وکیل قراردادهای بین المللی-وکیل متخصص قراردادهای بین المللی

قرارداد بین المللی چیست

قرارداد بین المللی چیست قراردادهای بین المللی ممکن است به اشکال گوناگونی منتقل شود . در این مقاله در این موضوع صحبت می کنیم. همچنین شما می توانید جهت مشاوره با شماره ما تماس بگیرید.

قرارداد بین المللی چگونه تنظیم می شود

قرارداد بین المللی ممکن است به صورت شفاهی و یا از طریق تبادل نامه فکس یا ایمیل منعقد گردد.در قراردادهای مهم متن قرارداد ابتدا بین طرفین مذاکره و سپس توسط طرفین امضا میشود .بیشتر قریب به اتفاق قراردادهای بین المللی به نحوی مکتوب می باشند .در قراردادهای رایج خرید و فروش فروشنده معمولا یک پیش فاکتور صادر می کند.که در این پیش فاکتور نکات اصلی قرارداد از قبیل مشخصات کالا یا خدمات و زمان تحویل یا انجام آن قیمت و شرایط پرداخت در آن ذکر می شود . معمولاً در این پیش فاکتور به شرایط عمومی آن شرکت نیز ارجاع می‌شود که از این طریق نکات اساسی قراردادی تعیین می گردد .قبولی خریدار معمولاً از طریق اقدامی مانند گشایش اعتبار اسنادی است.که در پیش فاکتور مقرر شده است.وکیل قراردادهای بین المللی-وکیل متخصص قراردادهای بین المللی

وکیل قراردادهای بین المللی
وکیل قراردادهای بین المللی

نحوه تنظیم قرارداد بین المللی

مدت اعتبار پیش فاکتور که در آن زمان طرف دیگر میتواند قبولی خود را اعلام کند. معمولاً در خود پیش فاکتور می شود . در بعضی مواقع هم فروشنده و هم خریدار دارای شرایط عمومی خاص خود بوده و در مکاتبات خود از آن استفاده می کنند . برخی از موارد عرضه کننده کالا یا خدمات قرارداد استانداردی را تهیه کرده.و خطاب به خریدار ارسال می کند و خریدار با قید قبولی در ذیل آن و ارجاع آن موافقت خود را با شرایط مندرج در قرارداد مذکور اعلام می‌کند.زمانی که خریدار را در ذیل آن اضافه می‌کند که با شرایط مندرج در پیشنهاد مغایرت داشته باشد دوباره بحث تعارض   مطرح می شود .بیشتر بخوانید:وکیل متخصص تجارت

ضمیمه قرارداد بین المللی

هر قراردادی  معمولا تعدادی پیوست ضمیمه می شود که حسب نوع قرارداد ممکن است.تعداد این پیوست‌ها به ده ها مورد بالغ گردد. همواره در قراردادهای این نگرانی و خطر وجود دارد. که مرد با پیوست ها همخوانی نداشته باشد و مقررات متفاوتی در متن و پیوست ها گنجانده شده باشد. در همین مورد مقاله چگونه وکیل بین المللی شویم را مطالعه کنید.معمولا برای رفع این مشکل در قرار قید می شود که در صورت تعارض بین متن قرارداد و پیوست متن قرارداد حاکم و مقدم بر پیوست ها باشد .

وکیل قراردادهای بین المللی
وکیل قراردادهای بین المللی

قرارداد بین المللی خصوصی و عمومی

این راه حل نیز همانند تعارض بین شرایط اختصاصی و شرایط عمومی زمانی مفید است.که تباین وجود داشته باشد و مشکل مطلق و مقید و یا عام و خاص را حل نمیکند. به عنوان نمونه زمانی که در متن قرارداد قید می شود که هزینه های آموزش کارکنان خریدار به عهده فروشنده است.و در پیوست مربوط قید میگردد که فروشنده تنها هزینه های آموزش و بلیط رفت و برگشت و اسکان را متقبل میشود. در این صورت فروشنده از پرداخت هزینه های خورد و خوراک به استناد پیوست خودداری کرده و خریدار به اطلاق مندرج در متن قرارداد استناد می کند و تقاضای پرداخت آن هزینه ها را می نماید.وکیل قراردادهای بین المللی-وکیل متخصص قراردادهای بین المللی.

نتیجه گیری:

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید 02186128670

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)