سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

قرارداد اجاره ملک تجاری

جهت تنظیم قرارداد اجاره ملک تجاری با شماره 02186129208 تماس بگیرید و مشاوره حقوقی بگیرید.

 

قرارداد ملک تجاری
قرارداد ملک تجاری

نمونه قرارداد اجاره ملک تجاری یا اجاره نامه

اجاره

مدرک:
خانم / آقای …… …………… …………………………آدرس …… .. شرکت ……… .. معتبر ………… .آدرس ……… .. مدیریت ……… (طبق گفته روزنامه رسمی  ………. تاریخ …… ..)
مشاور املاک:
خانم / آقای ……… که اجاره نامه را با وکالت نامه …… .. مورخ …… .. در دفتر خانه امضا کرده است ……….

مستاجر:
خانم / خانم ……… کودک …………………………………………………………………………………………… توسط ………………………………… ……………………… .. مدیریت ……… .. (مطابق با شماره روزنامه رسمی …… .. تاریخ …… ..).
وکیل مستاجر:
خانم / آقای …… که این اجاره نامه را با مجوز وکالت نامه ……… مورخ ……… ترتیب ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

اجاره:
…… یک فروشگاه / آپارتمان / ساختمان در شهر ……… خیابان …… .. کوچه ………………………………………………….
صفحه ثبت نام اصلی ……… .صفحه ثبت نام به کار رفته …… .. منطقه محلی ……… مساحت ………. مشخصات دیگر ………. اجاره شده تحت مجوز ساختمان شماره ………. تاریخ …… .. و گواهی تکمیل مورخ ……… شماره ……… دارای کاربرد تجاری است و برای شغل اجاره می شود.
تجهیزات و امکانات اجاره ای به شرح زیر است:
1- تجهیزات گرمایشی و خنک کننده: رادیاتور ، کولر ، فن کوئل ، تهویه مطبوع مرکزی ، بسته بندی گرمایشی و خنک کننده ، بخاری ، شومینه ، سایر …….
2- برق- تلفن- تلفن / تلفن گاز (شماره ………)
لوستر – تجهیزات اداری – قفسه – یخچال و فریزر صنعتی.
4- پارکینگ و انباری
5. سایر …….

مدت زمان:
………… شروع سال / ماه خورشیدی ……….

اجاره دادن:
برای کل دوره ………… .. ریال معادل ………………………………………………………………………………………………………… ……………………………. (2) در طی ……… چک به موجر پرداخت شد. (3) در طول …… .. سفته به موجر پرداخت شده است. (4) مستاجر در ماه اول ماه ……… ریال به شماره حساب جاری ……… شعبه ………… بانک ………. (5) سایر روش های پرداخت ………. (به تفصیل نوشته می شود).

حسن نیت:
1. مستاجر هیچگونه سرقفلی پرداخت نکرده است ، و بنابراین حق سرقفلی و حقوق صنفی در مورد املاک را ندارد و حق انقضاء مدت را نخواهد داشت.
2. مستاجر پرداخت ………… ریال به عنوان سرقفلی به موجر و بین طرفین توافق شده است:
الف) این پول متعلق به موجر است و با شرایط و مبلغ مندرج در این اجاره نامه برای پرداخت اجاره به موجر موافقت کرده است و هیچ سرقفلی برای این سرقفلی و تاریخ انقضا مستاجر اعطا نشده است. تخلیه لازم است و در ازای حسن نیت یا پاداش چیزی دریافت نمی کند.
ب) همان مبلغ در پایان دوره و زمان ترخیص به مستاجر پرداخت می شود. افزایش تورم و تغییر در قیمت سرقفلی هیچ تاثیری نخواهد داشت.
ج) در پایان دوره به مستاجر مبلغی به علاوه مبلغ مبلغ مبلغ پرداخت غرامت بانک مرکزی برای مدت اجاره نامه پرداخت می شود.
د) در پایان دوره سرقفلی محل به نرخ انصاف و قیمت معاملات در زمان ترخیص به موجر پرداخت می شود. ارزش منصفانه و قیمت معامله ابزاری است که مستاجرین حاضرند با همان شرایط و مقررات مبلغ اجاره معادل مقدار اجاره بها در این سند ، اجاره این سند را پرداخت کنند به علاوه نرخ تورم نسبت به مدت اجاره نامه در صورت عدم موافقت ، این هیئت شامل سه کارشناس رسمی قضایی است.

شرایط و ضوابط:
1- مستاجر حق انتقال ملک اجاره ای را ندارد.
2. هدف از مجوز فقط برای کار است … اجاره و مستاجر حق تغییر کار ندارد.
3. مستاجر مسئولیت نگهداری و نگهداری وسایل و تجهیزات را بر عهده دارد. و باید وسایل و تجهیزات را بطور صحیح و ایمن در انقضاء مدت تحویل دهید.
4- تعمیرات جزئی توسط موجر انجام می شود و تعمیرات عمومی توسط موجر انجام می شود.
5- مستاجر مسئولیت پرداخت هزینه های آب و برق ، گاز و تلفن را بر عهده دارد.
6- هزینه تعمیر و نگهداری ساختمان براساس مصوبه هیئت مدیره مستاجر / صاحبخانه است و هرگونه تغییر در این ارقام قابل قبول است.
7. خیار خیار ، از جمله جیببون ها – به هر میزان – توسط طرفین ساخته می شدند.
8- مستاجر موظف است به موقع مالیاتها و مالیاتهای تجاری و حق بیمه خود را به کارمندان خود بپردازد و به سختی مطابق ضوابط قانونی و شرعی در تجارت خود عمل کند.
9- تأخیر در پرداخت اجاره به موجر باعث حق فسخ اجاره و مرخص شدن سریع آن می شود. در این حالت ، حق سرقفلی موجر نیز فسخ می شود (در صورت وجود). نقض مستأجر از هر یک از شرایط مندرج در این سند تأثیر یکسانی خواهد داشت.

این اجاره در ………… با حضور:
1- ………………… فرزند ……… .برای شناسنامه ……… برای رسیدگی …………
2- ………………… فرزند ……… .برای شناسنامه ……… برای رسیدگی …………
صاحبخانه و مستاجرینی که به عنوان شاهد در زیر امضا کرده اند مورد اعتماد باشند. این ترتیب در دو نسخه با اعتبار واحد تنظیم و امضا و مبادله شده است.
قطعات و محتوای اضافی در هر دو نسخه پرش و ابطال شده است

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)