روانشناس خوب در گیشا

روانشناس خوب در گیشا

چه ویژگی هایی در روانشناسی بیشتر از همه مهم است ، می تواند بسیار ارزشمند باشد – خواه به دنبال درمان ، تحقیق در حرفه خود در روانشناسی هستید یا هر دو. خصوصیات شخصی ممکن است ذاتی یا اکتسابی باشد. روانشناسان موفق بسیاری از خصوصیات بین فردی را که در یک دوست ، مربی یا مربی به دنبال آن هستید ، در اختیار شما قرار می دهند. آنها در موفقیت شما گرم ، قابل دسترسی ، دلگرم کننده  هستند. علاوه بر این ، روانشناسان برای مشاوره به مشتریان نیاز به آموزش و اعتبار مناسب دارند.

الف-تعهد به یادگیری در روانشناس خوب

روانشناس خوب در گیشا

تعهد به یادگیری مادام العمر یک روانشناس ذیصلاح را نشان می دهد. از آنجا که به طور مداوم ایده های جدید و رویکردهای درمانی ظهور می کنند ، روانشناسان باید با حضور در سمینارها ، بررسی یافته های تحقیق مبتنی بر شواهد و مشاوره با همکاران ، از حرفه خود پایدار بمانند. اگر روانشناس آمادگی کافی برای کار با یک نوع مشتری یا موقعیت خاص را نداشته باشد ، تمایل به کمک به افراد می تواند به عقب برگردد. توصیه های نادرست یا تشخیص نادرست می تواند به مشتری آسیب بزرگی وارد کند. روانشناسان باید خودآگاهی داشته باشند تا مناطقی را که نیاز به آموزش بیشتری دارند بشناسند.

ب-ویژگی یکدلی در روانشناس خوب در گیشا

روانشناس خوب در گیشا

روانشناسان همدلی و نگرانی واقعی را ابراز می کنند. آنها متوجه تفاوت های ظریف در  صدا و زبان بدن می شوند. مهارت هایی مانند گوش دادن فعال و تأمل ، مراجع را ترغیب می کند تا افکار ، احساسات و عقاید سرکوب شده را به اشتراک بگذارد. روانشناسان درک و پذیرش احساسات قدرتمند را که تخلیه می شوند ، ارتباط برقرار می کنند. آنها واکنش ها و احساسات خود را هنگام کار با مشتریانی که در معرض زندان هستند ، مانند مجرمان جنسی ، در تلاش برای درک آنها و ایجاد تغییر ، مدیریت می کنند.

 ج- توانایی حل مسئله در روانشناس خوب

روانشناس خوب در گیشا
روانشناسان گرچه وسوسه انگیز هستند ، اما در برابر اصرار مشاوره مقاومت می کنند. درعوض ، آنها صبر نشان می دهند. مراجع  می تواند مطالب را به راحتی بازگو کند ، مشکلات را شناسایی کند و دلایل نارضایتی از شرایط زندگی را بیان کند. انگیزه با اشاره به اختلاف بین اهداف مراجع  و رفتار غلط برانگیخته می شود. اهداف مورد بحث قرار گرفته و برنامه درمانی تهیه شده که مراحل بعدی درمان را تشریح می کند.

روانشناس خوب در گیشا
روانشناس خوب در گیشا

د-رعایت حدود و مرز در روانشناس خوب در گیشا

روانشناس خوب در گیشا
روانشناسان مرزها را رعایت می کنند و هرگز از خط ارتباط حرفه ای و درمانی عبور نمی کنند. آنها فاصله شخصی مناسب را حفظ می کنند. بعد از ساعاتی که روانشناس در دسترس نباشد ، به مراجعین  دستورالعمل کمک می دهند. روابط عاشقانه با مراجع  هرگز به دلیل تفاوت قدرت ، کدهای اخلاقی و قوانین استثمار جنسی که چنین اقداماتی را ممنوع می کند ، مورد توجه قرار نمی گیرد.

ه-خصوصیت امانت در روانشناس خوب در گیشا

روانشناس خوب در گیشا
مشتریان می دانند که آیا یک روانشناس قابل اعتماد است. روانشناسان نشان می دهند که با تأکید بر محرمانه بودن می توان به آنها اعتماد کرد. به عنوان بخشی از مصرف اولیه ، مشتریان از حقوق حریم خصوصی خود مطلع شده و از هرگونه استثناء احتمالی در مورد محرمانه بودن ، مانند تهدیدات صدمات قریب الوقوع به خود یا دیگران مطلع می شوند. روانشناسان به مشتریانی اطمینان می دهند که آزاد هستند بدون قضاوت بتوانند افکار و احساسات خود را به اشتراک بگذارند. بازخورد برای مشتریان سازنده و حمایتی است.

ر-ویژگی صبر در روانشناس خوب در گیشا

روانشناس خوب در گیشا
روانشناسان واقع گرایانه هستند که می دانند رفتارهای ناسازگارانه و طولانی مدت نمی تواند به سرعت در معرض آگاهی قرار گیرد. آنها بجای اینکه به مشتری بگویند چه چیزی را تغییر دهد و چگونه آن را تغییر دهد ، آنها با صبر و حوش مشتری را در روند کشف خود راهنمایی می کنند. آنها قبول دارند که پیشرفت غیرخطی است و عقب نشینی مشترک است. مشتری های عصبانی یا مقاوم قبل از آمادگی برای انجام این کار اجباری یا دستکاری در آن نمی شوند.

ویژگی اخلاق مداری در روانشناس خوب در گیشا

روانشناس خوب در گیشا

روانشناسان اخلاقی از صراحت ، صداقت و شفافیت دارند. همه چیز از مشاوره به مشتریان گرفته تا نوشتن یادداشت های پرونده تا صورتحساب بیمه بیشتر مورد توهین است. رفتارهای روانشناسان اخلاقی با نگرش ها و ارزشهای استادانه خود مطابقت دارد.

حساسیت متقابل فرهنگی در روانشناس خوب در گیشا

روانشناس خوب در گیشا
خودآگاهی و تعهد به تنوع ، یک روانشناس مؤثر را نشان می دهد. روانشناسان آگاه اجتماعی ساختارهای اجتماعی ، مانند نژاد ، قدرت ، امتیاز و ظلم سیستمی را درک می کنند. آنها در حالی که می کوشند در عمل خود منصفانه ، عادلانه ، عادلانه و فراگیر باشد ، تعصبات شخصی خود را می شناسد و با آن مقابله می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)