سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

اگر مرد طلاق ندهد تکلیف فرزند چه می شود؟

وکیل ملکی غرب تهران

اگر مرد طلاق ندهد تکلیف فرزند چه میشودسوالی است که در این نوشته می خواهیم به آن بپردازیم. همانطور که میدانید یکی از مواردی که امروزه مبتلا به جامعه است مسئله طلاق است. و طلاق آثاری از جمله وضعیت بچه دارد که در این مقاله می خواهیم به این بپردازیم که وضعیت بچه در صورت طلاق و عدم طلاق مرد به چه صورت میباشد .به طور کلی مرد میتواند هر وقت بخواهد زن خود را طلاق دهد و زن در صورت اثبات عسر و حرج می توانند از مرد طلاق بگیرد.

تکلیف بچه در صورت طلاق ندادن مرد چیست

منظور از تکلیف بچه همان بحث حضانت فرزند یا نگهداری فیزیکی فرزند می باشد. ممکن است مرد و زن از هم جدا زندگی کنند و با یکدیگر مشکل داشته باشند که در این صورت بچه باید دید در صورت مشکل داشتن به کدام یک تعلق میگیرد. طبق قانون حضانت فرزند تا هفت سالگی با مادر و پس از آن تا ۱۵ سالگی با پدر است پس اگر مرد زن را طلاق ندهد در اینجا زن میتواند حضانت فرزند را برعهده بگیرد.

اگر مرد زن را طلاق دهد حضانت فرزند چگونه میشود

اگر مرد زن را طلاق دهد باز هم حضانت  طبق قانون خواهد بود و در کل مسئله حضانت ارتباطی به بحث طلاق و جدایی زن و شوهر ندارد. در هر صورت زن میتواند از شوهر خود طلاق بگیرد و حضانت فرزند را نیز تا هفت سالگی داشته باشد مگر اینکه موارد سلب حضانت را از دادگاه اثبات نماید. که در این صورت است که ایشان می توانند علاوه بر سلب حضانت نفقه فرزند را مطالبه نماید.

بیشتر بخوانید آیا طلاق زن بدون دلیل میسر است

حقوقی که بچه نسبت به مرد دارد.

حقوق و تکالیفی که فرزند نسبت به شوهر یا پدر خود دارد از جمله حق مطالبه نفقه حق حضانت برای مادر است که یک حق ذاتی می باشد و در این صورت زن میتواند این حقوقدان مطالعه کنند پس حضانت فرزند ارتباطی به نگهداری فرزند و بحث طلاق ندارد.

نتیجه

جهت مشاوره با وکیل طلاق توافقی در تهران با شماره 02186128670 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *