سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

مرکز مشاوره نظام وظیفه تهران

در صورتی که نیاز به مشاوره نظام وظیفه دارید با شماره زیر وکیل نظام وظیفه تماس بگیرید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انواع معافیت های نظامی و شرایط دریافت آنها
انواع معافیت های نظامی و شرایط دریافت آنها
مدیرکل ستاد کل نیروهای مسلح درباره آخرین وضعیت انواع معافیت های نظامی و نحوه دریافت هریک از آنها توضیح داد.

مدیرکل ستاد کل نیروهای مسلح درباره آخرین وضعیت انواع معافیت های نظامی و نحوه دریافت هر یک از آنها توضیح داد.

مدت خدمت سربازی در کشور 30 ​​سال است. این دوره به 4 دوره ضرورت ، احتیاط ، ذخیره اول و ذخیره دوم تقسیم می شود. در دوره ضرورت ، کلیه نرهایی که از سن 19 سالگی وارد می شوند ، در قانون خدمات عمومی گنجانده شده و مشمول این امر هستند. افراد باید وظیفه سیستم وظیفه خود را روشن کنند.

مدت خدمت مورد نیاز قانون 24 ماه است. هم اکنون این دوره بین 17 تا 20 ماه است که 17 ماه در مناطق عملیاتی ، 18 ماه در مناطق مرزی ، 19 ماه در مناطق محروم و 20 ماه در مناطق دیگر است.

خدمات بسیجیان که در گردان ها و پایگاه های مقاومت عاشورا ساماندهی می شوند 45 تا 3 ماه و حداکثر 6 ماه کاهش می یابد ، بنابراین این بسیجیان بطور متناوب از 11 ماه به 13 ماه خدمت می کنند.

. نحوه ادامه تحصیل کسانی که به سن واجد شرایط بودن می رسند

اگر این افراد دانشجو باشند ، طبق قانون ، می توانند تحصیلات خود را تا سن 24 سالگی ادامه دهند ، اما اگر در این دوره نتوانند فارغ التحصیل شوند یا در تحصیلات آنها اختلال ایجاد شود ، فرد فوق واجد شرایط است و باید برود. به ارتش

دانشجویان دوره کارشناسی ارشد مجاز به تحصیل به مدت 3 سال هستند که حداکثر 6 سال برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس ، 3 سال به صورت ناپیوسته و 8 سال برای دوره های کارشناسی ارشد و دکترا است. در این دوره شخص می تواند تحصیلات خود را با معافیت موقت و بعد از فارغ التحصیلی ادامه دهد. برو سر کار

. معافیت افراد بیمار و نحوه دریافت آن

بعضی اوقات فرد به دلیل بیماری قادر به خدمت نمی باشد ، در این حالت با مراجعه به سازمان خدمات عمومی معافیت پزشکی موقت را حداکثر 1 سال دریافت می کند. در پایان سال از وضعیت فرد مراقبت می شود. در پایان سال دوم ، وی معافیت دائمی دریافت می کند.

افرادی هستند که از سلامت کامل برخوردار نیستند ، اما بیماری آنها معاف نیست. این افراد همچنین می توانند بیایند و در صورت تائید بیماری آنها ، معاف از جنگ شناخته می شوند و در خدمت رزم یا پشتیبانی از خدمات رزمی به کار می روند.

مدیرکل ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به افرادی که به دلیل بیماری اصلاً قادر به خدمت نیستند ، گفت: در صورت تصویب این بیماری طبق قانون مطابق قانون ، این افراد به طور دائم معاف خواهند شد که این نیز تعریف شده است. طبق قانون ”

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در قانون از نظر معافیت چه نوع بیماری ذکر شده است ، گفت: بیماری های غدد ، پوست ، اعصاب ، روانپزشکی ، ریه ها ، استخوان ها ، دستگاه گوارش ، خون ، دهان و دندان ، چشم ، گوش ، قلب و بیماری های عفونی از جمله بیماری هایی است که فرد در صورت تأیید پزشکی از انجام معافیت خود معاف می کند.

. معافیت از تعهد به خدمات

برخی از افراد به جای دوره خدمت ، واجد شرایط خدمت در برخی سازمان های دولتی هستند. این مراکز شامل آموزش معلمان با 5 سال تعهد خدمت ، تعهد آموزش به خدمت 2 برابر دوره مطالعه ، 10 سال قوه قضاییه ، 12 سال سازمان هواپیمایی کشوری ، سازمان کشتی 10 سال ، وزارت بهداشت 5 سال یا اشتغال در نیروهای مسلح این افراد مطابق سهمیه سازمانهای یاد شده انتخاب و استخدام می شوند و سپس برای صدور کارت معافیت به سازمان وظیفه عمومی معرفی می شوند.

انواع معافیت وثیقه و نحوه دریافت آن.

یکی از انواع معافیت های وثیقه مربوط به پسران مجرد بالای 18 سال و پدران بالای 60 سال است که در این حالت پدر باید 60 سال یا بیشتر داشته باشد و یا به دلیل بیماری نیاز به مراقبت دارد.

اگر پدر تنها زندانی مرد بالای 18 سال باشد و بیش از یک سال حبس داشته باشد ، به فرزند وی می توان وثیقه داد.

سردار کمالی با بیان اینکه تنها کودک بالای 18 سال مادر بدون شوهر نیز می تواند معافیت دریافت کند ، اظهار داشت: ممکن است گاهی اوقات یک شخص برادر یا خواهر داشته باشد اما آن برادر یا خواهر به مراقبت احتیاج دارد. معافیت اعطا می شود. ” بودن.

مادر بدون شوهر تحت پوشش کمیته امداد می تواند در صورت داشتن دو فرزند از معافیت یکی از فرزندان خود استفاده کند.

فقط سرپرست یک جد بی فرزند ، متولی بیوه بدون شوهر و فرزند ، تنها متولی یک برادر جزئی یا یک برادر بیمار بدون پدر و تنها متولی یک خواهر کوچکتر یا مجرد یا خواهر بدون پدر همسر و فرزند نیز می توانند از معافیت وثیقه بهره مند شوند.

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)