سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

مشاوره خانواده-مشاوره خانواده تلفنی-مشاوره خانواده آنلاین

فهرست مطالب

 مقدمه

به طور فطری نیازمند محبت است. بهتر است که برای همدیگر روشن کنید که دوست دارید تا چگونه به شما محبت کنند و خودتان چگونه محبت می کنید. همه آدمها نیاز به پذیرفته شدن و احترام گذاشتن به افکار و احساساتشان دارند. تمسخر و سوءاستفاده، این اعتماد را از بین می برد، درحالی که تشویق و رازدار بودن آن را تقویت می کند زیرا انسان ها هیچ وقت به اندازه زمانی که عاشق هستند آسیب پذیر نمی باشند.

مزیت های ازدواج 

هر همسری نیاز دارد که احساس کند کسی هست که به فکر سلامت و خوشی او باشد. وقتی مطمئن باشید که شما و همسرتان چه در روزهای خوش و چه در روزهای ناخوش، در کنار هم و پشتیبان همدیگر هستید و خوشبختی تان برای همدیگر بسیار مهم است، رابطه عاطفی تان روز به روز عمیق تر و پر مهرتر خواهد شد .

مشاوره خانواده-مشاوره خانواده تلفنی-مشاوره خانواده آنلاین
مشاوره خانواده-مشاوره خانواده تلفنی-مشاوره خانواده آنلاین

عوامل تقویت و سستی رابطه ازدواج 

برخی از آداب همسرداری در زندگی زناشویی به راحتی فراموش می شوند. عوامل مساعد، زندگی تان را مستحکم تر و شما را به هم نزدیک تر می کنند. درحالی که اگر در مقابل عوامل نامساعد واقع بین نباشید، زندگی تان را سست تر و رابطه تان را ضعیف یا حتی نابود می سازند. عوامل مساعد، نگرشها و رفتارهایی هستند که شما در زندگی روزمره به کار می برید تا رابطه تان پرمهرتر و پرتوجه تر شود. این می تواند به معنای کنار گذاشتن عادات و باورهای قدیمی و یادگیری راههای تازه برقراری ارتباط باشد. درضمن می تواند به معنای شناخت بیشتر همدیگر و یافتن راههای بهتر برقراری ارتباط برمبنای این شناخت باشد.

عوامل نامساعد برای زندگی زناشویی-مشاوره خانواده-مشاوره خانواده تلفنی-مشاوره خانواده آنلاین

گزارش های ناشی از مشاوره پس از ازدواج نشان می دهد که عوامل نامساعد، رفتارها و خصوصیتهایی هستند که تداوم زندگی مشترک را تقریباً غیرممکن می سازند. آنها ویژگیهای مخربی هستند که شخص یا نمی تواند یا حاضر نیست تغییرشان بدهد و شاید چنان جدی باشند که فقط به کمک مشاوران و افراد متخصص بر طرف می شوند.

روش حل اختلاف عقاید

وقتی که شما و همسرتان اختلاف عقیده دارید، «شیوه گفت و گو در تفاوت ها» را به کار گیرید، زیرا به شما کمک می کند تا اختلافهایتان را به تدریج حل کنید. به او می گویید «ظاهر و باطن؛ من این هستم.» یادتان باشد که هرگز عدم اختلاف نظر، راز موفقیت زندگی مشترک به حساب نمی آید. اختلاف نظر با همسرتان فرصتی است تا مهارت های «مدیریت تفاوت ها» را بیاموزید.مشاوره خانواده-مشاوره خانواده تلفنی-مشاوره خانواده آنلاین

نحوه رفتار صحیح با همسر-مشاوره خانواده-مشاوره خانواده تلفنی-مشاوره خانواده آنلاین

هربار دچار مشکل یا نگرانی می شوید، اول از همه به همسرتان رو بیاورید و هرگاه همسرتان به راهنمایی شما نیاز دارد، با عشق تمام از او حمایت کنید. از آنجا که شما و دوستانتان کامل و بی نقص نیستید، از همسرتان متوقع نباشید که کامل و بی نقص باشد. گاهی اوقات نسبت به کار ناخوشایند همسرتان چشم پوشی کنید تا در مقابل او هم، کوتاهی هایی که قاعدتاً در رفتارتان می باشد را تحمل نماید. زندگی هایی که برمبنای دوستی خوب پیش می روند، به زیبایی رشد می کنند، شکوفا می شوند و بسیار نشاط آور هستند.مشاوره خانواده-مشاوره خانواده تلفنی-مشاوره خانواده آنلاین

عوامل بهبود زندگی زناشویی

ندگی سعادتمند اشکال گوناگون دارند. آنچه یک زوج را به هم نزدیک می کند، گاهی می تواند موجب دوری برخی عادات تقریباً برای تمامی زوجها مخرب می باشند. ناسازگاری و دور شدن زوج ها از هم، نمونه هایی از رایج ترین دلایلی است که به عنوان علت طلاق ذکر می شود.

تبعیض در زندگی زناشویی

اگر شما یا همسرتان به خویشاوندان خودتان کمک می کنید، اما اجازه نمی دهید که طرف مقابل به خویشاوندانش کمک کند، تبعیض قائل شده اید و جمله ی «اگر به من مربوط می شود، مهم است، اگر به دیگری مربوط می شود، مهم نیست.» را راهنمای کارتان کرده اید، به قاطعیت می توان گفت، خودخواهیتان به شدت به رابطه تان آسیب می رساند.مشاوره خانواده-مشاوره خانواده تلفنی-مشاوره خانواده آنلاین

در خاطرتان بماند که هیچ کس نمی تواند بدون اجازه شما از شما سوءاستفاده کند. اجازه ندهید که دیگران روش زندگی شما را به شما و همسرتان تحمیل کنند. احتمال خوشبختی شما در زندگی زناشویی هنگامی بیشتر می شود که در استحکام پیوندهای خانوادگی تعادل را حفظ کنید و زندگی زناشویی تان را مقدم بشمارید.

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)