فهرست مطالب

وکیل متخصص

چنانچه به دنبال وکیل متخصص می گردید بهترین گزینه انتخابی برای شما آقای دکتر امیرنجات می باشند.

آقای دکتر امیرنجات وکیل پایه یک دادگستری تهران و دارای دکتری حقوق و تخصص در زمینه وکیل دیوان عدالت اداری،

امور قراردادها،امور شهرداری،امور پزشکی،امور بانکی و دعاوی بانکی،دیوان عالی کشور،وکیل متخصص

سرقفلی،ثبت احوال،دعاوی ملکی،چک،امور ملکی و املاک،بیمه تامین اجتماعی،اداره کار و امور حقوقی و کیفری می باشند.

جهت مشاوره حقوقی و تعیین وقت می توانید با شماره 02186128670 یا 02186129208 تماس حاصل نمایید.

وکیل متخصص

چه کسی وکیل است:

وكیل مترادف برای نماینده ای است كه صلاحیت انجام امور خاص را به نمایندگی از مشتری دیگر دارد. قراردادی که به موجب آن مشتری در اختیار این اختیارات به یک وکیل واگذار می کند ، وکالت خوانده می شود.

وکیل چه کاری می تواند انجام دهد؟
برخی از امور را نمی توان با قانون و بعضی ذاتاً ذاتاً به قانون تفویض کرد ، همچنین ممکن است شخص از حق انتخاب وکالت طبق قرارداد محروم شود.

بنابراین ، هر شخص به جز در موارد فوق می تواند وظایف خود را به وکیل واگذار کند و می تواند در حدود اختیاراتی که از طرف موکل به وی اعطا شده است ، عمل کند.

تفاوت بین یک وکیل مدنی و یک وکیل:

– وکالت شخصی است که پروانه وکالت به وی داده شده است و طبق قانون وکالت می تواند وکالت خود را در کلیه مراجع قضایی معرفی و از موکل خود مطابق قانون دفاع کند.

– هر کس که نماینده قانونی در دادگاه ندارد و شما به آنها وکالت داده اید ، وکیل مدنی خوانده می شود.

– طبق قانون ، وکلا مدنی نمی توانند در دادگاهها و مراجع قضایی مداخله کنند و در دادگاه ها فقط وکلا پذیرفته می شوند.

وکالت نامه:
مشتری میزان وکالت را در یک قرارداد وکالت مشخص می کند. اگر وکیل خارج از اختیارات مندرج در قرارداد وکالت عمل کند ، عمل وی مقدم بر حق محسوب می شود. یعنی اگر مشتری عملکرد وکالت خود را تأیید نکند ، معتبر نیست و شخصاً مسئول آن عمل است و به مشتری متصل نیست.

وظایف وکالت:
این باید حسادت مشتری خود را حفظ کند. یعنی در اجرای وکالت باید آنچه را که از نظر قانونی ، قانونی و منطقی لازم باشد ، رعایت کند. یعنی اگر اختیار وکالت را به طور کامل واگذار کنیم ، باز هم محدود به مرزهای قانونی ، عرفی و اخلاقی است.

وكیل باید طبق قانون ، حساب دوره ای وكیل خود را به مشتری ارائه دهد. یعنی او باید کلیه اقدامات انجام شده توسط مشتری خود را به مشتری گزارش دهد. اگر پول دریافت کرده یا وعده داده باشد ، متولی مشتری محسوب می شود ، به عنوان مثال ، اگر پولی را که از مشتری دریافت کرده است به مشتری تحویل داده و اگر آن را به نفع خود تصرف کرده است. ممکن است مرتکب جرم خیانت شده باشد.

حق الزحمه وکالت:

بیشتر بدانید:شرایط وکالت در دیوان عدالت اداری

در صورت توافق بین طرفین درمورد هزینه وکالت مبنی بر پرداخت هزینه ، قرارداد مبلغ کارمزد است و در صورت عدم انعقاد قرارداد

بین طرفین ، مشتری باید هزینه را مطابق با شرایط عرفی بسته به نوع کار انجام شده داده و زمان صرف شده در کار محاسبه می شود.

پرداخت هزینه در صورت وجود ملاك بین طرفین قرارداد ، قرارداد هزینه ای است و در صورت عدم پرداخت هزینه آن مطابق تعرفه ای است كه توسط قوه قضاییه تعیین شده است و مشتری باید در آن هزینه پرداخت كند. .

قرارداد وکالت:
وکالت را می توان بین وکیل و مشتری به طور عادی حل و فصل کرد ، به این معنی که طرفین قرارداد را امضا می کنند و دامنه وکالت را مشخص می کنند و طرفین قرارداد را امضا می کنند.

آنها همچنین می توانند به طور رسمی در دفتر اسناد رسمی یک قرارداد حقوقی تشکیل دهند. لازم به ذکر است

که اگر وکالت به طور معمول تنظیم شده باشد ، دارای همان وکالتنامه حقوقی است. اما از آنجا که این سند یک روال عادی است ،

ممکن است توسط اشخاص ثالث قابل قبول نباشد.

وکلا از فرم های قرارداد ارائه شده توسط کانون وکلای دادگستری برای ترتیب قرار دادن یک قرارداد استفاده می کنند و دادگاه ها این قراردادها را می پذیرند.

هیچ وکالت رسمی بین طرفین لازم نیست.

وکالت باید به طور واضح در وکالت بیان شود. ممکن است مشتری مدتی را از حق انجام کارهایی که به او داده شده محروم شود. همچنین می تواند وکیل دیگری را به وکالت قبلی متصل کند. همچنین می تواند شخصی را به عنوان متولی به وکالت وصل کند. مشتری می تواند فراهم کند كه وكیل سابق باید به همراه وكیل جدید عمل كند ، یا هر دو می توانند همین كار را انجام دهند. همچنین اگر امین به وکالت اختصاص یابد ، موکل می تواند دستور دهد که با نظر امین رفتار کند.

ماهیت قرارداد:

قرارداد وکالت جایز است ، به این معنی که مشتری می تواند در هر زمان وکیل خود را برکنار کند و به اصطلاح قرارداد وکالت را فسخ کند. اگر موكل وكیل را عزل كند ، كارهایی كه وكیل قبل از تاریخ عزل وی انجام داده است صحیح است و وی حق دارد كه برای آنچه انجام داده است ، یك هزینه دریافت كند.

اگر وکیل یا موکل فوت کند ، وکالت نامه باطل است ، بنابراین اگر او بعد از فوت مشتری اقدام کند ، این اقدامات محتاطانه است و ورثه می توانند اقدام را اجرا یا تسریع کنند.

قانون عادی و قانون بدون سند:

همانطور که گفته شد ، قرارداد وکالت مجاز است به این معنی که موکل می تواند وکالت خود را در هر زمان عزل کند

و قرارداد را فسخ کند. اگر وكيل بخواهد چنين حقي را براي موكل انكار كند ، شرط عدم عزل بايد قرارداد ديگري را شامل شود

كه لازم است ، يعني نمي توان فسخ كرد. بنابراین ، در قرارداد وکالت ، طرفین اعتراف می کنند که در صورت لزوم ، حق برکناری را پس گرفته اند.

نتیجه گیری:برای مشاوره و موفقعیت در پرونده های قضایی با ما تماس بگیرید 02186128670

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)