سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

مشاوره تخصصی نظام وظیفه

در صورتی که نیاز به مشاوره نظام وظیفه دارید با شماره زیر وکیل نظام وظیفه تماس بگیرید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تقریباً می توان گفت که اکثر آقایان به دنبال راهی برای رهایی از ارتش هستند یا در تلاشند تا نوعی کسری خدمت را دریافت کنند. در این مقاله ، ما سعی کرده ایم با برخی از انواع معافیت ها مقابله کنیم و در مورد هر یک از آنها توضیح مختصری برای شما ارائه دهیم.

معافیت پزشکی

یک نوع معافیت که شخص را از جنگ یا معافیت دائم معاف می کند معافیت پزشکی است. معافیت های مختلف زیادی وجود دارد و شرایط معافیت پزشکی برای هر مورد متفاوت است و نیاز به بررسی بیشتر دارد.

به طور کلی ، برخی از بیماریهایی که به طور دائم در سال 1998 معاف هستند به شرح زیر است:

بیماریهای عمومی: این بیماری ها شامل ارتفاع و وزن غیرمعمول مانند کاهش وزن بیش از حد یا کاهش وزن بیش از حد و غیره است.

بیماری روانی: این گروه از بیماریها شامل اختلالات خلقی ، افسردگی و سایر بیماریهای روانی است.

موارد مربوط به جراحی مغز و اعصاب: این گروه مواردی از قبیل دیسک کمر و دیسک فتق ، تشنج تشنج و غیره را در بر می گیرد.

بیماریهای قبلی و عروقی

بیماری های غدد درون ریز: مانند کم کاری تیروئید ، دیابت و غیره.

بیماری های اسکلتی و اسکلتی: این گروه مواردی مانند پا صاف ، پارگی رباط صلیبی و غیره را در بر می گیرد.

بیماری های عفونی

بیماری های گوش ، بینی و گلو

بیماری های مربوط به چشم: ایجاد قوز قرنیه و غیره از جمله بیماری های این دسته است.

بیماری های مربوط به ریه ها و قفسه سینه: آسم ، کیست ریه و غیره در این دسته قرار می گیرند.

و ….

دسته بندی های بسیاری از معافیت پزشکی وجود دارد و بر اساس هر یک از این بیماری ها ، فرد معاف از جنگ یا معافیت کامل است. البته لازم به ذکر است که در برخی موارد ، کارت معافیت پزشکی مشکل ایجاد می کند و به دلیل این نوع معافیت ، فرد نمی تواند مدارک دیگری مانند گواهی نامه یا کار در دفاتر دولتی را دریافت کند. این حساسیت برای افرادی که به دلیل بیماری های عصبی و روانی معاف شده اند بیشتر است.

معافیت وثیقه

یکی از انواع معافیت وثیقه ، معافیت وثیقه پدر بیمار و نیاز به مراقبت است. در خانواده هایی که پدر بیمار و معلولیت دارد ، تحت شرایط خاص ، اگر وی تنها تحت سرپرستی پدر باشد ، می تواند معافیت پدر بودن پدر مورد نیاز مراقبت را دریافت کند. شرایط معافیت وثیقه را در http://vazifeh.police.ir/index.jsp؟pageid=5206 بخوانید.

برای دریافت این نوع معافیت از وثیقه ، پدر باید 70 سال سن داشته باشد یا اگر او زیر 70 سال سن داشته باشد ، در صورت نیاز به مراقبت (در صورت تصویب شورای پزشکی) می تواند معافیت وثیقه دریافت کند.

برای به دست آوردن این نوع معافیت ، موضوع نباید غایب باشد و اگر تنها پسر سالم بالای 18 سال سن داشته باشد ، می توانید از این نوع معافیت استفاده کنید.

معافیت وثیقه مادر نوع دیگری از معافیت وثیقه است. برای اینکه بتوانید از این نوع معافیت استفاده کنید باید به موارد زیر توجه شود:

این معافیت می تواند در صورتی که پدر فوت کرده است و زنده نیست ، یا اگر والدین به طور قطعی طلاق گرفته اند ، قابل استفاده است.

به طور کلی ، اگر پدر فوت کرده یا مادر و پدر طلاق گرفته اند ، ذینفع می تواند با در نظر گرفتن سایر شرایط و ضوابط ، از این نوع معافیت استفاده کند.

نوع دیگر معافیت وثیقه ، معافیت وثیقه رفاه ماده 6 است. براساس این قانون ، یکی از فرزندان والدین که هم معلول و هم معلول هستند ، براساس این قانون می تواند از خدمت سربازی معاف شود. همچنین در قانون تصریح شده است که اگر دو فرزند فرزندان در یک خانواده معلول یا معلول باشند ، یکی از پسران می تواند برای مراقبت از دو فرزند معلول وثیقه دریافت کند.
ماده 6 قانون بهزیستی همچنین به معافیت های مربوط به مراقبت از همسر معلول اشاره دارد.
معلولیت در این موضوع شامل جسمی-حرکتی ، ناتوانی ذهنی ، ناتوانی در بیماری مزمن روانی ، ناتوانی در گفتار ، اختلالات بینایی و شنوایی است.
هر یک از این معلولیت ها شامل یک زیر مجموعه است.

معافیت تحصیلی
این یک معافیت موقت است و برای کلیه دانش آموزان مدرسه مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش ، دانشجویان دانشگاه های داخلی و خارجی که مورد تأیید وزارت علوم هستند ، و همچنین دانشجویان حوزه علمیه صدق می کند.
افرادی که به دلیل معافیت نظامی به طور موقت از خدمت سربازی معاف شده اند ، باید بعد از فارغ التحصیلی وضعیت نظامی خود را تعیین کنند.
دوره معافیت برای هر دوره تعیین می شود و دانش آموز باید دوره خود را در مدت زمان مشخصی به پایان برساند. همچنین ، دانش آموزان باید در نظر داشته باشند که او می تواند فقط یک بار در هر دوره را لغو و تغییر رشته دهد.

موارد ذکر شده برخی از انواع معافیت های نظامی است که ذکر شد و البته موارد معافیت بیشتر نیز وجود دارد ، اما در این مقاله فرصتی برای معرفی و توضیح آنها وجود ندارد.
براساس این قوانین ، افراد واجد شرایط می توانند در صورت احراز شرایط معافیت از خدمت سربازی معاف شوند و کارت معافیت دریافت کنند.

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)