بهترین وکیل جرایم پزشکی

هر آنچه باید در مورد وکیل جرایم دارویی بدانیم

اگر بخواهیم در مورد وکیل جرایم دارویی اطلاعات کسب کنیم باید ابتدا اند در مورد این موضوع اطلاعات کسب کنیم. درباره جرایم دارویی جرایمی است که حول محور دارو می باشد. طبیعی است که در حول محور دارو پرونده های زیادی از حقوقی و کیفری ممکن است رخ دهد. بنابراین وکیل جرایم دارویی باید در زمینه موضوعات دارویی از قبیل اینکه یک دارو ممکن است تقلبی باشد یا نسبت به یک دارو توزیع غیر مجاز انجام شده یا اینکه فرایند تولید یک دارو به چه صورت است باید اطلاعاتی داشته باشد. شما میتوانید جهت برقراری تماس با وکیل جرایم دارویی شماره 09396176322 تماس حاصل نمایید.

مصادیق پرونده های وکیل جرایم دارویی چیست

یکی از پرونده هایی که ممکن است وکیل جرایم دارویی با آن مواجه باشد در زمینه واردات دارو است. برای مثال در یک پرونده شخصی بدون اخذ مجوز از وزارت بهداشت به واردات دارو و متعاقب آن فروش خرید دارو مبادرت نمود که از این موضوع اشخاصی آسیب دیدند. که بعد از ظهور مشکل فرد آسیب دیده وکیل مراجعه نمود. وکیل اقدام به شکایت کرد و فرد را به مجازات قانونی جزای نقدی ضبط داروهای کشف شده به نفع دولت محکوم نمود. که این یکی از نمونه های پرونده های وکیل جرایم داروی کرده است.

سوال مهمی که در مورد تکرار جرم از وکیل جرایم دارویی پرسیده میشود.

موارد مبتلا به در جرایم دارویی جرم است اگر فردی برای مثال در واردات دارو بدون مجوز اقدام به جرم کند در این صورت به تکرار جرم متصور خواهد بود. لازم است بدانید که اگر کسی مرتکب این موضوع شود یک جزای نقدی در حدود ۵۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون تومان یا دو برابر قیمت داروهای مکشوفه باید خسارت پرداخت کند.

وکیل جرایم دارویی
وکیل جرایم دارویی

پرونده خرید و فروش غیرقانونی دارو که توسط وکیل جرایم دارویی رفع کردید.

یکسری مراکز هستند که در زمینه توزیع دارو مبادرت می کنند از جلو داروخانه ها این مراکز ممکن است در حین کار به خرید و فروش غیرقانونی دارو مبادرت نمایند یا از تحویل نسخه داروخانه و مسائل این چنینی خودداری کنند. برای مثال بعضی داروخانه ها در زمان کرونا موجب اخلال در نظام دارویی شدند و از توزیع ماسک و دارو اجتناب کردند که در این زمینه پرونده به وکیل مربوطه ارجاع شد و وکیل داروخانه شکایت کرد و جالب است بدانید مجازات داروخانه نه در این زمینه یک تا ده سال حبس یا جزای نقدی بین ۵۰۰ تا ۵ میلیون تومان خواهد بود.

بیشترین سوالاتی که از وکیل جرایم دارویی پرسیده می شود

  1. یکی از مهمترین سوالات مطرح شده از وکیل جرایم دارویی فهرست داروهایی است که برای امور دامی بشر می شود که در این زمینه باید گفت این فهرست به صورت سالیانه منتشر می شود. وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی در تهیه این فرصت مشارکت خواهند داشت که این مورد طبق تبصره ۵ ماده ۳ قانون جرایم دارویی است.
  2. اگر کسی در زمینه امور دارویی صلاحیت نداشته باشد و مبادرت به دارو کند مجازات چیست؟ یکی از پرونده هایی که در این زمینه مطرح شد فردی بود که در زمینه داروخانه مجوز نداشت و اقدام به نسخه پیچی و داروخانه زده بود برای مراجعه کردند. همانطور که میدانید اگر موسسه ای که دارای صلاحیت نداشته باشد و امور دارویی مبادرت کند.در این صورت کاری‌شان غیر قانونی خواهد بود و برای آن مجازات است تعطیلی از طرف وزارت بهداشت و در صورت تکرار جلوگیری از افتتاح مجدد خواهد بود. در این زمینه وکیل ابتدا در دادگاه انقلاب شکایت مطرح نمود. چرا که صلاحیت این موضوع در صلاحیت دادگاه انقلاب می باشد.
  3. مراجعه به وکیل جرایم دارویی به خاطر تبلیغات واهی
    در یک پرونده یک موسسه پزشکی و دارویی آگهی تبلیغاتی منتشر کرد که موجب همراهی بیمار و مراجعین شد.  فرد آسیب دیده به وکیل جریمه مراجعه کرد. پس از شکایت و ارجاع به وزارت بهداشت این اقدام بر خلاف اصول فنی و شئون پزشکی و افراط عمومی تشخیص داده شد. جالب است بدانید که این موضوع حبسی بین ۱ تا ۴ ماه یا مجازات هر دو را خواهد داشت.
  4. وکیل جرایم دارویی
    وکیل جرایم دارویی

قبل از مراجعه به وکیل جرایم دارویی چه اطلاعاتی باید داشته باشیم

اولین نکته باید بدانیم که داروسازان حق ندارند در امور پزشکان دخالت کنند و اگر این کار را بکنند مرتکب جرم شده اند.

موارد دیگری که باید بدانیم این است که تاریخ دارو نباید گذشته باشد داروخانه نباید قیمت خود را افزایش دهد همچنین در قیمت گذاری نسخه نباید تخلف ورزید شود اگر این کار باشد این کارها جرم تخلف است.

همچنین هنگام مراجعه به داروخانه اگر برای مثال پزشک یک فرمولی داد داروخانه حق ندارد که فرمول مربوطه را عوض کند.

رعایت چه نکاتی باعث کاهش مراجعه به وکیل جرایم داروی میشود

اگر کسی میخواهد برند تجاری و صنعتی برای دارو داشته باشد باید قبل از آن از وزارت بهداشت برنامه اخذ کند و برند خود را ثبت کند. در غیر این صورت ایشان نمی‌توانند برنج را استفاده کنند.
کسانی که در حوزه گیاهان دارویی فعالیت دارند قبل از تبلیغ در این زمینه باید نام داروها و اثر درمانی دارو را به تایید وزارت بهداشت برسانند در غیر این صورت نمی توانم به فعالیت خود در این زمینه ادامه دهند.
اگر کسی میخواهد داروهای بیولوژیکی که منشا حیوانی و انسانی دارند را تولید کند باید قبل از آن در این زمینه از وزارت بهداشت مجوز اخذ نمایند در غیر این صورت نمی تواند در این زمینه فعالیت داشته باشد.

یکی از پرونده های مبتلا به مراجعه به وکیل جرایم دارویی

یکی از بیشترین پرونده هایی که به وکیل جرایم داروی مراجعه میشود. در زمینه مسئول فنی داروخانه ها می باشد. بعضاً مشاهده می شود که مسئولین فنی داروخانه ها دکترای داروسازی دارند و در محیط خود کارهای فساد انگیز انجام می دهند و پیشینه کیفری موثر نیز دارند. در این صورت است که مسئولین فنی مدارک شان به زیر سوال می روند.
همچنین افرادی هستند که مبادرت به توزیع دارو و مواد بیولوژیک می کنند. این افراد از وزارت بهداشت پروانه تخصیص نمی گیرند فکر می‌کنند که نیاز به این موضوع نیست. در حالی که علاوه بر پروانه تاسیس باید دارای مسئول فنی نیز باشند. در این زمینه ممکن است جرایم دارویی رخ دهد و به وکیل مراجعه شود.
مورد دیگر داروسازان هستند که داروهای تجویز شده پزشک را نمی سازند. و در زمینه ساخت دارو از وزارت بهداشت مجوز اخذ نمی کنند. این افراد نیز سر کارشان در نهایت به دادگاه انقلاب و جرایم دارویی می خورد.

آیا برای واردات دارو نیاز به وکیل جرایم دارویی داریم

پاسخ مثبت است جالب است بدانید که برای وارد دارو ابتدا اجازه وزارت بهداشت لازم است و پرونده های وجود دارد که افراد بدون اجازه وزارت بهداشت مواد دارویی وارد می نمایند.  این موارد توسط وزارت بهداشت ضبط یا مردم می گردد. و فرد مرتکب این ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان و لغو پروانه در صورت تکرار محکوم می گردد. اگر شرکت نیز باشد علاوه بر شرکت بین ۳ تا ۶ ماه حبس محکوم می گردد. بنابراین در این زمینه حتماً باید از وکیل جرایم دارویی استفاده گردد.

وکیل جرایم دارویی
وکیل جرایم دارویی

اهمیت اخذ وکیل جرایم دارویی

در تولید دارو افرادی از داروخانه ها می خواهند اقدام به تولید دارو کنند اول باید بدانند که اگر وکیل بگیرند. ابتدائاً برای دارو باید پروانه تحصیل کنند و پس از تحصیل پروانه به تغییر فرمول آن را ندارند که اگر این کار را انجام دهند به مجازات آن محکوم خواهند شد. بنابراین تغییر فرمول در این زمینه می تواند مجازات سنگینی داشته باشد.

آدرس وکیل جرایم دارویی کجاست

آدرس ما در تهران میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی ابتدای خیابان آذربایجان پلاک ۱۹۲ واحد ۴ می باشد.

اهمیت اخذ وکیل جرایم دارویی

همانطور که در بالای مقاله نوشته شد جرایم دارویی بسیار تخصصی می باشد و نیاز هست که وکیلی که در این زمینه فعالیت می کند. علاوه بر این که متخصص باشد علم کافیه این موضوع را داشته باشد. و رویه عملی وزارت بهداشت و سایر نهادها از جمله دادگاه انقلاب را در هر یک از جرایم بداند. بنابراین اگر شما از یک وکیل که در زمینه جرایم داری تخصص و تجربه و تبحر دارد استفاده نکنید. ممکن است ضرر های بی شماری در این زمینه به خود وارد نمایید. بنابراین مجموعه حقوقدان می تواند در این زمینه به شما کمک کند .

عمده سوالاتی که از وکیل جرایم دارویی ممکن است پرسیده شود

مجازات خرید و فروش داروی غیر مجاز چیست

بدون پروانه شخص و خرید و فروش و تاسیس داروی غیر مجاز تاسیس داروخانه و غیره انجام دهد. علاوه بر اینکه آن مرکز تعطیل می شود شش ماه تا سه سال حبس و بین ۵۰۰ تا ۵ میلیون تومان جزای نقدی و در صورت تکرار دو تا ۱۰ سال حبس و ۵ تا ۱۰ میلیون تومان جزای نقدی خوب خواهد شد.

اگر داروخانه‌ای داروسازی نکنند مجازات مجازات آن چیست

 داروخانه از توزیع دارو امتناع ورزد علاوه بر موارد بالا محرومیت از اشتغال در امور دارویی نیز محکوم خواهد شد.

مجازات عدم استفاده از مسئول فنی چیست

اگر فرد فاقد صلاحیت داروخانه راه بنداز به مسئول فنی نداشته باشد، برای بار اول داروخانه تعطیل می شود و برای دفعات بعد دوسال حق مجددا خانه را نخواهد داشت.

مجازات توزیع داروهای فاسد یا تاریخ مصرف گذشته چیست

اگر کسی داروی فاسد تاریخ مصرف گذشته را بازی کنند. بین صد هزار ریال تا یک میلیون ریال حسرت و یک تا شش ماه تعلیق در پروانه محکوم خواهد شد.

نتیجه 

شما می توانید جهت وکیل جرایم دارویی با شماره 09396176322 تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:وکیل متخصص در امور پزشکی

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)