سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

مشاوره معافیت پزشکی تلفنی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شرایط معافیت پزشکی نظامی را بدانید
آیا می دانید چه بیماریهایی تحت قوانین معافیت پزشکی از خدمت سربازی قرار دارند؟ اگر شخصی که در ارتش خدمت می کند از مشکلات جسمی یا روحی رنج می برد ، ممکن است تحت قوانین و مقررات خاصی از مقررات پزشکی قرار بگیرد و معافیت پزشکی را برای خدمت سربازی دریافت کند.
وب سایت پالس ما – حسین مقدزاده: خدمت سربازی برای همه پسران یک گام اجباری در زندگی در ایران است. با این حال ، افرادی که شرایط پزشکی خاصی دارند بعضی اوقات می توانند از معافیت هایی استفاده کنند که به آنها معافیت پزشکی گفته می شود.

لیست بیماریهای معافیت پزشکی

اگر شخصی که در ارتش خدمت می کند از مشکلات جسمی یا روحی رنج می برد ، ممکن است تحت قوانین و مقررات خاصی از مقررات پزشکی قرار بگیرد و معافیت پزشکی را برای خدمت سربازی دریافت کند.

بیماریهایی که شامل معافیت پزشکی هستند شامل موارد زیر است:

بیماریهای عمومی
بیماریهای غدد درون ریز
بیماری های پوستی و بافت های زیر جلدی
بیماریهای عصبی داخلی (عصب شناسی)
بیماریهای روانپزشکی
جراحی مغز و اعصاب
بیماری های ریه و قفسه سینه
بیماریهای استخوانی (اسکلت)
بیماری های شکمی و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
بیماری های خون و آنکولوژی (بدخیمی)
بیماری های دستگاه تناسلی
درباره معافیت پزشکی نظامی و شرایط آن چه می دانید؟

شرایط معافیت پزشکی

بطور کلی معافیت های نظامی به دو دسته تقسیم می شوند. به همین ترتیب ، معافیت پزشکی به همین ترتیب تقسیم می شوند:

دسته اول ، معافیت های موقت: این افراد در صورت تحقق شرایط مندرج در قوانین نظام وظیفه می توانند برای مدت زمانی از خدمت سربازی معاف شوند.

دسته دوم ، معافیت دائمی: افرادی که این شرایط را رعایت می کنند کاملاً از خدمت سربازی معاف هستند.

برخی از بیماری ها و شرایط پزشکی منجر به معافیت دائمی می شود ، در حالی که برخی دیگر فقط به معافیت های موقت منجر می شوند و برخی دیگر فقط معافیت های جنگی را در پی خواهد داشت.

مراحل دریافت معافیت پزشکی از خدمت سربازی

برای متقاضی معافیت پزشکی ، متقاضیان باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند و پس از دریافت دفترچه خدمات عمومی ، مدارک مربوط به معافیت پزشکی را تکمیل کرده و به دفتر مذکور ارائه دهند.

پس از ارسال درخواست به سیستم وظیفه عمومی ، نامه معرفی در مدت 15 روز برای معاینه تخصصی از طریق پست به آدرس اعلام شده به بیمارستان ارسال می شود که پس از دریافت نامه معرفی در تاریخ مشخص یا حداکثر لازم است 30 روز از تاریخ این نامه برای انجام معاینات پزشکی لازم به بیمارستان ارسال شده است.

افراد دارای معلولیت یا بیماری آشکار نیازی به مراجعه به بیمارستان ندارند.

پس از معاینه تخصصی ، دعوت به حضور در جلسه شورای پزشکی خدمات عمومی ظرف 30 روز پس از معاینه به آدرس بیمارستان ارسال می شود و لازم است زندانیان به وظیفه عمومی مراجعه نمایند. شهری که در آن زندگی می کنند.

علاوه بر این ، کسانی که قبل از تاریخ اعزام بیمار می شوند ، برای ثبت بیماری جدید خود باید به دفتر عمومی مراجعه کنند.

آیا معافیت پزشکی مانع از اشتغال می شود؟

براساس قانون منع استخدام دارندگان معافیت پزشکی ، مصوب شورای نگهبان در سال 1977 ، اشتغال افراد دارای معافیت پزشکی در صورت تحقق الزامات دستگاه مربوطه بی مانع است. همچنین کلیه آژانسهای اشتغال موظف هستند مواردی را که مانع اشتغال است ، از قبل اعلام کنند.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی به خنج ملت گفت: “در اعلامیه های اشتغال ما اعلام می کنیم که یکی از شرایط تولد یک مرد متقاضی داشتن کارت پایان خدمت ، معافیت پزشکی یا وثیقه است.” خبرگزاری.

چه نوع معافیت پزشکی مانع رانندگی می شود؟

بعد از گذشت یک سال افرادی که معافیت پزشکی دریافت می کنند می توانند پس از مراجعه به پزشک مربوطه و اخذ گواهینامه سلامت جسمی و روانی به مراکز آموزش رانندگی مراجعه کنند و برای دریافت گواهینامه رانندگی مراحل دریافت گواهینامه رانندگی را طی کنند. .

اما افرادی که به دلیل یک اختلال روانی از خدمت سربازی معاف شده اند ، برای دریافت گواهی به کمیسیون روانپزشکی ناجا ارجاع می شوند و 50 درصد از این افراد قادر به اخذ گواهینامه نخواهند بود.

همچنین این مهم است که بدانیم افرادی که مشکلات بهداشت روان دارند نسبت به ناجا رویکردهای متفاوتی دارند. به عنوان مثال ، فردی که دارای اختلال شخصیتی زیر 25 سال است ، قادر به اخذ گواهینامه نیست و باید ازدواج کرده یا شغل داشته باشد. همچنین رانندگی وی پس از دریافت گواهینامه توسط مراجع ذیصلاح کنترل می شود.

درباره معافیت پزشکی نظامی و شرایط آن چه می دانید؟

آیا امکان استفاده از معافیت پزشکی در حین تحصیل وجود دارد؟

اگر هنگام تحصیل متقاضی معافیت دانشجویی هستید و در عین حال می خواهید درخواست معافیت پزشکی کنید ، باید بدانید که درخواست شما خواهد بود

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)