سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

فهرست مطالب

وکیل طلاق توافقی در کرج

جهت طلاق توافقی در کمترین زمان ،و بدون مراجعه به مشاور می توانید با وکیل ما به شماره 02186128670 تماس گرفته و کلیه اقدامات جهت طلاق توافقی را به ما بسپارید. چرا که بعضا اقدام توسط خودتان می تواند بین 3 تا 5 ماه طول بکشد .

پس عقلایی است امور طلاق توافقی خود را به ما بسپارید.

تماس با 02186128670

 

وکیل طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی

طلاق توافقی یکی از انواع طلاق هاست اما در متون قانونی تعریف نشده است. در طلاق توافقی زن و مرد توافق می‌كنند از یكدیگر جدا شوند و این توافق در حكم دادگاه ثبت می‌شود و ضمانت اجرای قانونی پیدا می‌كند. در واقع همانطور که از نام این نوع طلاق بر می آید طلاقی است که همه چیز در مورد آن بر حسب توافق بوده و زن و شوهر برای اینکه از یکدیگر جدا شوند توافقاتی را انجام می دهند. این نوع طلاق ، طلاق بائن می باشد.

در طلاق توافقی زن و مرد هر دو تصمیم به پایان دادن زندگی مشترک می گیرند. در این نوع طلاق تمامی شرایط با توافق زن و شوهر مشخص می گردد.  زوجین پس از توافق در مسائل مربوط به زندگی مشترک اعم از؛ مهریه، نفقه، جهیزیه و در صورت داشتن فرزند مشترک، حضانت فرزند، به دادگاه خانواده مراجعه می‌کنند. در مرحله ی بعد دادخواست صدور گواهی عدم امکان سازش تنظیم و به دادگاه ارائه می شود . لذا توافق طرفین برای طلاق جهت ثبت آن کافی نیست و زوجین باید به دادگاه مراجعه کرده و مراحل قانونی را پشت سر بگذارند.

با توجه به اینکه در دوران کنونی کلیه امور به صورت تخصصی اجرا می گردد بهره گیری از وکیل طلاق توافقی جهت پیشبرد بهتر روند دادرسی کاملا عاقلانه است و در جهت کاهش هزینه و کاهش زمان و سایر موارد از جمله شکست و اخذ نتیجه نامطلوب می تواند مورد لحاظ قرار می گیرد. وکیل طلاق توافقی با توجه به تجربه در این گونه موارد می تواند با اطمینان بیشتری نسبت به اخذ نتیجه مطلوب شما را یاری نماید

مزایای اخذ وکیل طلاق توافقی:

مشاوره پیش از طلاق توافقی

از جمله نکات مهم در طلاق توافقی این است که این طلاق بدون مشاوره ثبت نمی‌شود. قانون حمایت از خانواده مراجعان به دادگاه را ملزم به مشاوره می داند. تمامی زوجین که  به دادگاه مراجعه می‌کنند باید نزد مشاور رفته و چند جلسه با آنها صحبت شود . در صورتی که افراد اختلال‌های شخصیتی و رفتاری داشته باشند، مشاوران جلسات بیشتری را برگزار کرده و مراتب را به قاضی اطلاع خواهند داد. هدف از مشاوره از وکیل طلاق توافقی در این مرحله تلاش برای سازش بین زوجین و کاهش طلاق در جامعه می باشد. در برخی موارد هم وکیل طلاق توافقی به جای موکلین در جلسه شرکت کرده و دلایل طلاق را ذکر می کند.

مزایا و معایب طلاق توافقی

منظور از مزایای طلاق توافقی این است که دو نفر که به هر دلیل قادر به ادامه زندگی مشترک نیستند بدون درگیری و با آرامش از یکدیگر جدا شوند. از میان این مزایا می توان به مواردی چون عدم تشكیل پرونده‌های متعدد در دادگستری ، جلوگیری از رجوع مكرر زوجین به دادگستری ، كوتاه بودن زمان صدور گواهی مربوط برای جواز اجرای طلاق ، درگیری كمتر ، كاهش تنش بین خانواده‌های زوجین و… اشاره نمود. در این امر وکیل طلاق توافقی می تواند راهنمای بسیار مناسبی باشد.

تنها مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که، الزامی برای رفتن طرفین به دفترخانه برای ثبت طلاق نیست. از آن جا که این طلاق با توافق طرفین صورت می‌گیرد، از نظر قانونی رفتن به دفترخانه هم باید با توافق طرفین باشد و نمی‌شود توافق طرفین را با الزام همراه كرد. بهترین راهكار برای حل این مشکل این است كه طرفین الزام رفتن به دفترخانه را نیز جزیی از تعهدات خود در دادخواست ذكر کنند تا در نهایت در حكم دادگاه منعكس گردد و در صورت وجود مشکل از مشاوره وکیل طلاق توافقی یاری طلبند.

روشهای طلاق توافقی

مدارک برای اجرای حکم طلاق توافقی

پس از تشخیص  دادگاه ، جهت اجرای طلاق توافقی بین زوجین باید مدارک ذیل جهت اجرای حکم آماده شود.

هزینه طلاق توافقی

هزینه های طلاق توافقی به طور معمول شامل مواردی نظیر هزینه ثبت دادخواست، هزینه مشاوره خانواده در دادگاه، هزینه طلاق در دفترخانه و هزینه یا حق الوکاله وکیل طلاق توافقی می باشد. با توجه به اینکه طلاق به شکل توافقی بوده، هزینه دادرسی طلاق توافقی برعهده هریک از طرفین است که دادخواست را مطرح کرده است و در صورتی که دادخواست از سوی هر دو نفر ارائه داده شود این هزینه بین آنها تقسیم خواهد شد.

پس از ثبت دادخواست طلاق توافقی و تعیین شعبه دادگاه و با توجه به اینکه داوری از طلاق توافقی حذف گردیده و جای آن را مشاوره خانواده گرفته است، واحد مشاوره دادگاه نیز هزینه ای بابت حق مشاوره از زوجین دریافت می کند که این هزینه در شهرهای مختلف کشور و مجتمع های خانواده متفاوت می باشد. در مورد هزینه حق الوکاله نیز با وجود تعرفه مشخص شما می توانید در این باره با وکیل طلاق توافقی خودتان کنار آمده و مبلغ پیشنهادی را بپردازید.

شما با انتخاب آگاهانه بهترین وکیل طلاق توافقی از مؤسسه حقوقی ملک پور می توانید با خاطری آسوده پرونده طلاق خود را به بهترین های این مؤسسه بسپارید. با ما تماس بگیرید.

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)