فهرست مطالب

وکیل طلاق توافقی در قلهک

چنانچه قصد طلاق توافقی دارید و در نیاوران هم زندگی می کنید و به وکیل طلاق توافقی در نیاوران  احتیاج داشته باشید و می خواهید کمتر از 7 الی 10 روز کارتان انجام شود و دفتر نیز نزدیک نیاوران باشد فقط با دکتر محمد امیرنجات تماس بگیرید.وکیل طلاق توافقی در قلهک

جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره 02186128670 تماس بگیرید.

بق قانون ، دادگاه خانواده دادگاهی است که صلاحیت رسیدگی به 14 پرونده از جمله ازدواج موقت و دائم ، طلاق ، انحلال ازدواج ، انقضا و انقضا مدت ، مهریه ، مهریه را دارد. ، مجازات و مهریه ازدواج ، معوقات و والدین واجب عبارتند از نفقه ، حضانت و ملاقات فرزندان ، نسب ، ناتوانی و اطاعت ، تعیین قیم و ناظر متولی. و اخراج آنها ، مجازات رشد ، ازدواج مجدد ، اهدای جنین. بنابراین ، طلاق توافقی یکی از مواردی است که دادگاه خانواده صلاحیت رسیدگی به آن را دارد.

در قانون هیچ طلاق توافقی وجود نداشت

ما در قانونی به نام طلاق توافق نداریم. در واقع ، طلاق توافقی محصول ابتکار عمل زنانی است که آن را برای رفع خلأهای موجود

در قانون پدرسالاری ایجاد کرده اند. ما یک قانون طلاق به نام خولا داریم. در صورت طلاق ، زن به دلیل نفرت خود از مرد ، باید كمتر ،

مساوی یا بیشتر از مهریه خود را به مرد بپردازد تا او را برای طلاق راضی كند. قضات دادگاه از نظر قانونی طلاق توافقی

را بر اساس اخراج توجیه می کنند. در طلاق توافقی زن و مرد توافق می كنند كه از یكدیگر جدا شوند و این توافق نامه

در یك دادگاه ثبت و ضمانت اجرای قانونی آن را دارد ، اما از آنجا كه زنان راهی برای جلب رضایت همسر خود برای طلاق ندارند ،

حق مندرج در ماده 1133 قانون مدنی: طلاق با مرد است و هر زمان که زن بخواهد می تواند زن خود را طلاق دهد ،

معمولاً از کلیه حقوق مالی خود صرف نظر می کند تا همسرش را به طلاق متقاعد کند.

دلایل شیوع طلاق توافقی

تغییر الگوهای ازدواج در سالهای اخیر ، انتظارات و خواسته ها و اختلاف دیدگاه های زوجین ، شناخت ناکافی از وضعیت فرهنگی و فردی یکدیگر از مهمترین عوامل طلاق توسط خانواده هاست. از طرف دیگر ، زوجین اعتیاد دلیل فروپاشی خانواده و همچنین بیکاری و کنار گذاشتن امور خیریه است. در حالی که زنان و خانواده های ایرانی در شرایط تأمین حداقل امکانات و نیازهای مادی اغلب سازگار و مایل به مصالحه هستند ، اما وقتی در تأمین حداقل حداقل و مراجعه به سازمانی مشکل دارند ، چاره ای جز طلاق ندارند.

مراحل طلاق توافقی

برای گرفتن طلاق توافقی ، زوجین باید با شناسنامه و قرارداد خود به دادگاه مراجعه کنند و فرم درخواست را پر کنند و تمام موارد و مواردی مانند حضانت کودک ، ملاقات و امور مالی مانند مهریه ، مهریه ، نفقه و غیره و پس از طرح شکایت طبق معمول ، دادگاه به هر یک از زوجین دستور می دهد تا از میان نزدیکان خود داوری تعیین کنند که باید مذاکره کرده و سعی در آشتی با زوجین داشته باشد. در صورت عدم نتیجه گیری داوران ، گزارش خود را به دادگاه ارائه می دهند و دادگاه بر اساس توافق زوجین گواهی عدم امکان سازش صادر می کند و می توانند با ارائه گواهی طلاق ، فرم طلاق را ارائه و ذخیره کنند. دفتر.

گواهی عدم امکان سازش به مدت 3 ماه معتبر است ، به این معنا که اگر زوجین ظرف 3 ماه آن را اجرا نکنند ، دیگر معتبر نیست. هیئت های حل اختلاف ممکن است به درخواست طرفین برای حل اختلافات خانوادگی وارد عمل شوند ، در حالی که در یک طلاق توافقی افراد معمولاً قبل از درخواست طلاق صحبت می کنند و به توافق می رسند یا اینکه هنوز به یکدیگر علاقه مند هستند یا خیر. برای آشتی دوباره متحد شوید. البته اجازه دهید آنها به هیئت حل اختلاف ارجاع شوند که فرصت دیگری برای آشتی فراهم می کند.

مشکلی ایجاد کنید

معمولاً پس از انتشار مصوبه طلاق توافقی ، شوهر تعهدی برای حضور در دادگاه ندارد و از آنجا که این طلاق با توافق طرفین اتفاق می افتد ، مراجعه به دادگاه باید از نظر قانونی با توافق باشد. از طرفین و توافق طرفین نمی توان مجبور کرد ، بنابراین برای حل این مشکل ممکن است بهترین راه حل برای طرفین باشد که ذکر تعهد مراجعه به دادگاه به عنوان بخشی از تعهدات خود در دادخواست را منعکس کنند در رای دادگاه. در این صورت ممکن است دادگاه مجبور شود شوهر را وادار به انجام وعده های خود کند.

مزایای طلاق توافقی

عدم ارجاع پرونده های متعدد به دادگاه

از مراجعه مکرر زوجین به دادگاه جلوگیری کنید

مشارکت طرفین در طلاق و صدور گواهی عدم سازش

مهلت کوتاه برای صدور گواهی مربوط به اجازه طلاق

مدت زمان این گواهینامه است
اطلاعات بیشتر درباره این منبع منبع متن منبع مورد نیاز برای اطلاعات ترجمه اضافی است
بازخورد ارسال کنید پانل های جانبی تاریخ ذخیره مشارکت

نتیجه گیری:  برای مشاوره و موفقعیت در پرونده خود با ما  تماس بگیرید 02186128670