وکیل متخصص تجارت بین المللی-وکیل حقوق تجارت بین الملل

حقوق تجارت بین الملل چیست

حقوق تجارت بین الملل چیست تعریف ضمانت نامه بانکی ضمانتنامه های بانکی،ضمانت‌نامه‌های مستقل،وکیل متخصص تجارت بین المللی-وکیل حقوق تجارت بین الملل  عندالمطالبه یا غیرمشروط نیز معروف هستند. تعهد خارجی غیر قابل رجوعی است که به موجب آن بانک یا موسسه مالی به درخواست متقاضی و بر اساس دستور وی متعهد می شود که مبلغ معینی پول را در صورت درخواست ذینفع و به حسب شرایط مندرج در آن به ذینفع پرداخت کند.وکیل متخصص تجارت بین المللی ضمانت‌نامه‌های بانکی یکی از انواع ضمانت‌نامه‌های عندالمطالبه و مستقل است.

ضمانت نامه در حقوق تجارت بین الملل چیست

ضمانت‌نامه‌های عندالمطالبه و مستقل ممکن است توسط بانک ها و موسسات مالی و شرکت‌های بیمه و یا هر شرکت دیگر صادر شوند . با توجه به اینکه ضمانت‌نامه‌های بانکی بیشتر رایج است در اینجا این ضمانتنامه ها مطرح شده است در حالی که ضمانتنامه ها نیز موجود می‌باشد . ضمانت‌نامه‌های بانکی شبیه یک سفره است که به موجب آن بانک متعهد می شود که مبلغ معینی را در موعد معین یاعندالمطالبه در وجه یا شخص معین یا به حواله کرد آن شخص   کارسازی نمایند.

سفته در حقوق تجارت بین الملل چیست

تفاوت این دو دسته در این است که سفته یک تعهد غیر مشروط است و صادرکننده سفته متعهد می شود که وجه آن را در سررسید به دارنده سفته پرداخت نماید .در حالی که در ضمانتنامه پرداخت وجه به ذینفع منوط به تامین شرایط مندرج در ضمانت نامه است.تفاوت دیگر این است که اصولا سفته   قابل ظهرنویسی  و واگذاری به غیر است ولی ضمانتنامه غیرقابل ظهرنویسی بوده و بدون نظر بانک قابل واگذاری به غیر نیست. تفاوت دیگر این است که در سفته مشخص نیست که بر چه اساسی بانک به پرداخت وجه متعهد شده است در حالی که در ضمانت نامه بانک تعهد دیگری را تضمین میکند.

اعتبارات اسنادی در  حقوق تجارت بین المللی چیست

ضمانتنامه بانکی با اعتبارات اسنادی نیز مشابهت دارد. اعتبارات اسنادی تعهدی است که به موجب آن بانک بنا به درخواست خریدار متقبل میشود که مبلغ مشخصی پول را ظرف مدت معین در قبال اسناد مشخص و طبق دستورات مقرر خریدار به فروشنده پرداخت نماید. در ضمانت نامه های بانکی نیز متعهد می شود که در قبال دریافت تقاضای پرداخت توسط ذینفع و تحقق سایر شرایط آن را به ذینفع پرداخت نماید. به دلیل مشابهت و کارکرد این دو سند تجاری در آمریکا که برای صدور ضمانت‌نامه توسط بانک‌ها محدودیت‌هایی وجود داشت از مکانیزم اعتبار اسنادی برای تنظیم استفاده شده که به اعتبارات اسنادی تنظیم شهرت یافته است.

 ال سی در حقوق تجارت بین الملل چیست

اعتبار اسنادی تعهدی مکتوب است که به موجب آن بانک بنا به درخواست خریدار متقبل میشود. مبلغ مشخصی پول را ظرف مدت معین در قبال اسناد مشخص و طبق دستورات مقرر خریدار به فروشنده پرداخت نماید.تعهد بانک به پرداخت مشروط و محدود به میزان مدت و شرایطی است که در متن اعتبار اسنادی مذکور است.که این شرایط با قرارداد فروش مطابقت داشته باشد یا نداشته باشد. در هر اعتبار اسنادی حداقل یک بانک موسسه مالی دخالت دارد که اعتبار اسنادی را گشایش می‌کند .

بانک گشایش کننده در حقوق تجارت بین الملل چیست

بانک گشایش کننده به درخواست متقاضی خریدار و بر اساس دستورات وی نسبت به گشایش اعتبار اسنادی اقدام می نماید .علاوه بر بانک گشایش کننده معمولا بانک دیگری نیز تحت عنوان بانک کارگزار در روند اعتبارات اسنادی دخالت می کند .

"<yoastmark

وضعیت بانک کارگزار در حقوق تجارت بین الملل چیست

بانک کارگزار ل مسئولیتی در قبال پرداخت مبلغ اعتبار اسنادی متقبل نمی‌شود و صرفا به عنوان رابطه بین بانک گشایش کننده و ذینفع اقدام می‌کند. علاوه وکیل متخصص تجارت بین المللی-وکیل حقوق تجارت بین الملل بر واسط بودن بانک کارگزار ممکن است اعتبار اسنادی را تایید کند که در این صورت مسئولیت پرداخت را نیز متقبل میشود ولی این امر نیاز به تزریق دارد .بانک کارگزار می‌تواند یک بانک مستقل در کشور فروشنده یا یک شعبه از بانک گشایش کننده در کشور فروشنده باشد .

نتیجه گیری:

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید 02186128670

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)