مشاوره خانواده غرب تهران

همچنین جهت تعیین وقت مشاوره با ایشان با شماره 02186129208 تماس بگیرید.

بایسته های مشاوره خانواده غرب تهران-مشاور خانواده غرب تهران

 الف-خانواده درمانی در مشاوره خانواده غرب تهران

خانواده درمانی ، که از آن به عنوان زوج و خانواده درمانی نیز یاد می شود ، ازدواج و خانواده درمانی ، خانواده درمانی و مشاوره خانواده ، شاخه ای از روان درمانی است که با خانواده ها و زوجین در روابط صمیمی کار می کند تا بتواند تغییر و پیشرفت را پرورش دهد. تمایل دارد تغییرات را از نظر سیستم های تعامل بین اعضای خانواده مشاهده کند. این امر بر روابط خانوادگی به عنوان یک عامل مهم در سلامت روانشناختی تأکید می کند. [نیاز به استناد]

مكاتب مختلف خانواده درمانی این عقیده را دارند كه صرف نظر از منشأ مسئله و صرف نظر از اینكه مراجعان آن را یك مسئله “فردی” یا “خانوادگی” بدانند ، درگیر كردن خانواده ها در راه حلها غالباً به نفع مشتری است. این درگیری خانواده ها معمولاً با مشارکت مستقیم آنها در جلسه درمانی انجام می شود. از این رو مهارتهای خانواده درمانی شامل توانایی تأثیرگذاری در مکالمات به گونه ای است که نقاط قوت ، خرد و پشتیبانی سیستم گسترده تر را کاتالیز می کند.

در سالهای اولیه این زمینه ، بسیاری از پزشکان خانواده را به شیوه ای باریک و سنتی تعریف می کردند که معمولاً شامل والدین و فرزندان می شدند. همانطور که این زمینه تکامل یافته است ، مفهوم خانواده بیشتر از لحاظ نقش های بسیار پشتیبانانه ، طولانی مدت و روابط بین افرادی که ممکن است با خون یا ازدواج در ارتباط باشند ، تعریف می شود.

ب- چهارچوب خانواده درمانی در مشاوره خانواده غرب تهران

چارچوب های مفهومی توسعه یافته توسط خانواده درمانگران ، به ویژه آنهایی که از نظریه پردازان سیستم های خانواده هستند ، برای طیف گسترده ای از رفتارهای انسانی ، از جمله پویایی سازمانی و مطالعه عظمت استفاده شده است.

فهرست
1 تاریخچه و چارچوب های نظری
2 تکنیک
3 پایه شواهد
4 نگرانی و انتقاد
5 مجوز و مدرک
5.1 ارزش ها و اخلاق
6 مؤسس و تأثیرات کلیدی
7 خلاصه تئوری ها و تکنیک ها
8 مجلات
9 همچنین ببینید
10 پاورقی
11 مطالعه بیشتر
تاریخچه و چارچوب های نظری
مداخلات رسمی با خانواده ها برای کمک به افراد و خانواده هایی که انواع مختلفی از مشکلات را تجربه می کنند ، بخشی از بسیاری از فرهنگ ها ، احتمالاً در طول تاریخ بوده است. این مداخلات گاهی اوقات شامل تشریفات رسمی یا آداب و رسوم بوده و اغلب شامل خانواده گسترده و همچنین افراد غیر خویشاوند جامعه (به عنوان مثال هووپونوپونو مراجعه کنید). به دنبال ظهور تخصص در جوامع مختلف ، این مداخلات اغلب توسط اعضای خاص یک جامعه – به عنوان مثال ، یک رئیس ، کشیش ، پزشک و غیره – معمولاً به عنوان یک عملکرد کمکی انجام می شد.

مشاوره خانواده غرب تهران چگونه عمل می کند؟

در پاسخ به اینکه مشاوره خانواده غرب تهران چگونه عمل می کند باید گفت :خانواده درمانی به عنوان یک عمل حرفه ای متمایز در فرهنگ های غربی می توان ادعا کرد که منشأ آن در جنبش های کار اجتماعی قرن نوزدهم در انگلستان و ایالات متحده بوده است. به عنوان شاخه ای از روان درمانی ، ریشه های آن را می توان بعداً تا اوایل قرن بیستم با ظهور جنبش راهنمایی کودک و مشاوره ازدواج ردیابی کرد. توسعه رسمی خانواده درمانی از دهه 1940 و اوایل دهه 1950 با تأسیس در سال 1942 انجمن آمریکایی مشاوران ازدواج (پیشرو AAMFT) و از طریق کار پزشکان و گروههای مختلف مستقل – در انگلستان (جان بولبی در کلینیک Tavistock) ، ایالات متحده (دونالد دی آویلا جکسون ، جان الدرکین بل ، ناتان آکرمن ، کریستین میدلفورت ، تئودور لیدز ، لیمن وین ، موری بوزن ، کارل ویتاکر ، ویرجینیا ساتیر ، ایوان بوزورمنی-ناجی) و در مجارستان ، DLP لیبرمن – که اعضای خانواده را برای جلسات مشاهده یا درمان شروع به کار کرد.

تاثیر روانکاوی

در ابتدا تأثیر شدیدی از روانکاوی (بیشتر بنیانگذاران اولیه این زمینه سوابق روانکاوی) و روانپزشکی اجتماعی و بعداً از تئوری یادگیری و رفتار درمانی – و بطور چشمگیر این پزشکان شروع به بیان نظریه های مختلف در مورد ماهیت و عملکرد خانواده به عنوان موجودي كه بيش از جمع جمع افراد بود.

این جنبش از اوایل دهه 1950 با تلاش انسان شناس گرگوری بیتسون و همكاران – جی هیلی ، دونالد دی جكسون ، جان ویكلند ، ویلیام فرای و بعداً ، ویرجینیا ساتیر ، ایوان بوزورمنیی-نقی ، پل واتزلاویك و دیگران از تقویت مهم برخوردار شد. – در پالو آلتو در ایالات متحده ، که ایده هایی از سایبرنتیک و نظریه سیستم های عمومی را به روانشناسی اجتماعی و روان درمانی معرفی کرده است ، به ویژه بر نقش ارتباطات متمرکز شده است (پروژه بیتسون را ببینید). این رویکرد تمرکز سنتی بر روانشناسی فردی و عوامل تاریخی را شامل می شود که شامل علل و محتوا خطی است – و برعکس بر بازخورد و مکانیسم های هموستاتیک و “قواعد” در تعامل های اینجا و در حال حاضر – به اصطلاح علت و فرآیند دایره ای – تأکید می کند. که تصور می شد مشکلات و مشکلات را حفظ می کند ، هر چه که علت اصلی آن باشد. [4] [5] (همچنین به روانشناسی سیستمها و سیستمی درمانی نیز مراجعه کنید.) این گروه همچنین تحت تأثیر کار روانپزشک آمریکایی ، هیپنوتیزم و درمانگر مختصر ، میلتون H. اریکسون – به ویژه استفاده خلاقانه از او در استراتژیهای تغییر ، قرار گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)