مرور زمان در جرائم مواد مخدر

در این مقاله می خواهیم در خصوص مرور زمان در جرائم مواد مخدر توضیحاتی ارائه دهیم. همچنین چنانچه می خواهید در خصوص مواد مخدر با وکیل متخصص مواد مخدر سوال و مشاوره ای داشته باشید می توانید در این خصوص با ما با شماره 02186128670 تماس داشته باشید و مشاوره لازم در این زمینه را اخذ نمایید . این مقاله بسیار مفیدی در زمینه جرائم مواد مخدر می باشد و مطالعه پان را به شما عزیزان پیشنهاد می نماییم.

آیا جرم مواد مخدر مشمول مرور زمان می شود. 

با توجه به اینکه ماده 18 قانون مجازات اسلامی  مصوب 1392 تعزیر به عنوان  مجازات های بازدارنده  قرار گرفته است فلذا مجازات های مقرر در قانون مبارزه با مواد مخدر جزو مجازتهای بازدارند محسوب می شود و در صورت تحقق شرایط ممکن است مشمول ماده 173 یا 174 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب 1378 شود.

این مقاله را بخوانید: مجازات معاون جرم مواد مخدر

منظور از مجازاتهای بازدارنده  

مجازات های بازدارنده تادیب یا عقوبتی است که از طرف حکومت به منظور حفظ نظم و مراعات مصلحت اجتماع در قبال تخلف از مقررات و نظامات حکومتی تعیین می گردد. از قبیل حبس و جزای نقدی تعطیلی محل کسب لفو پروانه و محرومیت از حقوق اجتماعی و اقامت در نقطه یا نقاط معین و منع اقامت در نقطه یا نقاط معین .

ویژگی مجازات بازدارنده  

حسب ماده 173 قانون آدک  مجازات بازدارنده و اقدامات تامینی و تربیتی در صورتی که از تاریخ وقوع جرم تا انقضا موعد تقاضای تعقیب نشده باشد یا از تاریخ اولین اقدام تعقیبی تا انقضا مواد منتهی به صدور حکم نشده باشد تعقیب موقوف خواهد شد: الف حداکثر مجازات کمتر از سه سال یا جزای نقدی بیش از صد هزار تومان با انقضا ده سال . حداکثر مجازات کمتر از سه سال یا جزای نقدی تا صد هزار تومان 5 سال. مجازات غیر حبس یا جزای نقدی با انقضا مدت سه سال .همچنین طبق ماده 174 قانون آئین دادرسی کیفری اگر حکم اجرا نشده باشد از تاریخ قطعیت اجرا مشمول این ماده خواهد بود.

نتیجه 

جهت مشاوره با وکیل مواد مخدر با شماره 02186128670 تماس حاصل نمایید.

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)