سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

آیا زن ناشزه پس از چند سال دوری از همسر میتواند طلاق بگیرد

آیا زن ناشزه پس از چند سال دوری از همسر میتواند طلاق بگیرد در این مقاله می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم .همانطور که میدانید معنی ناشزه معنی خوبی ندارد و زن ناشزه به کسی گفته میشود که از همسر خود جدا زندگی کرده و رفتار مناسبی با همسر خود ندارد. در این مقاله می خواهیم به ابعاد مختلف این موضوع بپردازیم تاثیر ناشزه گی زن در طلاق چیست. پس از ازدواج زن باید از شوهر خود چه به صورت آن و چه به صورت خاص تمکین نماید. مگر اینکه در عدم تمکین عذر موجه داشته باشد که در ادامه مقاله به آن می پردازیم. ولی اگر بدون عذر موجه زن زندگی خود را ترک کند ایشان می تواند طلاق بگیرد منظور از ایشان مرد است. بنابراین خیلی مهم است که زن برای ترک منزل عذر موجه داشته باشد.

موارد ناشزه گی موجه زن در دوری از همسر چیست

اما مواردی وجود دارد که زن میتواند از شوهر خود تمکین نکند. یکی از این موارد این است که زندگی زن با شوهر خوف ضرر مالی یا جانی یا شرافتی برای ایشان به همراه داشته باشد .که در این صورت است که زن می تواند به راحتی طلاق بگیرد .اما اگر بودن با ایشان هیچ گونه ضرری نداشته باشد در این صورت است که ایشان می تواند درخواست تمکین بدهد .و زن ناشزه محسوب می شود .همچنین است که اگر زن از شوهر خود کراهت داشته باشد و همچنین است که اگر زن حق مسکن داشته باشد. در این حالت نیز نمی توان با ایشان زندگی کرد .بنابراین بحث عسروحرج از مواردی است که زن می تواند به وسیله آن اقدام به طلاق کند.

زن تا چند سال میتواند دور از شوهر زندگی کند

بدیهی است که اگر شرایط زندگی از جمله اخلاق مناسب مرد و از جمله شرایط تمکین عام و نفقه برای زن وجود داشته باشد .زن میتواند بدون دلیل و عذر موجه از شوهر زندگی کند. و زنی که دور از شوهر زندگی می کند زن ناشزه محسوب می گردد .بنابراین اگر زن ناشزه باشد دیگر نمی توان وی را مجبور به زندگی نمود .چرا که این موضوع چندان فایده ای ندارد و زن ناشزه را باید طلاق داد.

راه های طلاق گرفتن زن ناشزه بعد از چند سال دوری از همسر

طلاق گرفتن زن ناشزه بعد از چند سال دوری از همسر بسیار دشوار است .اما غیر ممکن نیست بهترین راه این است که زن وکیل طلاق توافقی در تهران تماس گرفته و مشکل خود را با ایشان مطرح کند. اما به طور کلی شما میتوانید در صورت اثبات عسر و حرج و موارد دوازده گانه در عقدنامه ازدواج و قانون مدنی از جمله کراهت از شوهر ضرر جانی مالی شرافتی عدم پرداخت نفقه و سایر موارد از همسر خود طلاق بگیریم. بنابراین انجام این امر چندان هم دشوار نیست. لیکن پروسه آن طولانی است مهمترین خطری که برای زن ناشزه که سالها از شوهر خود دوری کرده است. برای انجام طلاق این است که مرد قبلاً حکم عدم تمکین گرفته باشد. و طبق حکم عدم تمکین دادخواست تجویز ازدواج مجدد گرفته باشد که در این صورت کار بسیار سخت میباشد .بهتر است قبل از انجام هر گونه امری وکیل پایه یک دادگستری در زمینه طلاق مشورت کامل نمایید.

بیشتر بخوانید:چگونه طلاق غیابی بگیریم

طلاق غیابی راه مناسب زن ناشزه که دور از همسر زندگی کرده است

یکی از مواردی که زن ناشزه که دور از همسر زندگی کرده است می توانند انجام دهند پروسه انجام طلاق غیابی است طلاق غیابی این است که زن دادخواست طلاق بدهد و شوهر به دلیل مجهول المکان بودن و عدم دریافت پیامک ابلاغ دادگاه نتواند در دادگاه حاضر گردد که در این صورت زن میتواند طلاق غیابی دریافت کند و میتواند پروسه طلاق خود را سریعتر انجام دهد بنابراین قبل از انجام هر گونه موضوع در این زمینه بهتر است که با وکلای ما تماس بگیرید و این نشود که سالها دوری از شوهر مانع طلاق شما گردد.

نتیجه

جهت مشاوره با وکیل طلاق توافقی در تهران با شماره 02186128670 تماس بگیرید.

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)