سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

مشاوره رایگان معافیت پزشکی

مشاوره رایگان معافیت پزشکی یکی از خدمات حقوقی که مجموعه حقوقدان به صورت تخصصی دنبال می نماید فعالیت در زمینه امور نظام وظیفه می باشد. در واقع بحث مشاوره معافیت پزشکی موضوعی تخصصی است و بهترین کسانی که می توانند در این زمینه به شما کمک نمایند کارمندان حقوقی بازنشسته ارگانهای نظامی می باشند. مجموعه حقوقدان با بهره گیری از بهترین متخصصین در این زمینه می تواند خدمات حقوقی شایسته را به شما عزیزان ارائه دهد . در این نوشته صفر تا صد این موضوع را برای شما بیان می نماییم. همچنین شما می توانید جهت مشاوره حقوقی در این زمینه با شماره 02186129208 تماس گرفته و مشاوره اخذ نمایید.

 مدت خدمت سربازی در مشاوره معافیت پزشکی چقدر است

همانطور که می دانید در حال حاضر افراد باید برای امور نظام وظیفه 22 ماه خدمت کنند مگر اینکه به یکی از طرق معاف شوند. اگر شرایط معافیت پزشکی را دارید بهتر است حتما این مقاله را بخوانید تا با ما در این زمینه مشاوره تخصصی داشته باشید.

مشاوره  رایگان معافیت پزشکی شامل چه مشمولینی می شود

مشمولین در زمان پست دفترچه خدمت باید از شرایط معافیت پزشکی آگاه باشند تا بتوانند در موقع لازم از خدمات مشاوره ای در این زمینه استفاده نمایند. در واقع زمانی که شما شمول معافیت پزشکی را داشته باشید احتیاج ندارید که دفترچه را در قسمت اعزام پست کنید بلکه باید دفتر چه را در قسمت معافیت پست کنید.

شما در هر مقطع تحصیلی که باشید اعم از دیپلم لیسانس فوق لیسانس یا دکتری می توانید از مشاوره در زمینه معافیت استفاده نمایید.در این زمینه حتما لازم است از خدمات حقوقی مجموعه ما استفاده نمایید.

مشاوره رایگان معافیت پزشکی شامل چه کسانی می شود

کارمندان خدمات عمومی از نظر خلق و خو و استعداد جسمی و روحی به چهار دسته تقسیم می شوند:
1- كسانی كه از نظر جسمی و ذهنی سالم هستند و قادر به خدمت هستند.

2- كسانی كه به دلیل ناتوانی یا بیماری از سلامتی خوبی برخوردار نیستند اما قادر به خدمت در امور غیر جنگی هستند.

3- كسانی كه به دلیل عدم رشد یا بیماری به طور موقت قادر به خدمت نیستند.

4- اشخاصی که به دلیل ناتوانی یا بیماری دائمی جسمی یا روانی قادر به انجام دوره اضطراری نیستند.

بیشتر بخوانید :مشاوره رایگان معافیت کفالت

قوانین قابل استناد در مشاوره معافیت پزشکی چیست 

نحوه طبقه بندی افراد و روش معاینه و قوانین معافیت پزشکی آنها بر اساس مقاطع تحصیلی آزمودنیها طبق آیین نامه معاینه و معافیت پزشکی در خدمات عمومی ارائه می شود که وزارت دفاع با نظر خود تهیه می کند وزارت امور داخله و بهداشت ظرف شش ماه. با تصویب ستاد کل ، توسط هیئت دولت تصویب می شود.

توجه 2:

آموزش و خدمت به افراد معاف از جنگ مطابق با دستورالعمل تهیه شده و توسط ستاد عمومی ابلاغ شده است.

نکته 3:

افراد معتاد به مواد مخدر مشمول بند (3) این ماده هستند و در طی معاینه ، توسط واحدهای وظیفه عمومی شناسایی و معرفی می شوند تا حداکثر شش ماه از اعتیاد خارج شوند.

تبصره 4:

در طول خدمت ، نیروهای مسلح موظف هستند سربازانی را که معتاد به مواد مخدر از سربازان دیگر هستند شناسایی و منزوی کنند و از آنها در واحدهای مستقل و ویژه استفاده کنند و آنها را برای ترک اعتیاد ظرف مدت یک ماه به مراجع ذیربط ارجاع دهند. و نظارت و مراقبت لازم را در طول خدمت ارائه دهید. مدت ترک اعتیاد یک بار برای خدمت دوره ضرورت محاسبه می شود. این افراد پس از پایان خدمت حقوقی خود مرخص می شوند ، اما در هر صورت ، صدور کارت پایان خدمت منوط به صدور گواهی اعتیاد است.

ماده 40:

به کسانی که به دلیل بیماری به طور موقت قادر به خدمت نیستند ، برای مدت زمانی که توسط شورای پزشکی تعیین شده است معافیت پزشکی موقت دریافت می کنند و در هر صورت از یک سال بیشتر نخواهد بود و در سال دوم نیز به همین ترتیب در صورت ادامه بیماری. اگر در سال سوم نتوانند خدمات را انجام دهند ، به طور دائم از خدمت دوره ضرورت معاف می شوند.

نکات مهم مشاوره معافیت پزشکی

پزشکان فقط در صورتی که قادر به انجام پزشکی نباشند ، مجاز به معافیت دائمی هستند. افرادی که به خدمات فوریت های پزشکی پزشک تمام وقت احتیاج دارند اما قادر به دریافت معالجه پزشکی هستند ، به بخش اورژانس اعزام می شوند و طبق توصیه های پزشکی از خدمات سنگین معاف می شوند.

توجه 2:

در مواقع جنگ یا بسیج گسترده ، کسانی که در دوران صلح به دلایل پزشکی یا حمایت های لازم از خدمت سربازی معاف شده اند نیز ممکن است احضار شوند.

ماده 41

تمام سربازان باید قبل از اعزام توسط پزشک نیروهای مسلح معاینه شوند و در صورت عدم وجود پزشک از نیروهای مسلح ، باید توسط پزشکان متعهد متعهد که توسط پلیس مجوز گرفته اند معاینه شوند.

یادداشت 1:

اظهار نظر در مورد معافیت پزشکی برای افرادی که تحت پوشش سه پزشک مسلح در هر شهر قرار دارند ، اکثریت آراء این پزشکان معتبر است.

آنچه باید در مورد مشاوره معافیت پزشکی بدانید 

نیروهای مسلح موظفند توصیه های پزشکی لازم را به پلیس گزارش دهند. در صورت عدم امکان ارائه نیروهای مسلح به پزشکان مورد نیاز ، پلیس از پزشکان غیرنظامی مصوب شورای پزشکی استفاده خواهد کرد.

نکته 3:

هر ساله دولت موظف است هزینه تجهیز و تشکیل شورای پزشکی و شورای عالی پزشکی ، پزشكان فوق الذكر كه عضو شوراهای مذكور است و همچنین هزینه معاینات تخصصی كسانی كه معاف هستند را بپردازد. از پرداخت هزینه های امتحان اعتبارات نیروی انتظامی و بیمارستانهای وابسته را پیش بینی کنید.

ماده 42

اگر بیماران در طول خدمت خود از معلولیت یا بیماری رنج ببرند ، پس از پایان دوره درمانی می توانند به بیمارستانهای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که از نظر عقیدتی – سیاسی مورد تأیید نیروهای مربوطه هستند ، مراجعه کنند. ، که کمتر از 6 ماه نیست در صورت عدم انجام خدمات ، از انجام بقیه خدمات در دوره اضطراری معاف می شوند.

دوره درمان افراد مشمول این ماده به عنوان بخشی از دوره ضرورت آنها در نظر گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)