مشاوره نظام وظیفه عمومی

جهت مشاوره با وکیل متخصص سربازی با شماره زیر تماس حاصل نمایید:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مشاوره در مورد نظام وظیفه با توجه به اینکه سالانه بسیاری از جوانان مشمول خدمت سربازی می شوند بسیار مهم است. زیرا مدت خدمت سربازی بیش از 2 سال است. افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند ، سعی می کنند این دوره را برنامه ریزی کنند تا این امر در برنامه آموزشی و حرفه ای آنها دخالت نکند و از همه مهمتر ، طول مدت خدمت نظام وظیفه خود در پیشرفت حرفه ای و دانشگاهی آنها اختلال ایجاد نمی کند. با توجه به این نکته ، مشاوره در امر خدمت سربازی می تواند کمک شایانی به پرسنل خدمات نظامی کند. و در مورد چگونگی ارسال آنها به سربازی در بهترین زمان ممکن یا استفاده از معافیت از سیستم وظیفه یا کسری خدمت.

معافیت از سیستم وظیفه شامل معافیت وثیقه و معافیت پزشکی است. یکی از راه هایی که پرسنل خدمات نظامی می توانند عمر خدمات خود را کوتاه کنند ، معافیت وثیقه است. البته معافیت وثیقه شرایط خاصی دارد که متقاضیان باید کاملاً از آن آگاه باشند. انواع وثیقه شامل موارد زیر است:

کفالت مالی پدر

کفالت مالی والدین شامل پدربزرگ پدری یا پدربزرگ مادری است
کفالت مالی مادربزرگ شامل مادربزرگ پدری یا مادربزرگ مادری است
کفالت مالی از برادرانی که مشکل جسمی یا پزشکی دارند
کفالت مالی خواهر
توسط یک خواهر و برادر معلول حمایت مالی می شود
ضمانت ماده 6 رفاه
خدمات مشاوره وظیفه سیستم

معافیت پزشکی

معافیت پزشکی روشی دیگر است که افرادی که واجد شرایط این نوع معافیت هستند می توانند از خدمت سربازی معاف شوند. از مهمترین معافیت های پزشکی موارد زیر است:

معافیت از جنگ
معافیت دائمی
معافیت موقت
معافیت از مبارزه یکی از معافیت هایی است که افرادی که وضعیت پزشکی یا نقص آن دارند می توانند از آن بهره مند شوند. این افراد وارد خدمت سربازی می شوند ، اما همانطور که از نام آن پیداست ، آنها از فعالیت های رزمی و همچنین فعالیت های سنگین معاف هستند. فعالیت هایی که از آنها معاف است شامل پاسگاه های نگهبانی و رژه های نظامی است.

معافیت پزشکی موقتی

معافیت دیگری که افراد دارای معلولیت پزشکی می توانند از آن استفاده کنند معافیت موقت پزشکی است. افراد دارای این معافیت بیماری یا نقصی دارند که قابل درمان است. افراد می توانند پس از موفقیت در درمان بیماری خود مجدداً مورد معاینه قرار گیرند و مجدداً در این لیست قرار بگیرند. بنابراین ، همانطور که از نام آن پیداست ، این نوع معافیت موقتی است. مانند جراحی هایی که افراد مبتلا به آن باید تحت عمل جراحی قرار بگیرند و مجبور به استراحت شوند. البته برخی از بیماری ها وجود دارد که معافیت پزشکی موقتی آنها در صورت درگیری یا حاد معافیت دائمی پزشکی خواهد شد.

خدمات مشاوره وظیفه سیستم

معافیت دائم پزشکی شامل چه مواردی است؟

افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند در صورت عدم دریافت معافیت ، باید در سن 18 سالگی به خدمت سربازی اعزام شوند. اما برخی از افراد 18 ساله قادر به خدمت نیستند. در نتیجه ، قانون خدمت سربازی استثنائاتی را در اختیار آنها قرار می دهد. افراد دارای معلولیت پزشکی نیازی به خدمت در ارتش ندارند. آنها ممکن است در ارتش خدمت نکنند و ممکن است تحت معافیت دائم پزشکی قرار گیرند. بیماریهایی که معافیت پزشکی دائمی را شامل می شوند عبارتند از:

دیابت نوع 1
افسردگی شدید
ناتوانی در اندام های بدن
و …
برای دریافت معافیت پزشکی از خدمت سربازی باید مدارک لازم را برای این نوع معافیت بدست آورید. فرم امتحان خود را پر کنید. به بیمارستان مصوب سیستم سربازی مراجعه کنید تا شورای پزشکی بتواند این موضوع را بررسی کند. سرانجام ، تیم مشاوره پزشکی تعیین می کند که معافیت پزشکی شما دائمی یا موقت است یا فقط این امر چشم پوشی است.

انواع معافیت برای شهدا

معافیت فرزندان شهدا و جاودانگی
معافیت یکی از برادران ، اعضای خانواده های شهدا ، جاوید العطار ، آزادگان و جانبازان. البته اگر فرد مورد نظر تنها فرزند خانواده باشد. در این حالت ، وی حق دارد معافیت شهدا را دریافت کند.
معافیت کودکان فداکار
معافیت فرزندان جانبازان محترم بالای 10 درصد و بالاتر
معافیت فرزندان قانونی که از خانواده های جانبازان پذیرفته شده اند
معافیت خدمت سربازی برای کسانی که با زنان جانباز 25 درصد یا بالاتر ازدواج می کنند.
شرایط دریافت معافیت برای جانبازان
فرزندان خانواده های شهدا و جاوید العطار می توانند از معافیت ایثارگری استفاده کنند در صورتی که: 1- آنها به سن خدمت سربازی رسیده باشند. 2- بنیاد شهید و امور ایثارگران مدارک جانبازان و جاودانگی افراد را تصویب کرده است.
امتیازات معافیت برای فرزندان شهدا

فرزندان شهدا می توانند برای هر دو سال اسارت والدینشان از خدمت سربازی معاف شوند. البته باید توجه داشته باشید که فقط یک کودک می تواند از این معافیت استفاده کند. فرزندان جانبازان می توانند به ازای هر 25 درصد از آسیب های والدین ، ​​از خدمت سربازی معاف شوند. از طرف دیگر فرزندان شهدا می توانند به ازای هر 30 ماه سابق والدینشان از خدمت سربازی معاف شوند

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)