سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

وکیل متخصص سرقفلی

چنانچه به دنبال وکیل متخصص  یا بهترین وکیل سرقفلی می گردید بهترین گزینه انتخابی برای شما آقای دکتر امیرنجات می باشند. آقای دکتر امیرنجات وکیل پایه یک دادگستری تهران و دارای دکتری حقوق و تخصص در زمینه دیوان عدالت اداری،امور قراردادها،امور شهرداری،امور پزشکی،امور بانکی و دعاوی بانکی،دیوان عالی کشور،سرقفلی،ثبت احوال،دعاوی ملکی،چک،امور ملکی و املاک،بیمه تامین اجتماعی،اداره کار و امور حقوقی و کیفری می باشند.

جهت مشاوره حقوقی و تعیین وقت می توانید با شماره 02186128670 یا 02186129208 تماس حاصل نمایید.

وکیل متخصص

وکیل سرقفلی
سرقفلی چیست؟
سرقفلی به معنای مبلغی است که مستاجر برای مالکیت سودهای حاصل از یک محل تجاری به صاحبخانه اختصاص می دهد. با این حال ، مالکیت محل کسب و کار هنوز متعلق به مالک است و در صورت اجاره واحد ، مستأجر باید اجاره نامه را با موجر منعقد کند و بنابراین مالک نیز باید اجاره را پرداخت کند.

سرقفلی یکی از حقوق مالی است که مانند سایر حقوق مالی ، توانایی رهن ، داد و ستد و وراثت را دارد. حسن نیت با توافق متقابل تأمین می شود و هیچگونه تعهدی قانونی برای انجام آن وجود ندارد.
اگر در سرقفلی و جزئیات آن با مشکل روبرو هستید ، می توانید اطلاعات صحیحی را از وکیل سرقفلی یا دارایی دریافت کنید.

انواع سرقفلی
سرقفلی انواع مختلفی دارد که در زیر به شما معرفی خواهیم کرد:

1. انتقال ملک با سرقفلی
2. اجاره ملک و سرقفلی
3- اجاره ملک بدون اخذ سرقفلی
در موارد اول و دوم ، دارنده سرقفلی حق دارد سرقفلی را به شخص دیگری منتقل کند و آن را با نرخ روز بفروشد ، یا در صورت تخلیه ملک باشد ، یا اگر قیمت آن مطالبه سرقفلی است. با نرخ فعلی
در شکل سوم ، مستاجر می تواند ضمن خارج کردن اموال مستاجر ، مطالبه سرقفلی کند ، در این صورت مستاجر درصد کمی از سرقفلی را پرداخت می کند.
ممکن است هنگام انتقال حسن نیت به هر یک از فرمهایی که ممکن است به وکیل سرقفلی نیاز داشته باشد ، مشکلاتی ایجاد شود.
سرقفلی و مالکیت را با هم مقایسه کنید
فرق بین سرقفلی و مال در این است که طبق قانون صاحبخانه است. این بدان معنی است که صاحب ملک نمی تواند صاحب حسن نیت باشد.

از پیمانکار اطلاعات بیشتری کسب کنید
با توجه به مطالب فوق ، صاحبخانه می تواند ملک خود را بفروشد اما باز هم سرقفلی برای مستاجر وجود دارد و صاحبخانه جدید نمی تواند این ملک را تصرف کند ، مگر اینکه مستاجر زمین را با حسن نیت یا دلیل موجه خالی کند.

تفاوت سرقفلی با حق کسب و پیشه
1- حق سرقفلی طبق ماده 6 قانون روابط مستاجر و مستاجر مصوب 1997 و منابع معتبر فقهی ، مال یا مبلغی است که مستأجر پس از انعقاد اجاره به اجاره دهنده می دهد و با پرداخت آن مبلغی که وی دریافت می کند ، حق دارد. معادل سهام در زمان تخلیه پیدا خواهد کرد
اما حق کسب و پیشه در حقیقت شهرت و رونقی است که با اقدام مستاجر ایجاد می شود ، چه مستاجر تأمین شود یا نه از مستاجر تأمین کند.
2- حق كسب پیشه تدريجي ممكن است بوجود آيد يا ممكن است بوجود نيايد ، به عبارت ديگر ممكن است درآمده باشد و به عمل موجر بستگي دارد در حالي كه سرقفلي آن قطعي است و به محض پرداخت مقدار یا دارایی انجام می شود. از مستاجر کمک می کند.
3. مقدار و میزان سرقفلی کاملاً مشخص است اما میزان حق تجارت و تجارت قابل محاسبه نیست. ممکن است آن را در پایان اجاره نامه توسط اجاره دهنده بخاطر نقض خاتمه یا فسخ کند.
4- ممکن است سرقفلی خاموش شود زیرا توسط مستاجر پرداخت می شود ، اما حق کسب و مشاغل شخصی موضوعی است که البته برخی معتقدند که این امر با انعقاد قرارداد ایجاد می شود و شرط تحقق آن است. شهرت خوب. .

درباره وکیل پایه یک دادگاه بیشتر بیاموزید
اگر در کار با این دو مفهوم در تجارت خود مشکل دارید ، می توانید به یک وکیل سرقفلی مراجعه کنید.

انتقال سرقفلی به وارث
سرقفلی را می توان با زور به میراث مستاجر منتقل کرد که در صورت فوت مستاجر اتفاق می افتد.
از طرف دیگر ، مستأجر ممکن است بخواهد سرقفلی خود را که اگر حق فروش نداشته باشد بفروشد یا انتقال دهد. قبل از انتقال ، وی باید با اظهارنامه به صاحبخانه اطلاع دهد و در صورت موافقت مالک اقدام کند. در صورت عدم اطلاع مالک و انتقال آن ، مستاجر توهین می شود.
در برخی موارد ، انتقال به دستور قضایی است که به آن انتقال قضایی گفته می شود.
انتقال سرقفلی از طریق وکالت:
انتقال سرقفلی ، تجارت یا مشاغل از طریق وکالت نامناسب است و حق اخراج مالک تخلیه محسوب می شود.

موارد لغو سرقفلی
برخی از اقدامات مستاجر از جمله انتقال سرقفلی بدون اجازه مالک یا تجاوز به نگهداری ملک می تواند قرارداد را برای مالک فسخ کند و در صورت داشتن سرقفلی نیز سرقفلی نیز از بین می رود.
مستاجر برای انتقال یا فروش سرقفلی باید از صاحبخانه مجاز باشد. برای اطلاع از اینکه حسن نیت ابطال شده است ، باید با یک وکالت صلاحیتدار حسن نیت مشورت کنید.
ایجاد تغییرات جسمی در محل سرقفلی
ترتیب تغییرات بدنی تا حد زیادی به میزان تغییر بستگی دارد. اگر تغییر آنقدر شدید باشد که تخلف باشد ، صاحب حق فسخ قرارداد را دارد.

درباره متن شکایت در مورد سرقت اطلاعات بیشتری کسب کنید
پرداخت روز سرقفلی در روابط مستاجر و مستاجر 1356 چقدر است؟
مطابق تصمیم وحدت دیوان عالی کشور ، هفتم

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)