سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

معافیت سربازی نخبگان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ، کلیه مردانی که به سن 18 سالگی رسیده اند ، موظفند مدارک خود را به خدمت سربازی تحویل دهند تا آماده خدمت سربازی باشند. کلمه نظامی به معنای قربانی کردن زندگی فرد ، ایستادن برای زندگی در جنگ است ، اما در اصطلاح امروز ، خدمات عمومی یا خدمت نظامی به معنای خدمت موقت یا دائمی در نیروهای مسلح کشورها است. خدمت سربازی در سال 1304 توسط رضاخان پهلوی پیشنهاد شد و در مجلس تصویب شد. بسیاری از مردان فکر می کنند که رفتن به خدمت سربازی بی فایده است و نظر آنها این است که رفتن به خدمت سربازی ، هدر دادن دو سال از جوانی آنها است ، در حالی که اگر ببینند خدمت سربازی برای آنها مقدس است. حفظ زندگی هموطنان و افتخار و افتخار میهن عزیزمان ایران نه تنها بیهوده تلقی نمی شود بلکه یک چیز مقدس و زیبا برای رسیدن به آن است ، چیزی جز افتخار و سربلندی در راه خدا نخواهد بود. و دین خدمت سربازی برای همه مردان 18 تا 50 ساله اجباری است ، به جز کسانی که معافیت خدمت سربازی را دارند. در ادامه ، در مورد شرایط معافیت از خدمت سربازی 97 و توضیح مختصری در مورد هر یک از این شرایط صحبت خواهیم کرد.

افرادی که می خواهند از معافیت پزشکی برای دریافت کارت معافیت نظامی استفاده کنند ، باید توجه داشته باشند که سوابق پزشکی آنها باید به تصویب کمیسیون پزشکی سازمان نظام پزشکی برسد.

شرایط معافیت از خدمت سربازی 97
خدمت سربازی برای همه مردان بین 18 تا 50 سال اجباری است ، به جز کسانی که واجد شرایط معافیت هستند. انواع معافیت از خدمت سربازی وجود دارد ، از جمله: معافیت دائمی و معافیت موقت (ایستگاه نظامی). برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و ضوابط خدمت سربازی می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

معافیت موقت: این بدان معنی است که شخص با یک سری شرایط می تواند مدتی از خدمت معاف شود. معافیت های موقت شامل: معافیت تحصیلی ، معافیت از بنیاد ملی نخبگان و گواهی اشتغال است.

معافیت دائمی: این بدان معناست که شخص با این شرایط می تواند برای همیشه از خدمت معاف شود. معافیت دائم شامل: 1- معافیت پزشکی ، 2- معافیت سه برادر ، 3- بخشش سن ، 4- معافیت حمایت مالی.

معافیت پزشکی: افرادی که مشکلات جسمی دارند و برخی بیماریها نیز کاملاً دعوت می شوند از خدمت سربازی معاف شوند ، بنابراین سوابق پزشکی این افراد باید در کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه تأیید شود. بیماری هایی که افراد از خدمت سربازی معاف می شوند به شرح زیر است:
بیماریهای عمومی – بیماریهای غدد درون ریز – بیماریهای پوستی و بافتهای زیر پوستی – بیماریهای عصبی داخلی – بیماریهای روانپزشکی – جراحی مغز و اعصاب – بیماریهای ریه و قفسه سینه – بیماریهای استخوانی و اسکلتی – بیماریهای استخوانی و اسکلتی – بیماریهای شکمی و دستگاه گوارش و جراحی عمومی – بیماریهای خون و انکولوژی و بدخیمی – دستگاه ادراری تناسلی – بیماری های دهان و فک و صورت – بیماری های چشم و عوارض بینایی – بیماری های گوش ، بینی و گلو – بیماری های قلبی و عروقی – بیماری های روماتولوژیک و بافت همبند – بیماری های عفونی – بیماری های موجود در آیین نامه پزشک غیرقابل پیش بینی – انواع کاردیومیوپاتی

افرادی که این شرایط را دارند ، فقط از جنگ معاف هستند: افرادی که معلولیت دارند یا به بیماریهایی مبتلا می شوند که فقط از جنگ معاف هستند اما قادر به انجام کارهای غیر رزمی هستند.

2. بخشش سن: افرادی که 50 سال خدمت خود را پشت سر گذاشته اند و از خدمت سربازی مرخص نشده اند ، از خدمت سربازی معاف می شوند و شناسنامه این افراد نشانگر پایان کارت سربازی آنها است.

3. معافیت وثیقه: این معافیت شامل کسانی می شود که مسئولیت حمایت از یکی از اعضای خانواده خود را بر عهده دارند و ما بحث خود را با انواع معافیت های وثیقه ادامه خواهیم داد. همه حمایت های مالی عبارتند از: حمایت از پدر – حمایت از برادر کوچک – حمایت مالی از مادر – حمایت از خواهر – حمایت از مادربزرگ.

حمایت مالی والدین = شخصی که پدرش بیمار است و نیاز به مراقبت دارد ، یا بیش از 70 سال سن دارد ، می تواند پس از حمایت از والدین درخواست معافیت خود را بدهد.

حمایت مالی مادر = اگر پدر این شخص درگذشته یا والدینش طلاق گرفته باشند ، مادر می تواند مسئولیت اسپانسر مادر را به شرط عدم ازدواج مجدد ، عهده دار شود و از این طریق حمایت مالی خود را دریافت کند.

حمایت مالی از برادر صغیر = اگر پدر یک شخص زنده نباشد و برادرش کمتر از 18 سال باشد ، می تواند با در اختیار گرفتن اسپانسر حامی ، درخواست معافیت خود را صادر کند.

حمایت از خواهر و برادر = فرد با در نظر گرفتن شرایط زیر می تواند برای کارت معافیت از خدمات خود درخواست کند:

شخص تنها خواهر و برادر خواهرش است و هیچ عبادت دیگری بیش از 18 سال جز او ندارد. (پدر فرد زنده نیست)
خواهر این فرد دارای یک همسر و یک پسر است.
حامی مادربزرگ = اگر مادربزرگ همسر (

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)