وکیل دادگاه ویژه روحانیت/لیست وکلای دادگاه ویژه روحانیت

در این مقاله در مورد وکیل دادگاه ویژه روحانیت صحبت می کنیم.مقاله را تا انتها بخوانید و در قسمت نتیجه گیری شماره وکیل ویژه روحانیت را بردارید

وکیل دادگاه ویژه روحانیت کیست

 در این قسمت می خواهیم در مورد وکیل متخصص دادگاه ویژه روحانیت صحبت کنیم.چنانچه مشکلی در دادگاه ویژه روحانیت داشته باشید می توانید از طریق وکلای حقوقدان  که در این زمینه دارای تخصص و تعهد می باشند. مشاوره اخذ نمایید.بنابراین می توانید با شماره دفتر ایشان 02186128670 تماس گرفته و در این زمینه اخذ مشاوره کنید.
بیشتر بخوانید:وکیل دادگاه نظامی

وکیل ویژه روحانیت در چه دادگاهی کار می کند

طبق ماده ۲۵ ۵۲۸ قانون آیین دادرسی مدنی دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت که.بر اساس دستور ولایت رهبر کبیر انقلاب امام خمینی تشکیل گردیده.
طبق اصل پنجم و اصل پنجاه و هفت قانون اساسی تا زمانی که رهبر معظم انقلاب اسلامی.ادامه کار آن را مصلحت بداند .به جرایم اشخاص روحانی رسیدگی خواهد کرد.و پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و قضات آن تابع مقررات مربوط به قوه قضاییه می باشد .طبق این نصب می توان اظهار نظر نمود از یکسو دادگاه ویژه روحانیت با توجه به معیارهای ارائه داده شده.از مراجع استثنایی و از نوع فوق العاده آن است. و در حقیقت ادامه کار آن تا زمانی است که مسلح دانسته شود.از سوی دیگر رسیدگی به دعاوی حقوقی علیه روحانیون از صلاحیت دادگاه ویژه روحانیت خارج و در صلاحیت دادگاه می می‌باشد.
وکیل دادگاه ویژه روحانیت
وکیل دادگاه ویژه روحانیت

عملکرد وکیل ویژه در دادسرای ویژه روحانیت

دادسرای ویژه روحانیت از خرداد ماه سال ۱۳۶۶ تشکیل شده است.و آیین نامه دادسراها و دادگاههای ویژه روحانیت در مردادماه ۱۳۶۹ به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است .طبق ماده ۱۴ آیین نامه مذکور دعاوی حقوقی و مدنی علیه روحانیون مطابق قوانین در دادگاههای مدنی و حقوقی رسیدگی خواهد شد. مگر در موارد خاصی که برحسب ضرورت رسیدگی آن به نظر دادستان منصوب در دادگاه ویژه اصلح باشد .وکیل دادگاه ویژه روحانیت/وکیل متخصص دادگاه ویژه روحانیت در این صورت دادسراها و دادگاههای مکلف هستند. که با درخواست دادسرا و دادگاه ویژه پرونده را ارسال نمایند.
بیشتر بدانید: حقوق اداره کار

حوزه صلاحیت وکیل دادگاه ویژه روحانیت

 وکیل در دادگاه ویژه روحانیت خیلی مهم است چرا که وجود مرجعیت به اعمال خلاف شان روحانی و تخلفات روحانی بر اساس مقررات انضباطی رسیدگی نماید .می تواند مورد تایید قرار گیرد.و این دادگاه چون دادگاه استثنایی و تخصصی باید وکیل تخصصی در این زمینه ارائه گردد.رسیدگی به جرایم عمومی روحانیون در مرجع استثنایی نمی تواند مورد تایید باشد.زیرا قضاوت شوندگان در این مرجع ممکن است تصور نمایند. که اصل بی طرفی قاضی و حق دفاع به طور شایسته رعایت نشده. به زن به سایرین جدا کردن این بخش از بقیه مردان و محاکمه آنها در مرجع استثنایی ممکن است. در جهت لحاظ داشتن تخفیف بی‌مورد و نقض حقوق عامه شمرده شود. بنابراین در زمان ورود به دادگاه ویژه روحانیت باید از وکیلی استفاده کرد.که بتوانند حقوق عامه را به طور کامل در نظر بگیرد.
نتیجه گیری:
برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید 02186128670

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)