فهرست مطالب

جهت تعیین وقت مشاوره با دکتر امیرنجات به  واتساپ شماره 09122888366 یا 02186129208  پیغام دهید . جهت تنظیم عریضه آنلاین نیز به همین شماره واتساپ نمایید.

مقدمه

(عنوان:موسسه حقوقی – خدمات موسسه حقوقی)

موسسه حقوقی موسسه ای  غیر تجاری و غیر انتفاعی است که جهت امور حقوقی تشکیل می گردد. این موسسه دارای اساسنامه ای است که میزان سهام اعضا و ظایف اعضاء را مشخص می نماید.

حدود اختیارات موسسه حقوقی

(عنوان:موسسه حقوقی – خدمات موسسه حقوقی)

دو نوع موسسه حقوقی داریم . یک نوع موسسه حقوقی که بر اساس قانون ثبت شرکتها در سال 1391 تا 1393 افرادی که دارای لیسانس حقوق بودند اقدام به ثبت موسسه حقوقی نمودند . این موسسات طبق قانون وکالت تنها وظیقه ارائه مشاوره را دارند. لیکن متاسفانه مشاهده شده وکالت نیز می کنند.

دوم موسسات حقوقی هستند که توسط وکیل پایه یک دادگستری تشکیل شده اند . طبق آئین نامه کانون وکلای دادگستری باید اعضاء آن به تائید کانون وکلای دادگستری برسد.

مزیت موسسات حقوقی دارای وکیل چیست؟

(عنوان:موسسه حقوقی – خدمات موسسه حقوقی)

موسسات حقوقی که دارای وکیل هستند  و مدیر عامل آن وکیل است فقط این اختیار را دارند که قبول پرونده نمایند . همچنین نظر به اینکه  اینگونه موسسات مورد تائید کانون وکلای دادگستری می باشد بنابر این  در موقع بروز هر گونه تخلف نیز کانون وکلا پاسخگو خواهد بود و می توان از وکیل مربوطه شکایت کرد. بنابر این به همین دلیل ا رائه پرونده به اینگونه موسسات حقوقی  دارای امنیت بیشتری می باشد.

موسسه حقوقی

معایب موسسات حقوقی بدون وکیل چیست ؟

منظور از موسسات بدون وکیل دفاتر حقوقی است که مدیر عامل آن وکیل نیست و لیسانس حقوق دارد . همانطور که بیان شد اینگونه موسسات  حق هیچ گونه مداخله ای در امر وکالت را ندارند و الا تحت عنوان مداخله در امر وکالت مورد تعقیب قرار می گیرند .

در حال حاضر اینگونه موسسات متاسفانه به علت غفلت و سهل انگاری کانون وکلا و دستگاه قضا اقدام به فعالیت در سطوح گسترده نموده اند. از وکلای کم سایقه بعضا استفاده می کنند و با  پرداخت درصدی کم به آنها از مردم پول های هنگفت می گیرند. بعضا مراجعینی داشتیم که همین موسسات اقدام به کلاهبرداری از آنها نموده اند.

بنابر این در موقع انتخاب موسسه حقوقی کاملا هشیار باشید.

مزیت موسسه ما نسبت به سایر دفاتر حقوقی چیست؟

موسسه حقوقی ما با سرپرستی دکتر محمد امیرنجات  وکیل پایه یک دادگستری در سطوح زیر خدمات حقوقی ارائه می دهد.

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)