سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

وکیل تضمینی کیفری تهران/وکیل تضمینی کیفری

این نوشته در خصوص وکیل تضمینی کیفری می باشد . شما می توانید جهت مشاوره در انتهای مقاله در قسمت نتیجه گیری تماس گرفته و مشاوره داشته باشید. در ادامه در این خصوص توضیح می دهیم.

وکیل تضمینی کیفری تهران کیست

وکیل تضمینی کیفری ممکن است شما مشکل امور کیفری  داشته باشید و به یک وکیل تضمینی کیفری احتیاج داشته باشید. در اینصورت می توانید از خدمات دکتر محمد امیرنجات وکیل پایه یک دادگستری استفاده نمایید. آقای دکتر امیرنجات به مدت 9 سال به طور تخصصی در امور کیفری فعالیت دارند و ماهر و متخصص در قوانین کیفری  هستند.

جهت تعیین وقت با شماره 02186128670 تماس حاصل نمایید و مشاوره حقوقی بگیرید.

بیشتر بخوانید:وکیل کیفری

ویژگی های وکیل تضمینی کیفری تهران

شخصی است که در پرونده های جنایی از جمله سرقت ، خیانت ، جعل ، کلاهبرداری ، عدم انتقال مال ، جعل و استفاده از یک عمل درگیر است. در امور کیفری ، افراد می توانند وکالت اساسی را در دادگاه بدست آورند و حق داشتن وکالت کیفری در خدمت متهم از زمان کشف جرم تا زمان اجرای حکم یکی از مهمترین ضمانت هاست. برای متهم.

مطابق ماده 4 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، هر دو دادگاه حق دارند كه وكیل مجرمانه خود را داشته باشند و اگر نتوانند وكیل مجرمانه خود را انتخاب كنند ، باید برای تعیین وكیل مجرمانه فراهم شود. .

در پرونده های کیفری با توجه به اهمیت جرم و ماهیت تخصصی آن ، به شاکی و متهم توصیه می شود با یک وکیل کیفری مجرب مشورت کنند تا در کمترین زمان ممکن به تصمیم صحیح برسند. دادرسی کیفری مستقیماً با زندگی یا مال و عزت در ارتباط است. شهرت مردم در معرض خطر است ، چه آسیب ببینند و چه متهم به تلاش برای تأمین منافع خود و جلوگیری از نقض حقوق آنها. بنابراین ، یک وکیل کیفری راهنمای شما خواهد بود.

وکیل  تضمینی کیفری چه باید داشته باشد؟

علاوه بر داشتن دانش و آموزش تخصصی در زمینه امور کیفری ، وکالت کیفری در امور کیفری و رویه های دادرسی در دادرسی و مراحل تحقیقات مقدماتی کاملاً آگاه است و همچنین قانون مجازات اسلامی ، قوانین مواد مخدر ، قانون کنترل کامل بر کالاها و قاچاق ارز و سایر قوانین کیفری.

نحوه شکایت از متهم توسط وکیل تضمینی کیفری تهران

اگر شخصی مرتکب جرمی شود که طبق قانون مجازات جزا محسوب می شود ، قاضی می تواند دستور دهد که مجازات مذکور به عنوان شکایت کیفری معرفی شود. شکایت کیفری به هر شکلی تشکیل می شود ، اما توصیه می شود شکایت را به وکالت کیفری ارائه دهید. برای شروع شکایت کیفری ، ابتدا باید به دادسرا مراجعه کنید (جایی که این جرم اتفاق افتاده است).

شکایت باید با نام و مشخصات دادخواست به دادستان و دادسرا و شاکی (شخصی که از او شکایت دارید) ارسال شود. سپس محل وقوع جرم ، زمان وقوع جرم و همچنین شواهد خود و تفصیلی مربوط به شکایت را بنویسید و شکایت را به دادسرا پیوست کنید. ارسال کنید ، پس از آن پرونده برای بررسی ارسال می شود. پس از اتمام تحقیقات ، پرونده برای اظهار نظر در مورد شکایت به شعبه تحقیق یا پیگرد قانونی ارجاع می شود.

در پرونده های کیفری ، شاکی به شاکی و شاکی به عنوان “شاکی” و موضوع اتهام معرفی می شود.

تفاوت بین پرونده های حقوقی و کیفری توسط وکیل تضمینی کیفری تهران

در دادخواست ، دادگاه مجرم را ملزم به بازگرداندن حقوق قانونی طرف آسیب دیده می کند ، اما در شکایت کیفری دادگاه پس از محکوم کردن متهم ، وی را به مجازات محکوم می کند.
در دادخواست ، دادخواست باید در برگه “دادخواست” ویژه مطرح شود ، در غیر این صورت توسط دادگاه پذیرفته نمی شود ، اما در هر برگه می توان شکایت کیفری تشکیل داد.
دعاوی با رضایت شاکی خاتمه می یابد ، اما با رضایت شاکی در پرونده های کیفری و جرائم از جنبه عمومی مانند کلاهبرداری و رشوه خاتمه نمی یابد.
در شکایت حقوقی ، شاکی “شاکی” خوانده شده و توسط وی خوانده شده است ، اما در شکایت کیفری ، شاکی “شاکی” خوانده می شود و به شاکی “شاکی” یا “شاکی” گفته می شود.
اکنون ما به مهمترین پرونده های کیفری که در صلاحیت دادگاه های کیفری است ، می پردازیم.

قتل عمدی و قتل غیر عمدی از دیدگاه وکیل تضمینی کیفری تهران چیست؟

مطابق ماده 2 قانون مجازات اسلامی جمهوری اسلامی ایران ، سه نوع قتل وجود دارد که شامل قتل عمدی ، شبه عمدی ، عمل ناعادلانه است.

قتل عمدی

اگر شخصی به عمد به کسی حمله کند که قصد کشتن داشته باشد و از نظر جسمی با آنها رفتار کند ، یک قتل عمدی است ، مانند گرفتن اسلحه و کشتن یک شخص.

قتل شبه عمدی

مواردی وجود دارد که فرد قصد کشتن نداشته و اقدام وی کشنده نیست ، اما ممکن است منجر به مرگ دیگری شود که با اصطلاح “از پیش تعیین شده” شناخته می شود ، مانند یک خطای پزشکی که باعث یک بیماری تهدیدکننده زندگی می شود.

Pure Error Murder: در این حالت هدف به هیچ وجه قتل نیست و قربانی به طور تصادفی مانند گلوله تیراندازی کشته می شود.

قتل عمدی مستلزم اراده فرد و قصد کلی و خاص (قصد کشتن) است ، یعنی علاوه بر قصد کلامی ، طرف قصد نتیجه دارد.

نحوه تشکیل پرونده  قتل عمدی توسط وکیل تضمینی کیفری تهران

در این پرونده ، شاکی ، که اولیای مقتول است ، پرونده قتل را در دادگاه تشکیل می دهد و پس از تحقیقات و حکم محکومیت و کیفرخواست ، پرونده به دادگاه کیفری ارجاع می شود و در نهایت حکم صادر می شود. صادر شده. در مورد قتل ، متهم برای دفاع از خود باید خود را به دادگاه معرفی كند.

نتیجه گیری

جهت مشاوره با ما می توانید با شماره 02186128670 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)