سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

چرا باید یک وکیل برای استارتاپ انتخاب کنیم؟

من اشتباهات کارآفرینانه در این سالها دیده ام. و همه آنها با ساخت محصول مناسب یا ایجاد تیم مناسب ارتباطی نداشتند. همین چند روز پیش ،   داستان یک کارآفرین را می خواندم که تصمیم گرفت با یکی از دوستانش پروژه ای را آغاز کند. آنها یک شرکت نوپا  تاسیس کردند ، سپس شخص سومی را آوردند که در این پروژه سرمایه گذاری می کرد. او هر روز به مدت نه ساعت  کار می کرد و انواع کارها را انجام می داد: برنامه ریزی و طراحی برنامه ، استخدام ، آماده سازی زمینه فروش برای مشتریان و موارد دیگر. این استارتاپ به سرعت در حال توسعه بود و آنها در حال پیشرفت بودند. یک روز ، او متوجه شد که سرمایه گذار برند  را به نام خود ثبت کرده است. سپس متوجه شد که فقط نام او را در امور فروش و امور اداری قرار دارد. وقتی به دوستش گفت ، او پاسخ داد که همه چیز خوب است. در نهایت همه چیز روی کاغذ می ماند. کارآفرین ما با نارضایتی از پاسخ ، اصرار داشت که می خواهد در مورد نقش خود در این تجارت توضیحاتی ارائه دهد. و از او خواست همه چیز را مکتوب داشته باشد. سرانجام ، سرمایه گذار موافقت کرد تا بنشیند و با او صحبت کند. با این حال ، او حاضر نشد به تقسیم مساوی سهام بسنده کند. این گفتگو با یک یادداشت تلخ به پایان رسید. روز بعد دوستش به او زنگ زد تا به او بگوید  از کار بیرون است. برای نه ماه کار   ، به او پیشنهاد کردند که سه ماه به عنوان کارآموز و بقیه را به عنوان دستمزد زندگی به او پرداخت کنند. هنگامی که او از دوست خود خواست تا به قول خود پایبند باشد ، او فقط شانه های خود را بالا انداخت و گفت که در صورت عدم وجود یک توافق کتبی ، مسئولیتی ندارد. درس اینجا واضح است: “از یک وکیل  استارتاپ  کمک بگیرید تا به شما در نوشتن همه این موارد کمک کند ، حتی اگر بنیانگذاران شما دوستان شما باشند. ” به عنوان بنیانگذار استارتاپ ، قبل از اینکه بدانید ، باید: استارتاپ خود را ثبت کنید. با ایجاد قرارداد ؛ انتشار سرمایه خالص ؛ از مالکیت معنوی (IP) خود محافظت کنید ؛ برای جلوگیری از برخی از این اشتباهات پرهزینه ، با تیم ما  که  یک شرکت حقوقی متخصص در زمینه مشاوره حقوقی برای استارتاپ ها  هست تماس بگیریم.  

از چه زمانی باید به دنبال وکیل استارتاپ باشم؟

افراد مختلف تحمل متفاوتی نسبت به ریسک دارند ، بنابراین هر کارآفرین باید تصمیم بگیرد که چگونه با آن برخورد کند. با این حال ، بهترین عمل این است که هنگامی که با دیگران توافق می کنید برای مثال ، مانند بنیانگذاران، زمان خوبی برای شروع ثبت مستندات خود است – و بهترین شخص برای این کار یک وکیل استارتاپ  است. یکی از بزرگترین مشکلات و مشکلاتی که من با کارآفرینان و استارتاپ ها می بینم این است که آنها تصور می کنند که با دیگران رفیق   هستند. آنها اغلب تصور می کنند که در مورد چگونگی کارکردن یک تفاهم و توافق دارند و اغلب اتفاق می افتد که آنها درک یکسانی ندارند. فکر می کنم این مشکل اغلب زمانی رخ می دهد که افراد با دوستان خود کسب و کار را شروع می کنند ، اما نه به طور انحصاری. من شرکت حقوقی خود را با دوستان راه اندازی کردم ، بنابراین می دانم کار با دوستان چگونه است.

چه زمانی باید از وکیل استارتاپ استفاده کنیم

شما بسیار می شنوید که دوستی و تجارت نباید با هم قاطی شوند. با این حال ، تجربه من این است که دوستان می توانند شرکای تجاری فوق العاده ای ایجاد کنند. “فقط در مورد ارتباطات باید کاملاً محتاط عمل کنید و مطمئن شوید که کاملاً توافقاتتان حقوقی و مکتوب است” بهترین راه برای این کار استفاده از قرارداد  است. قراردادها به معنای واقعی کلمه شما را در یک صفحه قرار می دهد. توافق نامه ای کتبی در مورد موارد زیر وجود دارد: انتظارات از یکدیگر است. هر شخص انجام خواهد داد. غرامت آنها برای این کار دریافت می شود. بنابراین هنگامی که این ها  درک ها   کردید ،   زمان مناسبی است که از یک وکیل  متخصص استارتاپ بخواهید که مستندسازی آن را به درستی آغاز کند. سپس ، هنگامی که آماده توسعه مالکیت معنوی (IP) برای خود هستید ، باید به دنبال کمک حقوقی باشید. همانطور که به کسب و کاری در آنجا احتیاج دارید باید صاحب این مالکیت معنوی شوید. زمان دیگری برای استخدام وکیل استارتاپ  زمانی است که آماده شروع به کار در محیط عمومی باشید. باز هم ، می خواهید قبل از شروع به کار با مخاطب ، خود را درگیر کنید. بسیاری از خدمات آنلاین خوب برای شروع یک تجارت وجود دارد. گفته می شود ، اگر از هر یک از این خدمات خودکار استفاده می کنید و اسناد ارسال شده توسط سرویس را به طور کامل درک نمی کنید ، همچنین باید از یک وکیل استارتاپ  بخواهید تا آن را برای شما توضیح دهد

فهرست مطالب

شاید به این موضوع هم علاقمند باشید:

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)