مشاوره قبل از ازدواج رایگان-مشاوره قبل از ازدواج حضوری

 

فهرست مطالب

مشاوره قبل ازدواج

در مشاوره پیش از ازدواج، مشاور جلساتی به‌ صورت انفرادی و زوجی (زوج درمانی)، مشاوره می‌دهد. گاهی اوقات بعضی از مشاوران آزمون های معتبری را به صورت کتبی از طرفین می‌گیرند که احتمال موفقیت‌آمیز بودن ازدواج را بررسی می‌کند، البته احتمال به‌ معنی قطعیت نیست.

او می‌گوید که نتیجه چنین ازدواجی چه خواهد بود تا شما خودتان دست به انتخاب بزنید، مشاور تلاش می‌کند دیدگاه‌ها و اهداف زوجین را در زندگی مورد بررسی قرار دهد و طرف مقابل را با این دیدگاه‌ها و اهداف آشنا کند.

در مشاوره قبل از ازدواج چه بگویید؟

اول از همه باید فکر ‌کنید چه چیزهایی را می‌توانید و باید با مشاور در میان بگذارید؟ آیا باید تمام جزئیات مسائل خانوادگی‌تان را به مشاور بگویید یا فقط باید مسائلی را مطرح کنید که باید روی آن‌ها کار بشود؟ اگر مسأله خیلی حساس است، آیا باید تمام آن را تعریف کنید یا باید شمایی کلی از مسأله را مطرح کنید؟ اگر همسرتان در جلسه حاضر است و تعریف کردن موضوع خاصی باعث شرمندگی او می شود، او را دچار خشم می کند یا در او احساس گناه را بیدار می کند، بهتر است بعضی چیزها مخفی بماند، مگر اینکه موضوع اصلی مراجعه شما به مشاور همان باشد.

نکات حین مشاوره ازدواج -مشاوره قبل از ازدواج رایگان-مشاوره قبل از ازدواج حضوری

نظرات منصفانه ای درباره نقاط قوت و ضعف همسرتان و همچنین درباره خودتان ارائه بدهید. آماده باشید به جای اینکه تمام مدت از همسرتان ایراد بگیرید و از او انتقاد کنید، درباره خودتان صحبت کنید. بگویید: «احساس خشم کردم وقتی که…» یا «احساس غم کردم وقتی که…” روی مشکلات اصلی متمرکز شوید.

ممکن است در زندگی زناشویی تان با چند مسأله دست و پنجه نرم کنید، بدترین و بزرگترین مشکل را درنظر بگیرید و به کمک مشاور، نخستین مرحله را برای آن طراحی کنید. جزئیات را مستند کنید. تاریخ ها، ساعت ها و محل های وقایع مهمی را که به یاد دارید، در اختیار مشاورتان قرار دهید تا چشم انداز دقیقی از موقعیت موجود داشته باشد. با توجه به آنچه گفته شد، اگر بخواهید برای مشاوره ازدواج مراجعه کنید، فکر می کنید چه مسائلی برایتان اولویت داشته باشد؟

۳ نکته کلیدی که با مشاوره قبل از ازدواج از آن آگاه می شوید

مشاوره قبل ازدواجمشاوره قبل از ازدواج بر حول چند اصل کلی متمرکز است.

با انجام مشاوره قبل از ازدواج شما در خصوص مسائل ذیل آگاهی های مناسبی را کسب خواهید نمود .قطعا مسائل مالی در آغاز زندگی زیاد توسط زوج ها مد نظر گرفته نمی شود، بخصوص آن هنگام که صحبت از عشق و علاقه در میان باشد. آنچه که زوجین جوان معمولا از آن غفلت می کنند نیاز به کسب استقلال مالی پیش از ازدواج است، ازدواج هایی که پیش از رسیدن به استقلال مالی انجام می پذیرند معمولا با دشواری های فراوانی همراه می شوند. استقلال مالی اولین شرط تشکیل یک خانواده است ، متاسفانه فرهنگ ما به گونه ای است که در صورت عدم وجود استقلال مالی خانواده های زوجین دخالت های بسیاری در امور آنها به انجام می رسانند، که این امر زندگی مشترک زوجین را با دشواری های فراوانی رو به رو می کند.مشاوره قبل از ازدواج رایگان-مشاوره قبل از ازدواج حضوری

مسائل جنسی در مشاوره قبل از ازدواج

مسائل جنسی یکی دیگر از مسائلی است که در مشاوره قبل از ازدواج مورد توجه قرار می گیرد. شاید با قطعیت بتوان اظهار داشت تداوم و احساس رضایت از یک زندگی مشترک به میزان زیادی به تداوم یک رابطه زناشویی وابسته است، یکی از مسائلی که به صورت علمی در یک جلسه مشاوره ازدواج مورد بررسی قرار می گیرد این است که در حین گفتگو با زوجین دریابند: اولا آنان تا چه میزان آماده انجام فداکاری های جنسی در مقابل یکدیگر هستند و آیا آنان آماده اند که نسبت به یکدیگر وفادار بمانند؟مشاوره قبل از ازدواج رایگان-مشاوره قبل از ازدواج حضوری

اهمیت مسائل جنسی-مشاوره قبل از ازدواج رایگان-مشاوره قبل از ازدواج حضوری

دوم آنکه روابط جنسی آنان در دراز مدت تا چه میزان رضایت بخش خواهد بود. مسائلی از این دست همگی در یک مشاوره قبل از ازدواج زیر ذره بین قرار می گیرند. مسائل مربوط به سطح آگاهی ها یکی دیگر از مسائلی ست که باید مورد توجه قرار گیرد، مسائلی چون سطح هوش، سطح خانوادگی طرفین، مسائل مذهبی و اعتقادی و دیگر مسائلی …

مشاوره قبل از ازدواج رایگان-مشاوره قبل از ازدواج حضوری
مشاوره قبل از ازدواج رایگان-مشاوره قبل از ازدواج حضوری

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج

آنچه که در مشاوره ازدواج اهمیت دارد نحوه مدیریت کردن بر این مشکلات است به بیان دیگر در مشاوره قبل از ازدواج شما می توانید نسبت به نوع ارتباطی که مابین شما در یک زندگی مشترک شکل خواهد گرفت آگاهی پیدا کنید. این ارتباط خود به مانند موجود زنده ای است که شخصیتی مستقل از شما دارد این ارتباط منحصر به فرد بوده و تنها مخصوص به شما و فردی است که هم اکنون برای ازدواج در نظر دارید، اگر فرد مورد نظر شما برای ازدواج تغییر پیدا کند نوع این ارتباط نیز به طور کلی تغییر پیدا خواهد کرد. اهمیتی ندارد که شما و یا طرف مقابل شما دارای چه خصوصیات منفی و یا مثبتی هستید. آنچه که اهمیت دارد نوع ارتباطی ست که با یکدیگر پایه گذاری می نمایید.مشاوره قبل از ازدواج رایگان-مشاوره قبل از ازدواج حضوری

اهمیت مضاعف مشاوره قبل از ازدواج

متاسفانه زوج های جوان بسیاری وجود دارند که از این نکات کلیدی غفلت می ورزند، به جرات می توان ادعا کرد نادیده گرفتن این موارد به عدم شناخت و آگاهی طرفین از یکدیگر منجر می شود در حالی که با مشاوره قبل از ازدواج می توان موفقیت در ازدواج را بالا برد و مانع از طلاق شد. همین مسأله نمایانگر لزوم مشاوره ازدواج است به همین دلیل از شما تقاضا داریم که خود را بی نیاز از انجام مشاوره های ازدواج مپندارید. برای اطلاع از افرادی که برای ازدواج مناسب نیستند کلیک کنید.

 

 

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)