مشاوره خانواده

فهرست مطالب

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده ، همانطور که از نام آن پیداست ، نوعی درمانی است که کل خانواده را درگیر می کند. ایده اصلی این است که خانواده هایی که مشکل دارند یا یک نفر که یک روز سخت را پشت سر می گذارد ، برای دیدن یک مشاور / درمانگر مراجعه کرده و سعی می کنند موضوعات را با هم مرتب کنید.

آنها بر روی روابط خود با یکدیگر کار می کنند ، سعی می کنند ارتباطات را بهبود بخشند و درک کنند که چه عواملی در خانواده باعث ایجاد مشکلاتی در افراد می شود. بعضی اوقات خانواده ها می توانند تحت تأثیر برخی وقایع یا تغییرات خاص باشند – ناامیدی ، طلاق ، رفتن به مکان جدید یا از دست دادن شغل – و برای مقابله با هر آنچه اتفاق افتاده است نیاز به مدتی دارد.  رفتن به مشورت با هم می تواند به معنای این باشد که هیچ کس احساس انزوا نمی کند و اینکه مردم درک کنند  دیگران چه احساسی دارند. این می تواند از نظر نحوه رفتار آنها تفاوت بزرگی ایجاد کند.مشاوره خانواده

مشاوره خانواده چگونه کار می کند-مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

اگر تصمیم دارید که به عنوان یک خانواده از طریق یک مسئله مشکلتان ، باید یک مشاور یا درمانگر پیدا کنید که در کار با خانواده ها متخصص باشد. خدمات مشاوره ای را در منطقه خود در صفحات طلایی یا دایرکتوری مشاوره پیدا می کنید. شاید بررسی کنید که آیا مشاوره خانوادگی دارند ، با آنها تماس گرفته یا از طریق ایمیل به آنها اطلاع دهید.

در صورت تمایل با مشاوره خانواده می توانید با دکتر رضوان امیرنجات  با شماره 09059753758 تماس حاصل نمایید.

 

مرکز مشاوره خانواده-مشاوره خانواده

 

هنگامی که درمرکز مشاوره خانواده هستید ، مشاور / درمانگر احتمالاً از شما سؤال می کند چرا تصمیم گرفتید به مشاوره بیایید و سعی کنید دریابید که هدف اصلی مشاوره چیست. همه افراد فرصتی برای صحبت کردن پیدا می کنند ، و ممکن است شما مدتی را صرف کنید تا دیدگاه همه از اوضاع و اینکه چگونه هر فرد نسبت به آن احساس می کند ، باشد.مشاوره خانواده

جلسات مشاوره خانواده-مشاوره خانواده

بعضی اوقات برای حل مشکل باید چند جلسه انجام شود و گاهی اوقات افراد به سمت مشاوره فردی حرکت می کنند – یا هر دو را یکباره انجام می دهند. بستگی به شرایط و آنچه احساس می کنید برای شما و خانواده تان مفید است.

سوالات در جلسات مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

حتماً هرچه دوست دارید سؤال کنید – مشاور باید بتواند به شما بگوید چند جلسه فکر می کند که باید شروع کنید و این جلسات چگونه کار می کند. طبیعی است که عصبی باشید ، اما پرسیدن سوالات می تواند به این امر کمک کند.

چگونگی جلسات مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده برای هر خانواده یا هرکسی برنامه و لوکیشین خاصی ندارد. بعضی اوقات خوب است  اوضاع را با والدین خود در فضای باز بگذرانید ، اما افرادی نیز پیدا می شوند که این کار را خیلی سخت می دانند یا چیزهایی برای گفتن دارند که نمی خواهند والدین یا فرزندانشان بشنوند. ممکن است برخی از اعضای خانواده آن را مفید بدانند و برخی دیگر نه. بعضی اوقات والدین یا خواهران و برادران برای مشاوره خانواده آماده نیستند. ممکن است برای رسیدن به ایده آنها مدتی طول بکشد ، یا مشاوره فردی ممکن است بهتر عمل کند.

جلسه اول مشاوره خانواده

جلسه اول می تواند کمی گیج کننده  یا کمی بحث برانگیز باشد ، بنابراین به نظر می رسد که اگر به شما هم کمک کرده است بلافاصله تسلیم نشوید. اما اطمینان حاصل کنید که همه شما به اندازه شخصی که می بینید احساس راحتی می کنید. اگر مشاور یا درمانگر هر کاری را انجام می دهد که باعث ناراحتی هر کسی در خانواده شود ، می توانید در مورد آن صحبت کنید یا یک مشاور متفاوتی را امتحان کنید.

 برنامه سرپایی مشاوره خانواده

برنامه سرپایی درمان عمیق یک برنامه سرپایی محور با هدف مشتری است که برای افرادی که از سوء مصرف مواد و سایر اختلالات سلامت روان رنج می برند ، درمان خصوصی و فردی را ارائه می دهد.

ما برای برقراری ارتباط بیشتر با شماهستیم.مشاوره خانواده

مرکز مشاوره خانواده ما در غرب تهران سعادت آباد واقع شده است. متخصصان ما علاوه بر برطرف کردن نگرانی های شما سعی در رفع نیازهای شما دارند.

تماس با ما امروز!

مرکز مشاوره خانواده چیست؟

ممکن است خانواده ها منبع تقویت ، پشتیبانی و عشق باشند ، برخی اوقات روابط درون خانواده ها تحت استرس قرار می گیرد و اعضای خانواده احساس نادیده گرفتن یا انزوا می کنند.

مشاوره خانوادگی می تواند هنگامی که اوضاع خانوادگی خوب نیست ، یا والدین و بچه ها در حال طلاق یا جدایی هستند ، کمک کند. تشکیل یک خانواده جدید کاملاً مبارزه‌ای است و واقعاً فقط در آن زمان است که بسیاری از والدین برای کمک به برخی از ارتباطات با Relate ارتباط برقرار می کنند.مشاوره خانواده

مشاوره خانواده ، هنگامی که به درستی انجام شود ، به خانواده کمک می کند تا بهتر کار کنند. این مسئله از والدین سرچشمه گرفته و می تواند به کودک منتقل شود.
روان درمانی گروهی شامل یک یا اخلاق است.

چرا مشاوره خانواده

پویایی خانواده طی چند دهه گذشته به طرز چشمگیری تغییر کرده است و بر نحوه مشاهده زندگی و همچنین رفتارها و نقشهایی که انجام می دهیم تأثیر می گذارد. واحد خانواده مدرن علاوه بر وظایف مشترک مراقبت از کودک ، خانواده و اشتغال ، می تواند شامل خانواده های تک والدینی ، زوجین و فرزندان بدون ازدواج ، افزایش نرخ طلاق ، ازدواج همجنسگرا و لزبین باشد.

خانواده درمانی

صرف نظر از روش های مختلف تغییر واحد خانواده ، خانواده درمانی هنوز یکی از مؤلفه های مفید برای سوء مصرف مواد است. در حقیقت ، تحقیقات نشان داده است که درمان بهداشت رفتاری که شامل خانواده درمانی است ، بهتر از درمانی است که انجام نمی شود ، و در صورت همراهی با درمان فردی ، می تواند میزان عود را کاهش دهد ، پایبندی به دارو را بهبود بخشد ، علائم روانپزشکی را کاهش دهد و استرس را تسکین دهد.

اعتیاد یک بیماری خانوادگی است

شورای ملی اعتیاد به مواد مخدر و اعتیاد به مواد مخدر ، اعتیاد را یک بیماری خانوادگی می نامد. این امر به این دلیل است که اعتیاد بر کل سیستم خانواده و افراد تشکیل دهنده آن تأثیر می گذارد. اعتیاد اعضای خانواده را تحت فشارهای زیادی قرار می دهد ، باعث اختلال در امور روزمره و ایجاد تجربیات نگران کننده یا حتی ترسناک می شود.

در نتیجه ، اعضای خانواده در تلاش برای حفظ تعادل در خانواده ، استراتژی های مقابله ناسالم را توسعه می دهند. واحد خانواده به یک سیستم شکننده و ناکارآمد تبدیل می شود و این اغلب اوقات ناخواسته به اعتیاد کمک می کند زیرا خانواده رفتارهای مخرب را در نتیجه آن انجام می دهد.مشاوره خانواده

نقش کودکان در اعتیاد در خانواده

کودکان در خانواده به ویژه تحت تأثیر اعتیاد هستند. سوءمصرف مواد در خانه رشد طبیعی کودک را مختل می کند و خطر بیشتری را برای مشکلات جسمی ، روحی و روحی به همراه می آورد . فرزندان یک والد معتاد اغلب در مدرسه مشکل دارند و احتمالاً بیشتر از همسالانشان دارای ناتوانی در یادگیری هستند ، از این طریق پرش می کنند. مدرسه یا اخراج می شوند آنها همچنین چهار برابر بیشتر از همتایان خود معتاد به خود الکل یا مواد مخدر هستند.مشاوره خانواده

تأثیر سوء مصرف مواد بر خانواده ها

کودکانی که از سوءمصرف مواد والدین رنج می برند

اگرچه اثرات سوء مصرف مواد بر اساس ساختار خانواده متفاوت است ، رفتارهای سوء مصرف مواد مخدر و الکل بر پویایی خانواده از چندین طریق بسیار ناسالم تأثیر می گذارد.مشاوره خانواده

احساسات منفی -مشاوره خانواده

در نتیجه سوء مصرف مواد ، اعضای خانواده معمولاً احساسات منفی مانند عصبانیت ، نارضایتی ، اضطراب ، نگرانی ، گناه و خجالت را تجربه می کنند.
ایمنی – در بعضی موارد ، ایمنی سایر اعضای خانواده ممکن است توسط سوء مصرف مواد توسط فرد در معرض خطر قرار بگیرد. کودکان یا همسران نیز ممکن است به دلیل ترس از اقدامات شخص مورد علاقه خود ، نیاز به حمایت قانونی داشته باشند.مشاوره خانواده
مسئولیت ها – برخی از اعضای خانواده بیش از حد مسئولیت ها یا مسئولیت هایی را که متناسب با سن نیست به ارث می برند. این می تواند باعث شود کودکان یا همسرها دچار اضطراب ، اضطراب و عصبانیت شوند.

ارتباطات

هنگامی که یکی از اعضای خانواده در حال سوءاستفاده از مواد مخدر است ، ارتباطات در داخل خانواده اغلب منفی است و تعامل مثبت بسیار محدود است. علاوه بر این ، ممکن است نیازها ، نگرانی ها و خواسته های اعضای خانواده به غیر از سوء مصرف کننده مواد نادیده گرفته شود.مشاوره خانواده
ساختار و مرزها – خانه هایی که سوءمصرف مواد در آنها وجود دارد ، غالباً دارای کمبود ساختار با حداقل درگیری والدین و مرزهای آزادانه یا غیر موجود هستند. این امر باعث سردرگمی کودکان و رفتارهای منفی / نامناسب می شود. والدین و خواهران و برادران همچنین ممکن است رفتارهای توانمندی را اتخاذ کنند که به سوء مصرف مواد در دوستشان کمک می کند.

انکار

در بسیاری از موارد ، وقتی کودک دچار سوءمصرف مواد است ، والدین این مسئله را انکار می کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که آنها نمی خواهند با این مشکل روبرو شوند یا به سادگی نمی توانند آن را به وضوح ببینند.
روابط – سوء مصرف مواد باعث ایجاد روابط آسیب دیده می شود كه از طریق مدل سازی رفتاری منفی می تواند از طریق نسل ها ادامه یابد. علاوه بر این ، سوء مصرف کنندگان مواد مخدر یا الکل اغلب خود را از سایر اعضای خانواده جدا می کنند و بیشتر وقت اجتماعی خود را با سایر سوء مصرف کنندگان مواد می گذرانند.
مقابله با اعتیاد در خانواده: رفتارهای ناسالم.مشاوره خانواده
خانواده ها غالباً با اعتیاد به طرز ناسالم کنار می آیند ، مانند زندگی با انکار در مورد اعتیاد یا پیروی از پشت سر مورد علاقه خود ، چیدن قطعات. زندگی آنها ممکن است حول اعتیاد بچرخد ، خواه در ریشه استدلالهای بی پایان باشد یا اینکه یک فیل در اتاق باشد.

رفتارهای وابسته به همسایه و توانمند در بین خانواده هایی که با اعتیاد زندگی می کنند رایج است. این نوع رفتارها می تواند اعتیاد را تقویت کند و بهبودی را هم برای فرد معتاد و هم برای اعضای خانواده دشوار می کند.

وابستگی متقابل

وابستگی به كودكان معمولاً هنگامی نتیجه می گیرد كه فرد مجبور شود با اختلال در سیستم خانواده سازگار شود. رفتارهای وابسته به همگان افکار ، نگرشها و رفتارهایی آموخته شده است که منجر به غفلت از نیازها و خواسته های شخصی شما به نفع نگرانی وسواس با مشکلات یک دوست عزیز می شود.

رفتارهای وابسته به همگان شامل موارد زیر است:

به طور مداوم نگران مصرف مواد مخدر و عواقب اعتیاد عزیز باشید
زندگی در انکار اعتیاد ، مانند دروغ گفتن به دیگران

اهمیت مشاوره خانواده در درمان اختلالات-مشاوره خانواده

خانواده درمانی ثابت شده است که عنصر مهمی در درمان بیماران مبتلا به اختلالات خوردن است. برای بیماران بزرگسالی ، درگیر شدن خانواده با درمان امری اساسی تلقی می شود و خانواده درمانی نیز می تواند برای بزرگسالان به همان اندازه مهم باشد. جلسات خانوادگی برای بزرگسالان می تواند شامل خانواده منشاء ، خانواده فعلی یا اعضای یک شبکه پشتیبانی نزدیک باشد.مشاوره خانواده

از طریق درمان ، خانواده ها می یابند   چگونه خانواده درمانی در نحوه برقراری ارتباط ، مدیریت تضاد یا تحمل احساسات منفی می توانند به بهبودی فرد مورد علاقه خود کمک کنند. به ویژه برای کودکان و نوجوانان ، خانواده درمانی بر اتحاد شدید والدین ، ​​رفع مشکلات خانوادگی و حمایت از استقلال در حال رشد نوجوانان تأکید دارد. خانواده درمانی همچنین به افراد کمک می کند تا نقشی که اختلال غذا خوردن در خانواده آنها داشته است ، چه عواملی ممکن است در حفظ این اختلال و نحوه تمایز بین اعضای خانواده و بیماری اعضای خانواده آنها داشته باشد ، در درک افراد نقش داشته باشد.

درمان اختلالات پرخوری با مشاوره خانواده

تصورات غلط و اطلاعات غلط در مورد اختلالات خوردن در طول تاریخ ، باعث شده است كه مردم گاه مقصر والدین و اعضای خانواده خود را به خاطر بیماری مورد علاقه خود قرار دهند. این نه تنها غیر مفید بلکه نادرست است. اختلالات خوردن بیماری های پیچیده ای است با ترکیبی از عوامل مؤثر ، که هیچ یک از آنها به تنهایی نمی توانند باعث اختلال در خوردن غذا شوند. در حالی که خانواده ها به شکل دادن به محیط اولیه فرد کمک می کنند ، تحقیقات و تجربه بارها و بارها نشان داده است که افراد مبتلا به اختلالات خوردن می توانند از خانواده های مختلف با خصوصیات بسیار متنوع ، تجربیات منحصر به فرد و سبک های مختلف فرزندپروری حاصل شوند.

مشاوره خانواده
مشاوره خانواده

حمایت خانواده ها در طول درمان

داشتن یک اختلال در خوردن غذا می تواند یک تجربه بسیار ترسناک و پریشان کننده برای یک فرد باشد. اعضای خانواده و عزیزان غالباً احساس نگرانی و رنج بیشتری را تجربه می کنند ، زیرا می بینند که عزیزش در حال تلاش است. در مرکز اختلالات خوردن غذا به خانواده ها کمک می کنیم ارتباط ، عواطف موجود در سیستم خانواده و الگوهای روابطی را که ممکن است بر اثر اختلال خوردن تأثیر داشته باشد بررسی کنند یا رفتارهای اختلال در خوردن را حفظ کنند. خانواده ها همچنین برای حمایت از تغییرات مثبت که به روند بهبودی کمک می کند و رشد مداوم و بهبودی برای خانواده کمک می کند ، همکاری می کنند.

مشارکت خانواده در تمام سطوح مراقبت تشویق می شود.
در مرکز اختلالات خوردن غذا گزینه های گوناگونی برای خانواده درمانی و گزینه های پشتیبانی از والدین ، ​​سایر افراد مهم و عزیزان ارائه می دهیم. خدمات مربوط به خانواده و افراد پشتیبانی در حال حاضر شامل موارد زیر است:

جلسات مشاوره خانواده

در هر سطح مراقبت ، ما فرصتهایی را برای بیمار درگیر می کنیم تا در جلسات خانواده درمانی که اهداف درمانی شخصی آنها را پشتیبانی می کند ، شرکت کنند. خانواده درمانی به ساختار و عملکرد منحصر به فرد هر سیستم خانوادگی احترام می گذارد. همانطور که درمان درمانی شخصی است ، خانواده درمانی نیز همینطور است. متخصصین درمانگر ما از مناسب ترین روش درمانی برای هر خانواده استفاده می کنند که ممکن است شامل خانواده درمانی ، سیستم درمانی داخلی یا خانواده درمانی مبتنی بر سیستم درمانی داخلی باشد (در زیر مراجعه کنید). برنامه های بیمارستان بستری و جزئی ما هفته ای 2 بار جلسات درمانی خانوادگی را برگزار می کند که از طریق آن از طریق خانواده از طریق مرکز ارتباطات تلفنی خانواده هایی که در خارج از منطقه زندگی می کنند از طریق مرکز ارتباط تلفنی در دسترس است.

زوج درمانی

هنگامی که یک شریک در یک رابطه با اختلال خوردن دست و پنجه نرم می کند ، می تواند تأثیر بسزایی بر شخص دیگر و بر کل رابطه داشته باشد. علاوه بر این ، اختلالات خوردن اغلب با سطح بالای پنهان کاری ، تصویر منفی بدن ، کاهش میل جنسی و تأثیر بر باروری همراه است ، که همه این موارد می تواند بر صمیمیت همسر یا شریک زندگی تأثیر بگذارد. این و سایر موارد مهم را می توان در حین زوج درمانی به صورت سرپایی یا در جلسات خانوادگی در طی سطوح بالاتر از مراقبت برطرف کرد.

مدل های مشاوره خانواده

درمان مبتنی بر خانواده (FBT) – همچنین به عنوان روش Maudsley شناخته می شود ، FBT یک مدل مبتنی بر شواهد از سرپایی برای خانواده های کودکان و نوجوانان مبتلا به بی اشتهایی یا بولیمی است. در طول FBT ، والدین نقش بسیار موثری در کمک به فرزند خود برای بازیابی وزن طبیعی و بازیابی ثبات در خوردن دارند. در صورت لزوم ، FBT به عنوان اولین خط درمانی برای کودکان / نوجوانانی که در خارج از یک بیمارستان تحت درمان قرار دارند ، توصیه می شود و می توانند با پروتکل درمان مطابقت داشته باشند. درمانگران FBT بطور ویژه برای راهنمایی خانواده ها در این مدل درمانی فاز 3 فاز آموزش دیده اند. کارکنان خانواده درمانی ما شامل دو معدود از معدود پزشکان متخصص معتبر خانواده ماودسلی در کشور هستند. (موسسه آموزش اختلالات خوردن کودک و نوجوان)

میان وعده های خانواده درمانی و وعده های غذایی خانواده درمانی – عناصر FBT نیز در سطح مراقبت های بالاتر ما اقتباس شده و یکپارچه شده اند تا به والدین و اعضای خانواده کمک کنیم تا نقش های فعال تر و مشغول تری در دوستشان داشته باشند.

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)