مشاور ازدواج خوب در تهران

مشاوره ازدواج ، که به آن زوج درمانی نیز گفته می شود ، نوعی روان درمانی است. مشاوره ازدواج به زوجین   کمک می کند تا اختلافات را تشخیص داده و برطرف کنند و روابط خود را بهبود بخشند. از طریق مشاوره ازدواج می توانید تصمیماتی متفکرانه در مورد بازسازی و تقویت روابط خود و یا راههای جداگانه خود بگیرید.

مشاوره ازدواج اغلب توسط پزشکان متخصص مجاز به نام ازدواج و خانواده درمانی ارائه می شود. این درمانگران دارای مدرک تحصیلات تکمیلی یا دکتری هستند – و بسیاری از آنها تصمیم می گیرند که توسط انجمن آمریکایی های ازدواج و خانواده درمانی (AAMFT) اعتبار لازم را کسب کنند.

ب- مدت مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج اغلب کوتاه مدت است. مشاوره ازدواج به طور معمول هر دو شریک را شامل می شود ، اما گاهی اوقات یکی از شرکا تصمیم می گیرد که به تنهایی با یک درمانگر کار کند. برنامه درمانی خاص به شرایط بستگی دارد.

مشاوره ازدواج می تواند در همه انواع روابط صمیمی – صرف نظر از گرایش جنسی یا وضعیت ازدواج – به زوجین کمک کند.

ج- علل مراجعه به مشاور ازدواج

برخی از زوج ها برای تقویت مشارکت خود و به دست آوردن درک بهتر از یکدیگر ، به دنبال مشاوره ازدواج هستند. مشاوره ازدواج همچنین می تواند به زوجینی که قصد ازدواج دارند کمک کند. مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا درک عمیق تری از یکدیگر داشته باشند و اختلافات قبل از ازدواج را برطرف کنند.

در موارد دیگر ، زوجین به دنبال مشاوره ازدواج برای بهبود یک رابطه آشفته هستند. برای کمک به بسیاری از موضوعات خاص ، از جمله مشاوره ازدواج می توانید استفاده کنید:

مشکلات ارتباطی
مشکلات جنسی
درگیری درباره فرزندآوری یا خانواده های آمیخته
سوء مصرف مواد
خشم
خیانت
مشاوره زناشویی همچنین ممکن است در موارد سوءاستفاده خانگی مفید باشد.

مشاور ازدواج خوب در تهران
مشاور ازدواج خوب در تهران

چگونه یک مشاور ازدواج خوب در تهران پیدا کنیم؟

تنها آمادگی لازم برای مشاوره ازدواج ، یافتن یک درمانگر است. می توانید از پزشک معالج اصلی خود برای مراجعه به درمانگر کمک  بخواهید. . قبل از تصمیم گیری در مورد یکی ، می توانید  با چندین درمانگر مصاحبه کنید.

قبل از برنامه ریزی جلسات با یک متخصص خاص ، در نظر بگیرید که آیا درمانگر مناسب شما و شریک زندگی شما خواهد بود یا خیر. ممکن است در مورد این سوال بپرسید:

آموزش و تجربه. پیشینه تحصیلی و آموزشی شما چیست؟ آیا از دولت مجوز دارید؟ آیا توسط AAMFT اعتبار دارید؟ تجربه شما با نوع مسئله ما چیست؟
تدارکات. دفتر شما کجاست؟ ساعات اداری شما چیست؟ آیا در صورت اضطراری در دسترس هستید؟
برنامه درمانی انتظار داریم چند جلسه برگزار شود؟ هر جلسه چه مدت است؟
هزینه و بیمه. برای هر جلسه چقدر شارژ می کنید؟ آیا خدمات شما تحت پوشش برنامه بیمه درمانی ما است؟
آنچه انتظار دارید
مشاوره ازدواج به طور معمول زوج ها یا شرکای خود را برای جلسات درمانی مشترک جمع می کند. با کار با یک درمانگر ، مهارت هایی را برای تحکیم روابط خود خواهید آموخت ، مانند:

ارتباطات باز
حل مسئله

نکات مطروحه در جلسات مشاوره ازدواج

با اشاره به نقاط خوب و بد روابط خود صحبت خواهید کرد و منابع درگیری های خود را بهتر می فهمید. با هم یاد خواهید گرفت که چگونه مشکلات را بدون سرزنش تشخیص دهید و در عوض بررسی کنید که چگونه می توان اوضاع را بهبود بخشید.

در اینجا نکاتی را باید در نظر داشته باشید که هنگام مشاوره در زمینه ازدواج باید به خاطر بسپارید:

شاید صحبت کردن درباره مشکلاتتان با مشاور سخت باشد. جلسات ممکن است در سکوت بگذرد زیرا شما و شریک زندگی تان از اشتباهات درک شده عصبانی می شوید – یا ممکن است در طول جلسات فریاد بزنید یا استدلال کنید. هر دو خوب هستند. درمانگر شما می تواند به عنوان داور عمل کند و در کنار آمدن با احساسات ناشی از آن به شما کمک می کند.
گر شریک زندگی شما از حضور در جلسات مشاوره ازدواج امتناع ورزدمی توانید خودتان بروید. ، همچنان می توانید شرکت کنید. اصلاح یک رابطه به این روش چالش برانگیزتر است ، اما می توانید با کسب اطلاعات بیشتر در مورد واکنشها و رفتارهای خود سود ببرید.
درمان اغلب کوتاه مدت است.

تعداد جلسات مشاوره ازدواج

برخی از افراد فقط به چند جلسه مشاوره ازدواج احتیاج دارند ، در حالی که برخی دیگر به مدت چند ماه به آن احتیاج دارند. برنامه درمانی خاص به وضعیت شما بستگی دارد. بعضی اوقات ، مشاوره ازدواج به زوجین کمک می کند تا دریابند که اختلافات آنها واقعاً غیر قابل مقایسه هستند و بهتر است برای پایان دادن به رابطه اقدام نمایند. سپس جلسات می توانند بر مهارتهایی برای پایان دادن به روابط با اصطلاحات خوب تمرکز کنند.

برنامه های مشاور ازدواج

ممکن است کارهای خانه داشته باشید. مشاور شما ممکن است تمرینات ارتباطی را در خانه انجام دهد تا به شما در تمرین آنچه در طول جلسه آموخته اید کمک کند. به عنوان مثال ، صحبت کردن رو در رو با شریک زندگی خود را هر روز چند دقیقه در مورد چیزهای غیر استرس زا – بدون هیچ گونه وقفه ای از تلویزیون ، تلفن یا کودکان.
شما یا شریک زندگی تان ممکن است نیاز به مراقبت های اضافی داشته باشید. اگر یکی از شما با بیماری روانی ، سوء مصرف مواد یا سایر موارد مقابله کند ، ممکن است درمانگر شما با سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی همکاری کند تا درمان کامل تری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)