سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

وکیل طلاق توافقی در تهران

وکیل طلاق توافقی در تهران

جهت طلاق توافقی در کمترین زمان ،و بدون مراجعه به مشاور می توانید با وکیل ما به شماره 02186128670 تماس گرفته و کلیه اقدامات جهت طلاق توافقی را به ما بسپارید. چرا که بعضا اقدام توسط خودتان می تواند بین 3 تا 5 ماه طول بکشد .

پس عقلایی است امور طلاق توافقی خود را به ما بسپارید.

تماس با 02186128670

وکیل طلاق توافقی
وکیل طلاق توافقی

 

مراحل درخواست طلاق توافقی چه گام هایی دارد و برای این دادخواست چه باید کرد؟ 2 سال پیش خانواده 0

در دادخواست طلاق فرقی نمی کند کدام یک از همسران شاکی یا متهم باشد و اگر در همان محل زندگی کنند ، محل سکونت آنها ذکر شده یا مثلاً اگر همسر به دلیل اختلاف در باشد. خانه پدر یا سایر اقوام وی زندگی می کنند. وی اقامت فعلی خود را در این دادخواست می نویسد. علاوه بر این ، درخواست طلاق اجماع باید به دادگاه محل زندگی متهم ارائه شود ، اما اگر شاکی دارای وکالت باشد ، ردیف مربوط به جزئیات وکالت پر خواهد شد ، در غیر این صورت این ردیف خالی باقی می ماند. در بخش مربوط به تعیین ادعا ، مطابق ماده واحده قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام در تاریخ 8/28/1371 ، عبارت “صدور گواهی عدم امکان سازش” است. ذکر شده. و در بخش دلایل و دلبستگی ها جمله “فتوکپی معتبر گواهی ازدواج” را می نویسند.

 

شرایط طلاق در کشور ما چیست؟

دادخواست طلاق دوستانه معمولاً زودتر صادر می شود. البته این بعد از چند مرحله اتفاق می افتد؛ بنابراین ، اگر دادگاه نتواند اختلافات زوج را برطرف کند و آنها را ترغیب به ادامه زندگی در کنار هم کند ، طبق “آیین نامه اجرایی ، توجه به ماده واحده قانون اصلاحات در طلاق” ، هر طرف را به مدت 20 روز موظف به معرفی داور می کند. از میان بستگانشان

تعریف طلاق توافقی
طبق قانون ، دادگاه خانواده دادگاه است که بیش از 14 پرونده از جمله ازدواج موقت و دائم ، طلاق ، فسخ نکاح ، انقضا و انقضاء مدت ، مهریه ، جهیزیه ، قصاص و مهریه ، نفقه و نفقه جاری از صلاحیت را دارد. همسر و خویشاوندان واجب دارای نفقه ، حضانت و ویزیت فرزندان ، اصل و نسب ، ناتوانی و اطاعت ، انتصاب سرپرست و سرپرست سرپرست معتمد و اخراج آنها ، دستور رشد ، ازدواج مجدد ، اهدای جنین می باشند؛ بنابراین درخواست طلاق اجماع یکی از مواردی است که دادگاه خانواده صلاحیت رسیدگی به آن را دارد.

مراحل تشکیل پرونده طلاق توافقی
در روند درخواست طلاق اجماع و دریافت طلاق اجماع ، زوج باید با شناسنامه و قرارداد خود به دادگاه بروند و فرم درخواست را پر کنند و کلیه پرونده ها و مواردی مانند حضانت کودک ، ویزیت و امور مالی از قبیل جهیزیه ، جهیزیه ، نفقه و غیره پس از تشکیل دادخواست ، طبق معمول ، دادگاه به هریک از زوجین دستور می دهد از میان خویشاوندان خود داوری را انتخاب کنند که باید مذاکره کرده و سعی در آشتی با زوج داشته باشند. اگر داوران به نتیجه نرسند ، گزارش خود را به دادگاه ارائه می دهند و دادگاه براساس توافق زوج ، گواهی عدم امکان آشتی را صادر می کند و می توانند با ارسال گواهی طلاق ، گواهی طلاق را صادر کنند. دفتر.

گواهی عدم امکان سازش 3 ماه اعتبار دارد ، یعنی اگر زوج در مدت 3 ماه آن را عملی نکردند ، دیگر اعتبار ندارد. شوراهای حل اختلاف در مورد اختلافات خانوادگی می توانند به درخواست طرفین برای اصلاح ماهیت دعوا مداخله کنند ، در حالی که در طلاق توافقی معمولاً افراد قبل از طلاق صحبت می کنند و به توافق می رسند و اگر هنوز هم علاقه مند به جلسات آشتی هستند. بگذارید که البته آنها به شورای حل اختلاف مراجعه کنند که فرصتی دیگر برای سازش فراهم می کند.

درخواست طلاق توافقی
آیا هر زوج می تواند پس از درخواست طلاق اجماع ، درخواست خود را پس بگیرد؟
پاسخ بله است. در روند درخواست طلاق اجماع ، همسر یا هر دو می توانند قبل از آخرین جلسه دادگاه که منجر به صدور حکم می شود ، از موقعیت خود منحرف شوند. یعنی آنها پشیمان شده و دادخواست خود را پس می گیرند و در واقع از دادگاه می خواهند که آن را نادیده بگیرد.

آیا بعد از گواهی عدم امکان آشتی ، آیا همسر در دادن یا جلوگیری از طلاق دخیل است و اختیار دارد؟
اگر در حکم صادره ، طلاق از نوع طلاق باشد و شوهر در طول قرارداد خارجی لازم ، وکالت غیرقابل برگشتی را به همسر داده باشد ، فقط زن می تواند با مراجعه به دادگاه و اجرای حکم ، طلاق خود را طلاق دهد. بنابراین در چنین حالتی شوهر نمی تواند از این امر جلوگیری کند. و اگر زوجه به دادگاه نرود و نمی خواهد طلاق ببخشد ، به عبارت دیگر حكم را اجرا نمی كند ، شوهر نمی تواند حكم را اجرا كند ، یعنی نمی تواند از دفتر اسناد رسمی بخواهد كه حكم طلاق صادر كند و طلاق بدهد. همسرش. بنابراین در اینجا با چنین حکم ، طلاق به زن داده می شود و او تصمیم می گیرد که طلاق بگیرد یا خیر.

بنابراین ، در چنین شرایطی که همسر آن را اعدام نکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)