فهرست مطالب

وکیل رایگان

چنانچه قصد اخذ وکیل رایگان داشته باشید می توانید با شماره 02186129208 تماس بگیرید و از مجموعه حقوقی دکتر امیرنجات تقاضای وکیل رایگان نمایید.

وکیل رایگان
وکیل رایگان

کسانی که درآمد کم دارند و امکانات مالی برای استخدام وکیل ندارند و به مشاوره و کمک های حقوقی دسترسی ندارند می توانند با مراجعه اداره معاضدت از وکیل مجانی استفاده کنند. با این حال ، این دفتر که حدود 5 سال است که متأسفانه به دلیل ضعف اطلاع رسانی و ناآشنایی بیشتر افراد جامعه ، مدت هاست که عملکرد خوبی ندارد و در نتیجه بسیاری از مراجعان به قوه قضائیه می روند. خدمات وکالت رایگان را ندارند. .

 وكیل به چه معناست و چه تفاوتی با وكیل رایگان  دارد؟

ابتدا باید توضیح مختصری در مورد داشتن وکیل در پرونده های دادگاه بدهیم. در زمینه وکالت ، پرونده ها به دو دسته کیفری و حقوقی تقسیم می شوند.

از طرف دیگر ، در قانون اساسی ما داشتن وكیل حقی است كه همه مردم آن را به رسمیت می شناسند و هر كس حق دارد كه در همه دادگاه ها و دادگاه ها وكیل داشته باشد. اما از آنجا که خدمات وکالت رایگان نیست و وکلا بابت آنچه انجام می دهند حق الوکاله  پرداخت می شوند ، بنابراین ممکن است هرکسی وسیله پرداخت وکیل را نداشته باشد و در نتیجه استخدام وکیل شود. حال سوال اینجاست که وظیفه این افراد چیست؟ آیا به دلیل ناتوانی مالی از حق وکیل محروم می شوند؟

این جایی است که قانون وارد می شود و به مردم حق وکالت رایگان می دهد. لازم به ذکر است که دو نوع وکالت رایگان  وجود دارد: 1- صلاحیت دهنده ای که در پرونده های جنایی کار می کند ، برای تعدادی از جرائم جدی مانند قتل و آدم ربایی و غیره ، که طبق قانون نیز باید با حضور یک وکیل. اگر شخص وسیله مالی نداشته باشد ، دادگاه یک پاسبان تعیین می کند. براساس قانون ، برای جرائمی که به مجازات سنگین از جمله مجازات یا حبس تا پنج سال مجازات شود ، دادگاه بدون حضور وکیل قابل تأسیس نیست ، بنابراین در چنین مواردی دادگاه در صورت عدم توانایی در گرفتن وکیل ، وکالت نهایی را تعیین می کند. یک وکیل. پرونده های جنایی آزاد در پرونده های کیفری سبک جایزه نمی گیرد 3. دستیار وکالت: در موارد حقوقی مانند کلاهبرداری ، طلاق و غیره ، اگر شخصی نتواند از وکالت استخدام کند و کمک های حقوقی را بپردازد ، می تواند درخواست کمک حقوقی رایگان دریافت کند.

شرایط دریافت وکالت رایگان چیست؟

خیر. برای این کار شرایط لازم است. اثبات اینكه شخص مالی برای دریافت وكیل ندارد.

البته لازم به ذکر است که تعیین وضعیت معیشت مردم در کشور ما دشوار است و ابزار دقیقی برای دستیابی به ثروت مردم وجود ندارد. با این حال ، قانون سه راه را مشخص می کند. اولین مجموعه مجموعه عدالت است. یعنی اگر شخصی که به دادگاه رفته و نتواند هزینه های خود را بپردازد و مطالبه خسارت ارائه کرده است ، دلیل بدبختی فرد تلقی می شود. بنابراین دفتر ما نیز آن را می پذیرد. قدم بعدی شهادت چندین شاهد است که از طرف خداوند متعال سوگند یاد می کنند که فرد مورد نظر هیچ وسیله مالی ندارد. آخرین مرحله تعیین وکالت است که با آشنایی با مشکلات مشتری و بررسی وضعیت مالی وی ، تأیید می کند که وی از نظر مالی توانمند نیست.

2. موضوع اختلاف اثبات می شود. این بدان معناست که وقتی شخصی به اداره امداد مراجعه می کند و از وکیل درخواست می کند ، کارشناسان تعیین می کنند که آیا موضوع دعوی کاملاً مناسب است یا خیر ، زیرا برخی افراد پرونده هایی را مطرح می کنند که قابل دفاع نیست و محقق می شود. در واقع ، این فقط اتلاف وقت و پول و انرژی است. به عنوان مثال ، صاحبخانه ای که مستاجر آن یکساله داشته باشد نمی تواند قبل از موعد مقرر به دادگاه برای احضارهای اخراج مراجعه کند زیرا دادخواست وی نتیجه ای نخواهد داشت. بنابراین ، اداره کمک با اینگونه شکایات مقابله نمی کند و وکیل را تعیین نمی کند.

آیا دستیار وکلا حقوق دریافت می کنند یا وکیل الکل؟ اگر پرداخت شود چه مقدار و توسط چه کسی پرداخت می شود؟

هزینه وکیل آزاد یا دستیاری به دو صورت بررسی می شود: 1- در صورت پایان پرونده به نفع مشتری. 1. پرونده به ضرر مشتری خاتمه می یابد.

در حالت اول ، اگر پرونده به نفع موکل خاتمه یابد و وکالت برنده شود ، دادگاه همچنین به محکوم علیه محکوم می کند که هزینه وکالت رایگان را بپردازد ، که این 2٪ از مجازات است. یعنی اگر شخصی محکوم به پرداخت 2 میلیون تومان شود ، حق وی یک میلیون تومان خواهد بود. از حق القاعده ، این سهم 5٪ از کانون وکلا است. اما متأسفانه باید گفت: در عمل ، بیشتر این وكلا حق وكالت خود را دریافت نمی كنند زیرا یا موارد بسیاری غیر مالی و خانوادگی است و منجر به آشتی قبل از حكم می شود ، یا محكومین متهم نیستند. قادر به پرداخت این پول

اما در مواردی که منجر به هزینه مشتری نمی شود حقوق وکالت داشت.

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)