سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

آیا زن میتواند جدا از شوهرش زندگی کند

وکیل دیوان عدالت اداری در مشهد

آیا زن میتواند جدا از شوهرش زندگی کند یکی از سوالات مبتلا به ای است که در این مقاله میخواهیم به این موضوع بپردازیم. بنابراین این مقاله را با دقت بخوانید و در انتهای مقاله رضایت خود را نسبت به این موضوع بیان نمایید.

مواردی که زن میتواند جدا از شوهرش زندگی کند

قانونگذار در قانون مدنی مواردی را تعیین کرده که به واسطه آن زن میتواند از شوهرش جدا زندگی کند. این موارد عبارت است از اینکه زندگی با شوهر ضرر جانی مالی یا شرافتی برای زن به همراه داشته باشد. که این موارد و اثبات آن با محکمه است و زن از آرای قضایی می تواند استفاده نماید. همچنین در صورتی که حق مسکن به زن داده شود زن میتواند از این حق استفاده کنند. و همچنین در صورتی که زن مسکن مناسب ای نداشته باشد می توانند با توجه به شناخت خانوادگی خود از حضور در مسکن نامناسب امتناع نماید. و همچنین در صورتی که مرد در اقامتگاه دیگری غیر از اقامتگاه بنا به گزینه زن می تواند اقامتگاه جداگانه انتخاب نماید.

اگر زن از شوهرش جدا زندگی کند تکلیف نفقه چه میشود

اگر به دلایل فوق زن از شوهرش جدا زندگی کند نفقه زن همچنان پابرجا است. و زن میتواند دادخواست مطالبه نفقه به نماید اگرچه دادخواست مطالبه نفقه منوط به این است که در دعوای تمکین زن بتواند ثابت کند بودن وی با مرد خوف ضرر جانی یا مالی یا شرافتی برای زن دارد.

آثار جدا زندگی کردن زن شوهرش چیست .

همانطور که گفته شد در مواردی مشروع زن میتواند از شوهرش جدا زندگی کند اما اگر این موارد از دید قانونگذار نامشروع تلقی می شود همچنین در صورتی که این موارد مصداق عدم تمکین پیدا کند. زن اگر از شوهرش جدا زندگی کند. اول اینکه نفقه وی قطع خواهد شد و دوم اینکه مرد میتواند حکم تجویز ازدواج مجدد دریافت کنند. همچنین علاوه بر تجویز ازدواج مجدد باعث می گردد که دعاوی همچون دعاوی رابطه نامشروع نیست. برای زن حدید آید بنابراین بهتر است که زن جدا از شوهرش زندگی نکند مگر با رضایت شوهر.

بیشتر بخوانید:اگر مرد نفقه ندهد زن می تواند طلاق بگیرد

مصادیق جدا زندگی کردن از شوهر

همانطور که گفته شد عدم تهیه مسکن مناسب برای زن و مرتبط باشند سوء رفتار مرد و جدا بودن اقامتگاه مرد از زن از جمله مسائلی است که زن میتواند جدا از شوهرش زندگی کند.

نتیجه

جهت مشاوره با وکیل طلاق توافقی در تهران با شماره 02186128670 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)