سایت حقوقدان وکیل دادگستری
حقوقدان، راهگشای شما​
موسسه حقوقدان با بیش از 10 سال تجربه

انحصار وراثت

دکتر امیرنجات وکیل پایه یک دادگستری تهران هستم، متخصص امور حقوقی ارث و وصیت، انحصار وراثت که بعد از سال ها رسیدگی به پرونده‌های مختلف در این زمینه اکنون قصد دارم تجربیات حقوقی خودم را در اختیار شما عزیزان قرار دهم.
قاضی بازنشسته دیوان عدا وکیل مهاجرت به اروپا لت اداری

موسسه حقوقی "حقوقدان"

چه کسانی می توانند گواهی انحصار وراثت تهیه نمایند ؟

طبق قانون هر یک از ورثه يا ذينفع اعم از بدهکار یا طلبکار نسبت به متوفی مي تواند گواهی انحصار وراثت را درخواست نمایند و پس از طی مراحل قانونی آن را اخذ نماید و به آن استناد کند بنابراین در این مورد قانونگذار هر ذینفع را برای اخذ گواهی انحصار وراثت صالح دانسته است و هر یک از وراث نیز می توانند بدون رضایت وارث دیگر این گواهی را اخذ نمایند و به آن استناد کنند

برای اخذ گواهی انحصار وراثت چگونه باید اقدام شود ؟

برای اخذ گواهی انحصار وراثت وراث بايد مدارك لازم را آماده کنند و از طریق دفاتر خدمات قضایی از طریق دادخواستی تحت عنوان دادخواست انحصار وراثت به شورای حل اختلاف ارائه دهند . این مدارک عبارت است از 1. شناسنامه کلیه وراث 2. شناسنامه متوفی 3. گواهی فوت متوفی 4.تصديق دفترخانه مبنی بر اینکه فلان متوفی در فلان تاریخ در آخرین اقامتگاه خود فوت کرده است اگر افراد ارزش مال را کمتر از ۵۰ میلیون تومان تعیین نمایند دیگر نیازی به اخذ گواهی مالیاتی نیست

گواهی انحصار وراثت چقدر طول می کشد ؟

اگر شما بخواهید خود تان دادخواست انحصار وراثت و مراحل آن را طی كنيد حداقل اخذ این گواهی را پنج ماه زمان می‌برد چرا که مراجعه به دفترخانه تنظیم دادخواست و جمع‌آوری مدارک زمان بر می باشد اما اگر بخواهیم توسط وکلای ما انجام دهید کمتر از یک ماه برای شما این گواهی اخذ می گردد

طلاق توافقی

که در اکثر متون وکالت در طلاق وکیل مرد می تواند با هر میزان مهریه زن را طلاق دهد. اما در عمل باید قبطه و مصلحت موکل را در نظر بگیرید و در میزان بذل مهریه عدالت را رعایت نماید.
وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی در چه مدت زمانی انجام میشود؟

اگر خودتان بخواهید به دنبال این موضوع بروید ابتدا باید به سامانه تصمیم بهزیستی ثبت نام کنید. پس از ثبت به شما وقت مشاوره روانشناسی می دهند که باید به همراه همسر خود حدود 5 الی 10 جلسه نزد مشاوره روانشناس بروید . پس از طی جلسات روانشناسی به شما گواهی مبنی بر عدم ساز می دهند و انوقت شما دادخواست طلاق توافقی به دادگاه می دهید. طی همین پروسه است که می گوییم رفتن افراد 4 الی 5 ماه زمان می برد اما وکلای مجموعه ما کل این پروسه را 10 روزه انجام می دهند.

رای طلاق توافقی چند ماه اعتبار دارد؟

مدت اعتبار دادنامه طلاق توافقی 3 ماده از تاریخ قطعیت رای می باشد . یعنی سه ماه از تاریخ قطعیت رای افراد باید به محضرخانه طلاق مراجعه نمایند و نسبت به ثبت طلاق اقدام نمایند. همچنین اگر طی این مدت زن یا شوهر یا وکیل ایشان رای قطعی را تسلیم دفتر خانه طلاق کند برای ثبت سه ماه به اعتبار آن افزوده می شود.

هزینه طلاق توافقی به چه میزان است؟

اگر بخواهید انجام طلاق توافقی توسط مجموعه ما به صورت فوری انجام شود هزینه ای متناسب با بودجه شما و به صورت توافقی از شما اخذ خواهد شد.

گروه وكلاي حقوقدان

با مديريت دكتر محمد اميرنجات وكيل پايه يك دادگستري آماده ارايه خدمات حقوقي مي باشد.

سعادت آباد:تهران –سعادت آباد ابتدای بلوار دریا، پلاک 30، طبقه 4، واحد 8

شماره تماس:  021-22125768 (10 خط )