وکیل طلاق توافقی

مرد تا چه مدت می تواند زن را طلاق ندهد

 مرد تا چه مدت می تواند زن را طلاق ندهد؟ در این مقاله میخواهیم بررسی کنیم مرد تا چه مدت می تواند زن را طلاق ندهد؟ برای مثال در پرونده ای مرد اقدام به اذیت زن و ضرب و جرح وی نمود اما به زنی گفت که تو را تا آخر عمر طلاق  نخواهم داد. در این مقاله میخواهیم بررسی کنیم که این موضوع چقدر محتمل است. موضوع اول زمان طلاق ندادن در قانون مدنی مرد میتواند هر وقت که بخواهد همسر خود را طلاق دهد. اما زن در یک صورتی می تواند از شوهر خود طلاق بگیرد از جمله اینکه شوهر نفقه ندهد یا زن عسروحرج داشته باشد که در این صورت زن زندگی را با مشقت همراه می کند موارد آن از جمله اعتیاد زوج یا حبس بیش از ۵ سال یا ترک زندگی بیش از ۶ ماه یا بیماری صبر العلاج می باشد..

آیا مرد میتواند راضی به طلاق نباشد

پاسخ مثبت است. اما اگر زن شرایط موجود در ماده قبل را بتوانند اثبات کند در صورتی که مرد حتی راضی به طلاق نباشد می تواند درخواست طلاق نماید .برای مثال اگر مرد مدام زن را بزنند وی می تواند شکایت کیفری کند. یا در مورد نفقه زن میتواند شکایت کیفری نمایند و از مرد طلاق بگیرد.

اگر مرد زن را طلاق ندهد در چه مواردی است که زن میتواند طلاق بگیرد

از جمله حقوق موجب فسخ نکاح است که زن به جای فسخ نکاح میتواند طلاق بگیرد. همچنین همانطور که گفته شد عسروحرج نیز از موارد طلاق زن است که طبق عقدنامه می تواند از دادگاه درخواست طلاق کند. همچنین ضرب و شتم نیز از مواردی است که زن میتواند درخواست طلاق کند.

منظور از حق طلاق مرد چیست

یعنی مرد در حقوق ایران میتواند هر وقت بخواهد زن را طلاق دهد. لیکن زن نیز می تواند در موارد وکالت طلاق نفقه و اثبات عسر و حرج از مرد درخواست طلاق کند که در این صورت باید بخشی از مهریه خود را ببخشد تا دادگاه با ترخیص طلاق زن موافقت کند البته در حقوق ایران گرفتن طلاق برای زن امری سخت میباشد.

مواردی که مرد میتواند همسر خود را طلاق ندهد

اگر مرد به وظایف خود در زندگی مشترک عمل کند برای مثال ب زن نفقه دهد به زن حق طلاق ندهد و شرایطی را ایجاد نکند که در زن و شوهر به وجود می آید و اگر زن حق طلاق نداشته باشد .و بدون دلیل بخواهد از مرد طلاق بگیرد در این صورت کار خیلی سخت است و شما حتما باید به وکیل مراجعه کنید تا برایتان کار طلاق را انجام دهد. و ممکن است زن تا آخر عمر تواند طلاق بگیرد.

مواردی که زن میتواند از مرد خود طلاق بگیرد

همانطور که گفته شد اگر مردم کاملاً رفتار مناسبی داشته باشد لیکن دارای عسر و حرج باشد در این صورت نیز می تواند همسر خود را مجبور کند که از طریق دادگاه وی را طلاق دهد.

بیشتر بخوانید:تفاوت درخواست طلاق از ناحیه مرد و زن چیست

مواردی که مرد میتواند همسر خود را طلاق ندهد

اصل بر این است که تا مرد راضی به طلاق نباشد طلاق زن میسر نیست مگر در مواردی که گفته شد از جمله عسر و جرح .برای مثال ترکی زندگی آیا اعتیاد من یا استفاده از مشروبات الکلی.یا محکومیت قطعی دهد یا داشتن بیماری صرع العلاج و همچنین طلاق خلع در این باره نیز بیشتر صحبت می کنیم.
نتیجه گیری

زنان برای طلاق می توانند  از طریق وکیل طلاق توافقی در تهران  با شماره 02186128670  تماس و اقدام نمایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *