وکیل جرم رابطه نامشروع

بسم الله الرحمن الرحیم   توضیحاتی را بیان می‌کنیم ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی قانون گذار اینطور عنوان می‌کند که هرگاه زن و مردی که بین انها علقه زوجیت نباشد مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا بشند مثل تقبیل یا مضاجعه به شلاق تعزیری تا ۹۹ ضربه محکوم خواهند شد .

این به اصطلاح ما میگیم جرم رابطه نامشروع اتفاق افتاده در اینجا اما جرایم منافی عفت محدوده رابطه نامشروع می باشد.

بیشتر جرایم منافی عفت حدود الهی هستند مثل ل مثل زنا یا اعم از اینکه زنای محصن باشه یا غیر محصن باشه یا مساحقه.

اینها حدود الهی هستند که وقانونگذار مجازات آنها را بر اساس شهر تعیین کرده توضیحی در این ارتباط از میان تعزیرات دسته‌ای از مجازات‌ها هستند که در شرع  مجازات اون تعیین نشده و حاکم مجازات اون رو تعیین کرده و متقابل در قانون هایی که تدوین شده حداقل و حداکثر را تعیین کردند.

مثل رابطه نامشروع قانونگذار گفته تا ۹۹ ضربه شلاق میتونه بده م  تا این دسته حاکم هست که ۹۹ ضربه صادر کند یا ۵۰ ضربه صادر کند یا ۳۰ ضربه صادر کند.

صادرکننده این دسته حاکم و قاضی دادگاه است حدود الهی را نمی شود کم یا زیاد کرد مجازات در شرع مشخص شده همون را باید مجازات کند. به عنوان   مثال حد شرب  خمر هشتاد تازیانه از این را نمی شود که دادگاه فقط از حیث اینکه حد شامل اون شخص میشه یا نه بررسی میشه و پس از این جهت اثبات شده کم شدن حد الهی را صادر می‌کند.

یکی از جرایم منافی عفت و که خیلی هم این روزها مبتلا به داره همین رابطه نامشروع است رابطه ای که بین یک زن و مرد نامحرم هستند بعضیا ممکنه زن یا مرد متاهل باشند و در خیلی از موارد ممکن است که نه متاهل نباشند مجرد باشند یک رابطه را برقرار کنند که اسم اون رو گذاشتن رابطه نامشروع زوجیت بینشون نیست .

در محاکم و در جاهای دیگه و در فضای مجازی مطالبی را می‌گذارند که بحث پیامک یا یکسری از موارد این چنینی که از طریق تلفن رابطه نامشروع به اصطلاح است اثبات می‌کند.

خیلی نمیشه به این مورد اعتنا کرد چون رابطه نامشروع موضوع ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی یک رابطه فیزیکی هست و باید یک تماس بدنی باشد و تا زمانی که تماس فیزیکی برقرار نشده نمیشه گفت رابطه نامشروع حالا بعضی از پیامک ها ممکن است که نشان از یک رابطه نامشروع می باشد که در آن جا داره تعریف میکنه اینها تشخیصش با دادگاه هستش و دادگاه بررسی می‌کند که اگر احراز کرد که رابطه نامشروع است بر اساس ماده ۶۳۷ قانون مجازات تعیین مجازات خواهد کرد.

به طور کلی جرایم منافی عفت هرگونه تحقیق توسط دادسرا و مأمورین انتظامی ممنوع است و هیچ جرمی عظیم جرایم را نمی توان در دادسرا توسط ضابطین قضایی مورد بررسی قرار داد در مواردی که جرم مشهود باشد یا شاکی خصوصی داشته باشد می‌توان جرم رابطه نامشروع را پیگیری کرد یا جرایم دیگر منافی عفت را آنهم تحقیقات فقط توسط شخص قاضی انجام میشه در حدود همان دلایلی که شاکی داره ارائه میکنه تحقیق زیادی در این روابط نخواهد شد و در این جرایم دادگاه خیلی هم دنبال این نیستم که موضوع اثبات بشه با توجه به اهمیت این جرایم و آبرو و حیثیت که افراد دارند و این که شرع مقدس اهمیت به این موضوع خیلی داده.

لذا اگر پرونده داشتید که حالا چه به عنوان متهم باشید که به عنوان شاکی بهتر است قبل از اینکه اقامه دعوا کنید حتماً با وکیل مجرب و وکیل رابطه نامشروع در این زمینه مشاوره داشته باشیم و راهنمایی کنید تا نریزد و شکایت کنید و حکم برائت برای شخصا در بشود گروه وکلای حقوقدان آقای دکتر محمد امیرنجات    بسیار مجرب و خوبی در این زمینه تجربه بسیار خوبی در این زمینه بسیار خوبی از   که گرفتن و رای از دیوان عالی کشور در مورد اعاده دادرسی و اگر نیاز داشتید به وکیل به شماره 86129208  تماس بگیرید با ما موفق و پیروز باشید