سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

زن ناشزه بعد از چند سال می توانند طلاق بگیرد در این مقاله بررسی می کنیم زن ناشزه بعد از چند سال می توانند طلاق بگیرد .همانطور که می دانید ناشزه گی دارای عواقب گسترده بوده و همین موضوع باعث می شود. زن نتواند به درستی طلاق بگیرد .در این مقاله به طور کلی در این باره توضیحاتی خدمت شما عزیزان ارائه می شود.

فهرست مطالب

منظور از زن ناشزه در دعوای طلاق چیست

زن ناشزه زنی است که از شوهر خود تمکین اعم از آن و خاص نمی‌کند که مصادیق عدم تمکین از جمله خیانت به شوهر بدرفتاری با شوهر یا خروج از منزل بدون اذن شوهر و یا سرپیچی از دستورات شوهر است که در این صورت ایشان ناشزه بوده و برای اثبات نشوز باید مرد دادخواست تمکین بدهد که در دادخواست تمکین است که  می توانند من نشوز زن را ثابت کند.

زن ناشزه چگونه میتواند از همسر خود طلاق بگیرد

اولین که زن ناشزه باید از طریق وکیل اقدام کند نکته مهم تر این است که زن میتواند حقوق مالی خود را اهرمی قرار دهد برای اینکه مرد راضی به طلاق کند .و طرح دعاوی متعددی در دادگاه به نماید. و همچنین در دعوای تمکین شکست نخورد و همچنین بتواند موارد عسر و حرج را ثابت کند.

موارد طلاق زن ناشزه در قانون

این موضوع که زن ناشزه تحت هیچ شرایطی نمی تواند طلاق بگیرد امر صحیح نیست و همانطور که در مقاله های قبلی گفته شد. اگر زن بتواند عسروحرج را اثبات کند و همچنین در دعوای نفقه بتوانند حکم قطعی دریافت کنند. و همچنین اگر زن بتواند علاوه بر اثبات عسر و حرج از حقوق مالی خود به عنوان اهرم استفاده کنند می تواند از مرد طلاق میگیرد. البته در این زمینه لازم است است که مرد نیز با زن همکاری نموده و باب میل زن رفتار نماید.

تاثیر نشوز در دعوای طلاق از ناحیه زوجه چیست

همانطور که میدانید اگر اثبات نشوز انجام شود و زن تمکین اعم از خواص و آن نماید آنگاه مرد میتواند دادخواست تمکین دهد. و حکم تمکین را اخذ کند و همچنین پس از اخذ حکم تمکین مرد میتواند درخواست تجویز ازدواج مجدد به دادگاه مطرح نماید. در این صورت در صورتی که زن بخواهد طلاق بگیرد با مشکلات زیادی رو در رو می شود .و از دید قاضی و از دید رای وحدت رویه ای که اخیراً در مورد زن ناشزه صادر شده است. که در صورت نوروز زن و اخذ تجویز مجدد ازدواج طلاق تقریباً غیر ممکن میباشد.

وضعیت اخذ وکیل در دعوای طلاق زن ناشزه چیست

زمانی که زن در دعوای طلاق خود از وکیل استفاده می کند وکیل می تواند به نوعی نشوز زن را رفع و رجوع نماید و نگذارد که این موضوع عاملی برای عدم طلاق شود بهتر است قبل از انجام هر موضوع در مورد راهکارهای طلاق زن ناشزه از وکیل مشهور است بخواهید.

درصد موفقیت زن ناشزه در دعوای طلاق به چه میزان است

زن ناشزه در دعوای طلاق درصد موفقیت کمی دارد مگر اینکه حق طلاق داشته باشد یا عسر و حرج را ثابت کند یا حکم نفقه بگیرد که در این صورت ها است که ایشان می توانند درخواست طلاق بدهند. و در غیر این صورت انجام طلاق چندان برای زن میسر نمی باشد.

سوالات مربوط به طلاق از ناحیه زن ناشزه

در این قسمت عمده سوالات مربوط به طلاق از ناحیه زن ناشزه مطرح می‌شود.زن ناشزه کیست زن ناشزه زنی است که از مرد تمکین اعم از خاص و یا آن می کنند و وظایف زناشویی خود را انجام میدهد و مرد توانسته است حکم تمکین بی را بگیرد.منظور از حکم تمکین چیست حکم تمکین حکمی است که به واسطه آن مرد میتواند زن را مجبور می کند که یا در منزل وی زندگی کند یا از مرد به نیازهای جنسی او را برطرف نماید.

زن در چه صورتی ناشزه محسوب نمی شود

اگر زندگی با مرد خطر جانی مالی یا آبروی داشته باشد و زن این مورد را اثبات کند یا مرد امراض مقاربتی داشته باشد. و همچنین حق مسکن بازنشسته شد و در منزلی که زن تعیین نکرده مرد حاضر نشود و همچنین مرد دارای بیماری های مقاربتی باشد. یا زن از حق حبس خود در مهریه استفاده کنند و این موارد زن اگر از شوهر خود تمکین نکند ناشزه محسوب نمی شود.

بیشتر بخوانید:آیا مرد می تواند زن را بلا تکیف گذارد

عواقب ناشزه بودن چیست

از جمله عواقب ناشزه بودن تجویز ازدواج مجدد و مانع مهم برای طلاق است.

نتیجه

جهت مشاوره با وکیل طلاق توافقی در تهران با شماره 09904203043 تماس بگیرید.