سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

موسسه داوری

فهرست مطالب

موسسه داوری

موسسه داوری دکتر امیرنجات با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در اموری داوری آمادگی پذیرش داوری در کلیه امور حقوقی را دارد.

شما می توانید جهت تعیین وقت و قبول داوری با شماره 02186129208 یا شماره 09122888366 صحبت نمایید و مشاوره داشته باشید.

داوری مزایای بسیاری دارد از جمله اینکه بدون نیاز به حکم دادگاه می توانید توسط داور موضوع حقوقی خود را حل و فصل نمایید.

موسسه داوری

داوری چیست

حل و فصل اختلاف (اعم از واقعیت ، قانون یا رویه) بین طرفین قرارداد توسط شخص ثالث خنثی (داور) بدون توسل به اقدامات دادگاه. داوری معمولاً داوطلبانه است اما بعضی اوقات طبق قانون لازم است. اگر هر دو طرف توافق كنند كه با تصمیم داور (“جایزه”) مقید باشند ، این امر به یک داوری الزام آور تبدیل می شود. رویه دقیق مورد پیگیری (در صورتی که در قرارداد مورد مناقشه درج نشود) معمولاً توسط قوانین داوری یک کشور یا با قوانین داوری مقرر در اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) اداره می شود.

داوری اجباری چیست؟

در داوری اجباری ، یک شرکت به مصرف کننده یا کارمند نیاز دارد تا هرگونه اختلاف را که می تواند در مورد داوری الزام آور به عنوان شرط اشتغال یا خرید یک محصول یا خدمات ایجاد شود ، ارائه دهد. کارمند یا مصرف کننده موظف است از حق شکایت ، شرکت در یک دادخواست اقدام طبقاتی یا تجدیدنظر خود چشم پوشی کند.
دیوان بین المللی داوری ، نهادی برای حل و فصل اختلافات تجاری بین المللی است. دادگاه بین المللی داوری بخشی از اتاق بازرگانی بین المللی است. دادگاه شامل بیش از 100 عضو از حدود 90 کشور است. دفتر مرکزی ICC در پاریس ، فرانسه است.

آیا می توانید بعد از داوری شکایت کنید؟

اگر چنین بند معتبر باشد ، به این معنی است که شما نمی توانید از طرف مقابل شکایت کنید (و نمی تواند از شما شکایت کند) در دادگاه. شما باید از روش متضاد اختلاف استفاده کنید که به داوری معروف است. داوری تلاش می کند نوعی دادگاه خصوصی باشد.
آیا می توانید یک وکیل را به داوری برسانید؟
تصمیم نهایی داور محرمانه است ، مگر اینکه طرفین اجرای تصمیم را در دادگاه ضروری بدانند. شما لزوماً به یک وکیل احتیاج ندارید ، اگرچه ممکن است تصور کنید که حفظ آن یکی توصیه می شود ، زیرا این روند ماهیت متضاد دارد. هزینه های حفظ وکیل خود باید بر عهده شما باشد.

آیا داوری از نظر قانونی الزام آور است؟

جایزه داوری از نظر قانونی لازم است و در دادگاه قابل اجرا است. … داوری اقدامی است كه در آن دعوا توسط یك محكوم غیرمجاز حل می شود كه تصمیمی كه طرفین دعوا با آن به توافق رسیده اند یا قانون آن را تصویب كرده است نهایی و لازم الاجرا خواهد بود.

داوری کجا انجام می شود؟

داوری می تواند تقریباً در هر جایی اتفاق بیفتد که طرفین با هم توافق کنند. معمولاً مناسب تر است که جلسات داوری در اتاق های کنفرانس و هیئت برگزار شود. نورمن قادر به تنظیم آن امکانات است. داوری در یک دادگاه انجام نمی شود.
داوری اغلب نسبت به دادخواستهای دادگاه هزینه کمتری دارد ، در درجه اول به دلیل برنامه فشرده شده برای تکمیل کشف و محاکمه. … قاضی بدون در اختیار طرفین از طرف دادگاه تعیین می شود. بنابراین ، داوری به طرفین امکان انتخاب تصمیم گیرنده را می دهد ، در حالی که دادرسی دادگاه هیچ ندارد

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)