مشاوره ازدواج در تهران

فهرست مطالب

مشاوره ازدواج در تهران

چنانچه به دنبال مشاوره ازدواج در تهران هستید حتما از خدمات مشاوره روانشناسی خانم دکتر امیرنجات  بهره مند شوید.

 

زوج درمانی در مشاوره ازدواج تهران

زوج درمانی (همچنین مشاوره زوجین ، مشاوره ازدواج یا ازدواج درمانی) سعی در بهبود روابط عاشقانه و برطرف کردن تعارضات بین فردی دارد.

تاریخچه مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج در دهه 1920 به عنوان بخشی از جنبش اصلاح نژادی در آلمان سرچشمه گرفت.اولین مؤسسات مشاوره ازدواج در ایالات متحده در دهه 1930 آغاز شد ، تا حدودی در پاسخ به مراکز مشاوره ازدواج در زمینه تصفیه نژادی آلمان. این تبلیغ توسط متخصصان برجسته محیط زیست آمریکایی مانند پل پپنو ، که تا سال 1976 موسسه روابط خانوادگی آمریکا را اداره می کرد ، و رابرت لاتو دیکینسون و توسط طرفداران کنترل تولد مانند ابراهیم و هانا استون که در سال 1935 یک دفترچه ازدواج نوشتند و بودند. برنامه ریزی شده است. بنیانگذاران دیگر ایالات متحده شامل لنا لوین و مارگارت سنگر هستند.

تا دهه 1950 بود که درمانگران شروع به درمان مشکلات روانشناختی در بستر خانواده می کردند. بنابراین ، مشاوره روابط ،به عنوان یک خدمت حرفه ای و گسسته پدیده ای وظهور است. تا اواخر قرن 20 ، کار مشاوره روابط به طور غیر رسمی توسط دوستان نزدیک ، اعضای خانواده یا رهبران مذهبی محلی انجام می شد.

روانپزشکان ، روانشناسان ، مشاوران و مددکاران اجتماعی از لحاظ تاریخی عمدتاً با مشکلات روانشناختی فردی در یک چارچوب پزشکی و روانکاوانه سروکار داشته اند.

مشاوره ازدواج در دهه جدید

امروزه در بسیاری از فرهنگهای کمتر پیشرفته در سراسر دنیا ، نهاد خانواده ، بزرگان روستا یا بزرگان گروه کار مشاوره روابط را انجام می دهند. امروزه مشاوره ازدواج ، آن فرهنگ ها را منعکس می کند.

با افزایش مدرنیزاسیون یا غربی شدن در بسیاری از نقاط جهان و جابجایی مداوم به سمت خانواده های هسته ای منزوی ، این روند به سمت مشاوران روابط حرفه ای آموزش دیده و معتبر یا زوج درمانی می رود. بعضی اوقات داوطلبان توسط دولت یا مؤسسات خدمات اجتماعی آموزش داده می شوند تا به افراد نیازمند مشاوره خانوادگی یا زناشویی کمک کنند. بسیاری از جوامع و ادارات دولتی تیم خود را دارند که از مشاوران روابط داوطلبانه و حرفه ای آموزش دیده استفاده می کنند. خدمات مشابه توسط بسیاری از دانشگاه ها و دانشکده ها اداره می شود ، گاهی اوقات توسط داوطلبان در میان گروه همسالان دانشجویی انجام می شود. برخی از شرکتهای بزرگ ، کارکنان مشاوره حرفه ای تمام وقت را برای تسهیل روابط متقابل بین کارمندان شرکت ، به منظور به حداقل رساندن تأثیرات منفی مشکلات شخصی بر عملکرد کار ، حفظ می کنند.

جایگاه مشاور در مشاوره پیش از ازدواج

قبل از اینکه رابطه بین افراد شروع به درک شود ، شناخت و تأیید این نکته مهم است که هر شخص از جمله مشاور دارای شخصیتی منحصر به فرد ، ادراک ، مجموعه ای از ارزش ها و تاریخ است. افراد در رابطه ممکن است به سیستمهای ارزشی متفاوت و غیر قابل بررسی پایبند باشند. متغیرهای نهادی و اجتماعی (مانند عوامل اجتماعی ، مذهبی ، گروهی و سایر عوامل جمعی) که ماهیت و رفتار فرد را شکل می دهد در فرایند مشاوره و درمان در نظر گرفته می شوند. یک اصول مشاوره در رابطه این است که برای همه شرکت کنندگان در تعامل با یکدیگر و جامعه به طور کلی با مقادیر مطلوب درگیری مفید است. به نظر می رسد مهارت حل اختلاف زوجین میزان طلاق را پیش بینی می کند.

مشاوره پیش از ازدواج در تهران چه مشکلاتی را درمان می کند

 

بیشتر روابط در برخی مواقع متشنج می شوند و در نتیجه عدم عملکرد بهینه و تولید الگوهای خود تقویت کننده و ناسازگار به وجود می آیند. این الگوهای ممکن است “چرخه تعامل منفی” نامیده شود. دلایل احتمالی زیادی برای این امر وجود دارد ، از جمله دلبستگی ناامن ، نفس ، استکبار ، حسادت ، عصبانیت ، حرص و طمع ، ضعف در برقراری ارتباط / درک یا حل مسئله ، سلامتی بیمار ، اشخاص ثالث و غیره.

تغییر در موقعیت هایی مانند وضعیت مالی ، سلامت جسمی و تأثیر سایر اعضای خانواده می تواند تأثیر عمیقی بر رفتار ، پاسخ ها و اقدامات افراد در یک رابطه داشته باشد.

غالباً این تعامل بین دو یا چند عامل است ، و اغلب اوقات فقط یکی از افرادی که درگیر چنین صفاتی می شوند نیست. تأثیرات روابط متقابل است: هر شخصی را برای ایجاد و مدیریت مشکلات درگیر می کند.

 

یک راه حل مناسب برای حل مسئله و بازگرداندن این روابط ممکن است این باشد که مجدد درک و احساسات افراد را تغییر دهید – اینکه فرد چگونه به موقعیت ها نگاه می کند یا پاسخ می دهد و نسبت به آنها احساس می کند. درک و پاسخهای احساسی به یک رابطه  غالباً غیرمتعارف است

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)