وکیل معدن

وکیل معدن

وکیل معدن موضوعی است که در این نوشته بدان خواهیم پرداخت . ممکن است شما مشکل معدن داشته باشید. یعنی یا صاحب معدن باشید. یا اینکه به هر دلیلی در معدن برایتان اتفاقی افتاده باشد. یا جواز معدن شما باطل شده باشد. در این صورت بهترین گزینه شما استفاده از تیم تخصصی وکلای معدن مجموعه حقوقدان می باشد.

وکلای ما به صورت تخصصی در زمینه امور معادن کار می کنند و جهت مشاوره با ایشان می توانید با شماره 02186128670  تماس گرفته و مشاوره حقوقی کاملی از ایشان اخذ نمایید. در این مقاله کلیه امور در خصوص معدن را برای شما بازگو خواهیم نمود

وکیل معدن چه کسی است

به طور کلی وکیل معدن کسی است که به طور تخصصی در امور معدن کار می کند. این وکیل سالهای سال در امور صعنت و معدن باید فعالیت داشته باشد و پرونده های معدن قبول کرده باشد تا بتواند در این زمینه تجربه و تخصص کسب نماید. بنابر این هر کسی نمی تواند کار معدن انجام دهد و هر وکیلی آشنا به امور معادن نیست .

قبلا سیستم معادن به این صورت بود که اگر معدنی در اراضی موات واقع شده بود فرد می رفت و آنرا حیازت می نمود.  در این حالت او صاحب آن معدن می شد و می توانست در آن معدن فعالیت نماید. ولی در حال حاضر وضعیت امور معادن با تصویب قانون جدید به طوری دیگر شده ست .

در حال حاضر نمی توان معادن را از اراضی مباح دانست و ثبت معادن تابع قانون خاصی است. لیکن پس از اینکه فرد رفت و معدن خود را ثبت نمود ، آن زمان است که می تواند از معدن بهره برداری نماید . در حال  حاضر در پرونده های معدن دیده می شود مشکلات عجیب و غریبی در زمینه معدن به چشم می خورد. معادن در حال حاضر خیلی در معرض ابطلا مجوز قرار دارند.

وکیل معدن
وکیل معدن

وکیل معدن دقیقا چه کاری برای شما انجام می دهد

ممکن است افرادی معادن را ثبت کرده باشند لیکن  تممدید مجوز آنها با مشکل بر خورده باشد. این مبتلا به ترین موضوعی است که در این زمینه به چشم می خود . ابطال مجوز یا عدم تمدید مجز معدن. در اینصورت فرد به یک وکیل با تجربه برای احیای مجوز خود نیازمند است.

لازم است در قانون معادن مصوب ۲۸ اردیبهشت ۱۳۳۶ مواد معدنی به سه طبقه تقسیم شده طبقه اول مواد معدنی که معمولا به مصرف ساختمانی و صنایع مربوط به آن میرسد: مانند سنگ گچ و سنگ آهک و سنگ مرمر و خاک رس و ماسه و امثال اینها

طبقه دوم مواد معدنی فلزی مانند آهن و مس و سرب و سوخت های جامعه نظیر زغال سنگ و آب های معدنی و نمک طعام و نیترات ها و فسفات ها و خاک سرخ گوگل و پنبه نسوز و گرافیک و امثال آن ها و سنگهای قیمتی مانند الماس و زمرد و یاقوت و امثال آنها

طبقه سوم کلیه مواد نفتی غیر گازهای طبیعی و مواد رادیو اکتیو مانند رادیوم اورانیوم و کلیه مواردی که جهت استفاده نیروی اتمی به کار رود .

حال اگر معادن شما در هر کدام از این دسته ها قرار دارد وکیل معدن ما به بهترین شکل و با تخصصی که دارد می تواند مشکل شما را در دیوان عدالت اداری یا صنعت و معدن حل و فصل نماید.

بیشتر بخوانید:وکیل طلاق توافقی در ملارد

وکیل معدن دقیقا در چه زمینه ای فعالیت می کند

به طور کلی و از دید تخصصی وکیل معدن در دو زمینه معادن شخصی و دولتی فعالیت می نماید:

  • معادن  شخصی جزو معادن طبقه اول محسوب می شوند طبقه اول در هر ملکی واقع باشد متعلق به صاحب آن است جز اینکه بهره برداری باید با اجازه اداره کل معادن انجام شود. معادن واقع در اراضی که مالک خاص ندارد متعلق به دولت است .
  • معادن دولتی که جزو طبقه دوم محسوب می شوند و اکتشاف  و بهره برداری از معادن طبقه دوم یا به طور مستقیم توسط دولت انجام می‌شود یا به موجب پروانه به اشخاص و موسسات واگذار می گردد.
  • معادن طبقه سوم میز متعلق به دولت از ملکی که معدن در آن واقع شده یا برای استخراج آن مورد نیاز است به دولت فروخته خواهد شد .

تیم تخصصی و حقوقی ما در هر یک از سه زمینه فوق فعالیت کامل دارد .بنابراین معادن واقع در اراضی موات و مباحث ملک دولت است. سایر معادن نیز یا طبق ماده ۱۶۱ قانون مدنی به تبع زمین مال اشخاص است.

یا به دلیل اهمیتی که دارد از اموال دولت محسوب میشود دو از طرفی چون معادن را نمی توان از اموال عمومی و مشترکات دانست ب.اید پذیرفت که در حال حاضر معدن همیشه دارای مالکیت خاص و معین است .

نتیجه گیری

در این مقاله با موضوعات مختلفی آشنا شدید

  1. برای تماس با وکیل معدن می توانید با شماره 02186128670 تماس گرفته و به طور تخصصی در امور معدن اطلاعاتی کسب نمایید.
  2. وکیل معدن ما به صورت تخصصی به دنبال کارهای ششما می رود و بسیار با تجربه و متبحر در این زمینه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)