مشاوره زناشویی در مشهد-مشاوره زناشویی در اصفهان

مشاوره زناشویی در مشهد

در گذشته هدف از رابطه جنسي ، تنها توليد مثل بود و به طور عمده اعتقاد بر اين بود كه هرگونه انگيزه لذت جويانه اين رابطه را به گناه تبديل ميكند.نتايج بررسي ها و مطالعاتي كه در اواخر دهه چهل و اوايل دهه پنجاه به دست امد نشان داد كه به ازاي هر حاملگي ، هزارو صد نزديكي صورت ميگيرد. اين امر به معناي آن است كه امروزه هدف از رابطه جنسي غالبا كسب لذت و ادامه زندگي مشترك است.

رابطه جنسي زوجين از ديدگاه اسلام

در دين اسلام از ابتدا لذت بردن از ارتباط جنسي زوجين مجاز شمرده شده است. بنابراين اهميت دارد كه زن و مرد بدون هدف بچه دار شدن به برقراري رابطه جنسي تمايل داشته باشند.

عدم رضايت جنسي زوجين و طلاق:

وجود مشكلات در روابط جنسي زوج و احساس نارضايتي از رابطه جنسي ميتواند منجر به احساس نارضايتي از زندگي خانوادگي شود. احساس ناراحتي كه به دنبال اين نارضايتي در فرد نسبت به همسرش شكل ميگيرد سرآغازي براي درگيري در ديگر حوزه ها و جدايي عاطفي آنهاست.

ريشه بسياري از طلاق ها هم در همين نارضايتي جنسي نهفته است

  درمان مشكلات جنسي زوجين

در سالهاي اخير با افزايش آگاهي عمومي و گسترش مراكز خدمات ، امكان مراجعه و درمان مشكلات جنسي براي زوج ها ايجاد شده است.

  مراحل جنسي و تمايل-مشاوره زناشویی در مشهد-مشاوره زناشویی در اصفهان

مراحل برانگيختگي جنسي از تمايل جنسي آغاز ميشود. تمايل جنسي به اين معناست كه فرد تخيلات ، روياها و تمايل به برقراري رابطه جنسي را داشته باشد.

مشكل بسياري از زوج ها در همين مرحله است كه ميلي به آغاز رابطه جنسي ندارند. بعد از اينكه تمايل به وجود امد رابطه جنسي آغاز ميشود و در مرحله دوم تحريك جنسي روي ميدهد

مشاوره زناشویی در مشهد-مشاوره زناشویی در اصفهان
مشاوره زناشویی در مشهد-مشاوره زناشویی در اصفهان

مرحله تحریک

: در مرحله تحريك يا برانگيختگي تغييرات فيزيولوژي در بدن زن و مرد اتفاق مي افتد. مهم ترين تغييرات فيزيولوژي در مردان نعوظ يا سفت شدن آلت تناسلي و افزايش حجم بيضه ها و در زنان پرخوني و مرطوب شدن ناحيه واژن و افزايش حجم سينه هاست. در صورتي كه رابطه جنسي به شكل لذت بخش ادامه يابد مرحله بعد كه ارگاسم يا اوج لذت جنسي است اتفاق مي افتد.مشاوره زناشویی در مشهد-مشاوره زناشویی در اصفهان

اوج لذت جنسی

: اوج لذت جنسي با انقباضات مكرر عضلات لگن در هر دوجنس همراه است كه احساس لذت زياد و بعد از آن احساس خلسه را به همراه دارد.

تفاوت ارگاسم و اوج لذت جنسي در زنان و مردان با يكديگر

تجربه ارگاسم يا اوج لذت جنسي در زنان و مردان كمي باهم متفاوت است. بدين معني كه زنان ميتوانند در يك رابطه جنسي چندين ارگاسم را تجربه كنند ولي مردان معمولا پس از يك ارگاسم سريعا نميتوانند به ارگاسم برسند.مشاوره زناشویی در مشهد-مشاوره زناشویی در اصفهان

تفاوت ديگري كه بين ارگاسم زنان و مردان وجود دارد اين است كه تجربه ارگاسم در زنان تا حدودي وابسته به يادگيري است. يعني زنان مي اموزند كه به ارگاسم برسند. به همين دليل ممكن است در آغاز فعاليت جنسي حتي براي چندماه به ارگاسم نرسند و بعد به تدريج با افزايش تجربه جنسي ميتوانند ارگاسم را تجربه كنند.

آيا نرسيدن زنان به ارگاسم در اوايل زندگي مشترك طبيعي است؟ چه زماني اين مسئله اختلال است؟

ميتوان گفت باتوجه به توضيحاتي كه در بالا داده شد نرسيدن زنان به ارگاسم در آغاز زندگي مشترك طبيعي است و نبايد نگراني ايجاد كند چرا كه خود نگراني به مسئله دامن ميزند، با اين حال بايد توجه داشت كه اختلال نرسيدن به ارگاسم در زنان يكي از اختلالات شايع محسوب ميشود و چنان چه اشكال در تجربه ارگاسم ادامه يابد، لازم است جهت درمان مراجعه كنند.مشاوره زناشویی در مشهد-مشاوره زناشویی در اصفهان

تفاوت ديگري كه بين ارگاسم زنان و مردان وجود دارد طول زمان است كه معمولا زنان زمان بيشتري را براي تحريك نياز دارند تا به اوج لذت جنسي برسند.

مرحله بعد از ارگاسم مرحله تحليل يا فرونشاني است كه حس ارامش يا گاها خواب الودگي رخ ميدهد.

چرا پس از اتمام رابطه جنسي بايد رابطه عاطفي را ادامه داد؟

از آنجايي كه براي زنان رابطه جنسي معني عاطفي زيادي دارد ، معمولا علاقه مند هستند كه پس از اتمام رابطه جنسي ، رابطه عاطفي ادامه پيدا كند ، بنابراين توصيه ميشود بعد از اتمام ارتباط جنسي تماس فيزيكي بين زوجين وجود داشته باشد و حداقل براي مدت كوتاهي هردو نوازش كردن همديگر را ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)