سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

وکیل کیفری چیست؟

ممکن است شما مشکل امور کیفری  داشته باشید و به یک وکیل متخصص در امور کیفری احتیاج داشته باشید. در اینصورت می توانید از خدمات دکتر محمد امیرنجات وکیل پایه یک دادگستری استفاده نمایید. آقای دکتر امیرنجات به مدت 9 سال به طور تخصصی در امور کیفری فعالیت دارند و ماهر و متخصص در قوانین کیفری  هستند.

جهت تعیین وقت با شماره 09122888366  یا 02186129208 تماس حاصل نمایید و مشاوره حقوقی بگیرید.

وکیل کیفری
وکیل کیفری

وکیل کیفری کیست؟ خصوصیات و وظایف یک وکیل خوب کیفری چیست؟ در اینجا چند ویژگی وجود دارد که می تواند یک وکیل کیفری خوب را تعریف کند و تفاوت یک وکیل کیفری با یک وکیل چیست؟ چرا و در چه موارد وکالت کیفری لازم است؟ در این مقاله توضیحی کلی در مورد این موارد ارائه شده و شما را با وظایف وکالت کیفری آشنا می کنیم.

تعریف وکیل امور کیفری
وکالت کیفری درگیر مواردی است که مستلزم انجام مراحل کیفری از قبیل سرقت ، خیانت ، وثیقه ، کلاهبرداری ، عدم انتقال مال ، جعل ، استفاده از یک سند معتبر و غیره است. یکی از مهمترین ضمانت های حقوقی دفاع ، حق متهم برای داشتن وکیل کیفری است. در طی یک پرونده کیفری ، یک شخص می تواند توسط یک وکیل در دادگاه قانونی نمایندگی کند. مشاور کیفری با توجه به تخصص آنها می تواند در پرونده های کیفری نقش مهم و سازنده ای داشته باشد. در این موارد ، هم شاکی و هم متهم می توانند با توجه به حرفه ای بودن پرونده ، با یک وکیل کیفری مشورت کرده و پرونده آنها را به آنها ارجاع دهند. طبق قانون اساسی و آنچه در ماده 4 بیان شده است ، در کلیه دادگاهها ، هر دو طرف حق دارند وکیل کیفری داشته باشند. اگر طرفین نتوانند وکالت را برای خودشان بدست آورند ، باید شرایط پیش بینی شده توسط قانون برای آنها فراهم شود. پرونده های جنایی حساسیت بالایی دارند. این موارد بسته به پرونده آنها می تواند صدمات جبران ناپذیری به طرفین وارد کند. بنابراین در این موارد وجود وكیل كیفری با دانش و آگاهی از امور کیفری امری اساسی است و طرفین را به حقوق خود می رساند.

ویژگی های وکالت کیفری
لازم به ذکر است که وکالت کیفری پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی یا میدانی و کسب دانش لازم در زمینه حقوق در آزمون وکالت کانون پذیرفته می شود و دارای پروانه وکالت معتبر است. وکیل دادگستری کیفری با توجه به علاقه و تخصص وی در امور کیفری و کیفری و تسلط نسبی وی به قانون مجازات اسلامی و قانون آیین دادرسی کیفری ، مبارزه با قاچاق ارز و ارز ، مبارزه با مواد مخدر و مواردی از این دست ، که لزوم پیگیری امور کیفری است . درگیر امور جنایی و جنایی است. یک وکیل دادگستری کار خود را به امور کیفری و کیفری معطوف کرده است.
یکی از حساس ترین زمینه ها در حقوق جزا ، قانون است. یک وکیل کیفری باید دانش و تخصص زیادی داشته باشد. وی همچنین باید بتواند قوانین را در مناسب ترین مکان و در مناسب ترین زمان به نفع متهم یا شاکی اعمال کند و بتواند نقش متهم را با مناسب ترین و کارآمدترین شیوه و برای رسیدن به نتیجه مناسب . کاملاً مشخص است که یک جمله از وکالت کیفری می تواند مرز اجرای حکم اعدام و ابطال را مشخص کند. عدم آگاهی و دانش در مورد امور کیفری نیز می تواند بسیار آسیب زا باشد و می تواند خسارات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

ممکن است دوست دارید حسن نیت و حقوق شغلی را بخوانید
توانایی های یک وکیل خوب جنایی
وکلا باید بتوانند صحبت کنند. این ویژگی شامل کلیه وکلا است. آنها باید بتوانند به بهترین شکل ممکن از حقوق مشتری خود دفاع کنند. درباره وکالت کیفری این موضوع برجسته تر است و امکان سخن گفتن و لذت بردن از کلمه و خطبه یکی از ویژگی های بارز وکیل برجسته جنایی است.

وکیل کیفری کیست؟
وکیل کیفری کیست؟
تفاوت بین نمایندگی کیفری و حقوقی
لازم به ذکر است که مسائل حقوقی و جزایی با هم فرق دارند. با این حال ، این تمایز در اعمال و اصول قانون اعمال نمی شود و به ستون های دیگر مربوط می شود. بین اصل قانون و آیین دادرسی بین امور حقوقی و کیفری تفاوت وجود دارد. در بخش مرجع تحقیقات کیفری و جنایی مرجع رسیدگی به دادستان وجود دارد كه پیگیری و پیگرد قانونی خواهد داشت ، اما در تحقیقات قانونی ، دادرسی و پیش از موعد مقررات. مشاور امور جنایی همچنین در پرونده های جنایی و کیفری با مقامات قضایی از جمله دادستان ، بازرس ، نماینده دادستان و دادستان روبرو خواهد شد. اما صلاحیت مراجع قضایی فوق الذکر ذکر نشده است و وکیل امور حقوقی فقط با قاضی دادگاه و قاضی اجرای احکام مدنی است. بخشی از اختلاف را می توان در روند دادرسی نیز یافت. در دادگاههای ایران و طبق روال عرفی ، دادخواست ها در مدت زمان کوتاهی منعقد می شوند. با این حال ، پرونده های جنایی و کیفری وقت گیرتر هستند و به نتیجه نهایی می رسند. بعد عمومی و خصوصی تفاوت دیگری بین دعاوی و پرونده های کیفری است. در تعریف این نکته باید گفت که بیشتر پرونده های حقوقی خصوصی هستند و ذینفعان جامعه هستند نه کل جامعه. اما در بسیاری از موارد جامعه جنایتکار ذینفع پرونده است و عموم مردم می توانند ادعا کنند که مقصر گناه است.

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)