مشاوره قبل از ازدواج

فهرست مطالب

مشاوره قبل از ازدواج-مشاوره قبل ازدواج

 

 مزایای مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج زوجین را برای تعهد طولانی مدت آماده می کند و می تواند به سمت افزایش رضایت زناشویی پیش برود. در حالی که این شکل از درمان بطور سنتی صورت به صورت صورت می گیرد ، زوجین نیز می توانند به صورت آنلاین مشغول مشاوره قبل از ازدواج باشند.

مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

مشاوره قبل از ازدواج نوعی از روش درمانی است که برای کمک به زوجین آمادگی خود را برای ازدواج فراهم می کند. این کار با کمک به شرکا برای شناسایی موضوعات در روابط و تجهیز آنها به مهارت های لازم برای کار از طریق درگیری های حال و آینده انجام می شود. زوج ها نیازها ، ترجیحات و انتظارات فردی خود را در مورد ازدواج ابراز می کنند و یاد می گیرند اختلافات را به روش هایی که به طور متقابل رضایت بخش هستند حل کنند.

مشاوره قبل از ازدواج معمولاً توسط مجوزهای ازدواج و خانواده انجام می شود. با این حال ، برخی از رهبران مذهبی پیش شرط انجام مراسم ازدواج خود به زوجین درگیر مشاوره می دهند. زوج ها به طور معمول برای پنج تا هفت جلسه مشاوره قبل از ازدواج با یک پزشک معالج ملاقات می کنند. جلسات آنلاین کمک می کند تا روند کار ساده تر شود و به صورت انحصاری یا همراه با جلسات حضوری قابل استفاده باشد.

روانشناس خانواده خوب
روانشناس خانواده خوب

چرا مشاوره قبل از ازدواج؟

مشاوره قبل از ازدواج ، به زوجین كمك می كند تا برای مطالبات ازدواج بهتر آماده شوند. در چارچوب یک محیط حمایتی ، آنها یاد می گیرند ارتباط برقرار کنند و به طور موثرتری فرصت پیدا کنند تا موضوعاتی را که ممکن است در غیر این صورت بحث و گفتگو دشوار باشد ، کشف کنند.

مشاوره قبل از زایمان همچنین توجه افراد را به نقاط ضعف در روابط خود جلب می کند ، بنابراین می توان از طریق ساختاری به آنها پرداخت. این قدم به قدم با کمک به زوجین برای پیش بینی مشکلات آینده که می تواند رابطه آنها را تضعیف کند ، پیش می رود تا در صورت بروز و آماده شدن آنها آماده شوند.

تجربه مشاوره قبل از ازدواج  به طور کلی باعث تقویت نگرش مطلوب تر نسبت به درمان می شود. زوجینی که مشغول مشاوره قبل از ازدواج هستند ، معمولاً مایل هستند در صورت نیاز بعداً در روابط خود ، به دنبال مشاوره ازدواج باشند. مطالعات اولیه همچنین حاکی از آن است که مشاوره قبل از ازدواج ممکن است خطر طلاق را کاهش دهد.

  اهمیت مشاوره قبل از ازدواج

اگر زوجین به همان اندازه که برای عروسی خود تلاش می کنند در برنامه ریزی برای ازدواج خود تلاش کنند ، از بسیاری از مشکلات زناشویی جلوگیری می شود. یک راه زوجین می توانند این کار را انجام دهند این است که با فعالانه فکر کردن در مورد موضوعاتی که باید قبل از ازدواج در مورد آنها بحث کنند و سپس صرف وقت برای کار در کنار هم باشند. در حالی که پیش بینی هر سناریوی ممکن ممکن نیست ، سوالات زیر می تواند زوجین را نسبت به جنبه های روابطشان هشدار دهد که ممکن است نادیده گرفته شده باشند اما باید قبل از ازدواج به آن بپردازند.

چگونه استرس خانواده را اداره می کنیم؟

استرس بخشی طبیعی از زندگی است و ازدواج سهم منصفانه خود را از آن به همراه دارد. اگرچه هر فرد روش منحصر به فرد خود را برای مدیریت استرس دارد ، اما برای زوجین مهم است که در نظر بگیرند که این روشها چقدر خوب یکدیگر را تکمیل می کنند. اگر هردو شریک تمایل به بیرون زدن یا از هم پاشیدن در هنگام فشار دارند چه می شود؟ چه می شود اگر یک شخص عادت داشته باشد که هر زمان که مشکل ایجاد شود ، دیگری را کاملاً خاموش کند؟ چه می شود اگر یکی از شرکا ترجیح دهد با هم در مورد مسائل صحبت کند ، اما دیگری ترجیح می دهد با استرس خصوصی برخورد کند؟ زوج ها با بحث و گفتگو صریح درباره این موضوعات قبل از ازدواج ، به درک عمیق تری از یکدیگر دست می یابند و برای رسیدگی به استرس خانواده به عنوان یک واحد منسجم ، آمادگی بهتری دارند.

چگونه امور مالی خانواده را اداره می کنیم؟

تعداد کمی از موارد به همان اندازه موضوع اختلاف بین زوج های متاهل ایجاد می کند. تفاوت در درآمد ، عادت های خرج کردن و نگرش به بدهی می تواند فشار زیادی برای ازدواج ایجاد کند. زوجین باید به مسائل حساس از جمله جدا نگه داشتن امور مالی خود بپردازند ، چه کسی باید مخارج مختلفی را بپردازد ، چقدر برای خانه اول خود هزینه کند یا در وهله اول خرید خانه باشد. درگیری ها اغلب هنگامی بوجود می آیند که افراد نتوانند جزئیات مهم وضعیت مالی خود را در اوایل رابطه فاش کنند. دریابید که پس از ازدواج ، شریک زندگی یک بدهی عظیم یا پشتوانه عظیم در حمایت از کودک بدون پرداخت هزینه به سختی می تواند برای روابط مناسب باشد. زوجین با داشتن صادق بودن و باز بودن در مورد موضوعاتی از این دست ، می توانند بعداً از سردردهای اصلی و دل درد خود غافل شوند.

مشاوره قبل از ازدواج
مشاوره قبل از ازدواج

 

چگونه می توانیم با تصمیمات خانوادگی رفتار کنیم؟

زوجین با تصمیمات بیشماری در ازدواج روبرو هستند – کجا زندگی کنند ، چقدر پول خرج کنند ، اگر و چه موقع برای ایجاد یک خانواده ، فقط برای نامگذاری چند مورد. قبل از پیاده روی در راهرو ، ایده خوبی است که زوجین در مورد اینکه چه نوع تصمیماتی باید با هم اتخاذ شود و چگونه در مورد تصمیم گیری های این چنینی تصمیم بگیرند ، توافق کنند. اگر یک نفر همیشه اصرار دارد حرف آخر را بزند ، این یک پرچم بزرگ قرمز است که باید قبل از ازدواج به آن پرداخت. همچنین برای زوجین عاقلانه است که درباره چگونگی برخورد با موقعیت هایی که به شدت در مورد یک موضوع خاص اختلاف دارند ، رفتار کنند.

 

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)