فهرست مطالب

جهت تعیین وقت مشاوره با دکتر امیرنجات به  واتساپ شماره 09122888366 یا 02186129208  پیغام دهید . جهت تنظیم عریضه آنلاین نیز به همین شماره واتساپ نمایید.

مقدمه

همه ما ممکن است در زندگی در گیر مشکلات حقوقی شویم. زمانی که مشکل و معزل حقوقی برایمان پیش می آید  به دنبال این هستیم که آن مشکل و معزل را از طریق شکایت در دادگستری حل و فصل نماییم. اما تنها راه حل دادگستری نیست.  از طریق نهاد داوری نیز می توانید مشکل خود را همانند دادگستری مرتفع نمایید.

داوری چیست

(عنوان:موسسه داوری- موسسه داوری در تهران)

در واقع داوری نهادی همچون دادگستری  است که  در آن به جای قاضی داور اقدام به حل و فصل موضوع می نماید. حکم داوری نیز مانند احکام دادگستری قابل اجرا است. حتی طبق قانون جدید  نحوه محکومیت های مالی به حکم داوری جلب هم داده می شود.

مزایای داوری چیست

موسسه داوری- موسسه داوری در تهران

داوری دارای مزایایی همچون کاهش اطاله دادرسی، کاهش هزینه دادرسی ، کاهش استرس دادگاه ، رسیدگی تخصصی به موضوعات و مزایای دیگر می باشد.

بعضا ممکن است پرونده ای در دادگستری سالها به طول بیانجامد. لیکن از طریق داوری به سرعت به پرونده رسیدگی می شود. البته داوری دارای حدود و اختیاراتی است که در در مقاله های بعدی به آن اشاره می کنیم.

مجموعه حقوقی مانیز دارای دپارتمان داوری است و آماده ارائه خدمات داوری برای حل و فصل دعاوی است .

چگونه می توان دعوی را به داوری ارجاع داد؟

 

موسسه داوری- موسسه داوری در تهران
موسسه داوری- موسسه داوری در تهران

اگر طرفین در قراردادی که تنظیم نموده اند  شرط نموده باشند که در صورت بروز هرگونه اختلاف ، شخص معینی به عنوان داور آن اختلاف را حل و فصل نماید. دیگر دادگاه صلاحیت رسیدگی به موضوع داوری را ندارد.موسسه داوری- موسسه داوری در تهران

همچنین ممکن است .در طول دادرسی طرفین با توافق همدیگر کلیه اختلافات فی مابین را به داوری داور مرضی الطرفین ارجاع دهند .که در اینصورت هم دادگاه صالح به رسیدگی نمی باشد. علاوه بر آن ممکن است در قراردادی شرط داوری شده باشد .لیکن داور معرفی نشده باشد که تعیین داور دارای احکام خاصی است.

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)