طلاق در هلند

طلاق در هلند/وکیل طلاق در هلند/طلاق توافقی در هلند/طلاق ایرانیان هلند

طلاق در هلند

ممکن است شما ساکن هلند باشید و نیارمند طلاق در هلند باشید و به وکیل طلاق در هلند احتیاج داشته باشید. در اینصورت می توانید با شماره 09021517271 تماس گرفته و مشاوره حقوقی اخد نمایید.با توجه افزایش میزان مهاجرت به کشورهای اروپایی لازم دانستیم در این مقاله توضیحاتی در مورد شرایط و نحوه طلاق در یکی از این کشورها ارائه دهیم.کشور هلند کشوری کوچک در قلمرو پادشاهی هلند در شمال غربی اروپاست.

و سالانه مهاجران زیادی را به خود جذب می کند.اما آنچه که ما می خواهیم به آن بپردازیم طلاق ایرانیان در این کشور و قوانین مربوط به به آن است که فرد باید هم مطابق قوانین هلند‌ و هم ایران در این راستا اقدام کند.

بیشتر بخوانید: وکیل ایرانی در هلند

طلاق در هلند
طلاق در هلند

قوانین طلاق در هلند

بر اساس قوانین مربوط به طلاق در کشور هلند اگر ازدواج رسمی باشد هر یک از از زوج یا زوجه یا هر دوی آنها می توانند در دادگاه محل سکونت خود تقاضای طلاق خویش را مطرح کنند .و برای ثبت طلاق حضور یک وکیل پایه یک دادگستری لازم است.اما اگر درخواست طلاق به وسیله وکیل یکی از طرفین به دادگاه ارائه شود وکیل باید از طریق شخصی به نام ناظر به طرف مقابل اطلاع دهد.که طرف مقابل هم برای ادامه پروسه طلاق از یک وکیل پایه یک دادگستری کمک بگیرد.

انواع طلاق در هلند

در هلند هم مانند تعداد کثیری از کشورها طلاق به دو صورت توافقی و یک طرفه انجام می شود .در طلاق توافقی هر دو طرف مشترکان تقاضای طلاق خود را به دادگاه ارائه می دهند.اما در طلاق یک طرفه صرفاً یکی از زوجین درخواست طلاق می کند .در این حالت وکیل پرونده باید ازطریق ناظر به طرف مقابل به جهت اخذ وکیل برای ادامه پروسه طلاق اطلاع دهد.

اسناد و مدارک لازم و مورد نیاز برای طلاق در هلند

برای انجام پروسه طلاق اسناد و مدارکی لازم است ست که در ادامه خدمتتون شرح می دهیم.شما می بایست مدارک شناسایی و کارت ملی هر دو طرف مدارک اجازه اقامت در کشور هلند اطلاعات مربوط به دارایی ها و اموال ،مالیات و درآمد و اطلاعات مربوط به فرزندان و وضعیت آنان را در اختیار دادگاه قرار دهید.

طلاق ایرانیان مقیم هلند بر اساس قوانین ایران

فرد ایرانی مقیم هر کشوری خارج از ایران هم که باشد باز هم احوال شخصیه آنها ( امور مربوط به طلاق نکاح انحصار وراثت و …) باید بر اساس قانون ایران صورت بگیرد.بنابراین در صورتی که ایرانیان ساکن هلند بخواهند صرفا بر اساس قوانین کشور محل اقامت شان طلاق بگیرند طلاق آنها فاقد اعتبار است.برای ثبت طلاق در ایران زوجین باید در کشور ایران حضور یابند و پروسه اداری مربوط به طلاق را را پیگیری کنند.و یا به یک وکیل در ایران وکالت دهند تا به جای ایشان مراحل طلاق شان را پیگیری کند.نکته حائز اهمیت در این خصوص این است که وکیل شما لزوماً باید وکیل پایه یک دادگستری باشد.

بیشتر بخوانید:طلاق ایرانیان خارج از کشور

راه اخذ وکیل برای ثبت طلاق در ایران از کشور هلند

سامانه میخک سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی است.به منظور انجام امور حقوقی ایرانیان خارج از کشور راه اندازی شده و افراد می توانند به این سایت مراجعه کنند.و از این طریق به یک وکیل پایه یک دادگستری وکالت دهند تا پروسه طلاق شان را پیگیری کند.البته برای استفاده از این سامانه باید ابتدا در آن عضو شوید.سپس پس اطلاعات شخصی خود را وارد کنید بعد از ثبت اطلاعات میتوانید در قسمت وکالتنامه های این سامانه به یک وکیل وکالت دهید.نکته مهم در این قسمت این است که باید اطلاعات موکل و وکیل و همچنین متن وکالت نامه و حدود و اختیارات وکیل در قسمت وکالتنامه را با دقت ثبت کنید تا بعدا مشکلی در رویه پرونده شما رخ ندهد.

مواردی‌ باید قبل از طلاق به آن رسیدگی کرد

یکی از این موارد مسئله حضانت فرزندان و مورد دیگر امور مالی است که می بایست زوجین در خصوص آنها به توافقی برسند.حتی اگر درخواست طلاق به صورت یک طرفه باشد به همین منظور جلساتی تحت عنوان جلسات میانجی برگزار می‌شود.که سه تا ۱۰ جلسه است و حدود ۱تا ۳ ساعت به طول می‌انجامد قبل از از ارائه درخواست طلاق هم می توان این جلسات را برگزار کرد.و یک وکیل را به عنوان میانجی گر برگزید تا بدون نیاز به جلسات سماع اظهارات زوجین و صرفاً با ارائه توافقنامه و درخواست طلاق به دادگاه توسط آن وکیل ، دادگاه حکم طلاق را صادر کند

ادله مربوط به طلاق در هلند

برای طلاق در دادگاه های هلند نیاز به ارائه دلایل محکمه پسند و به خصوصی نیست.و صرفاً لازم است زوجین ثابت کنند که ازدواج شان به شکست خورده و ادامه این ازدواج برای آنها مقدور نیست و راهی برای بهبود و ترمیم این ازدواج وجود ندارد.

شرایط ثبت طلاق ایرانیان مقیم هلند

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم ایرانیان مقیم هر کشوری که باشند موارد مربوط به احوال شخصیه آنان طبق قوانین ایران صورت می گیرد.و طلاق هم یکی از همین موارد است .ایرانیان مقیم هلند میتوانند از طریق سامانه میخک در جهت ثبت طلاق در ایران اقدام کنند. سامانه میخک سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولیست که به منظور رسیدگی به امور حقوقی و اداری ایرانیان مقیم خارج از کشور راه اندازی شد.و و در همین راستا زوجین می توانند پس از عضویت در این سایت و ثبت اطلاعات شخصی مربوط به خود از قبیل نام و نام خانوادگی محل تولد و…. اقدام به اخذ یک وکیل کنند

تا امور مربوط به طلاقشون در ایرانپرا بدون نیاز به حضور زوجین رسیدگی کند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و ارائه دادخواست در سامانه میخک

  • ۱ اصل شناسنامه مرد و زن
  • ۲ اصل سند ازدواج
  • ۳ اصل کارت شناسایی ملی زوجین
  • و یا ارائه گذرنامه
  • ۵ پاسپورت ایرانی زوجین
  • ۶ اصل مدارک اقامتی
  • ۷ تحکم طلاق صادره از دادگاه های هلند با ترجمه فارسی که توسط وزارت امور خارجه هلند تایید شده باشد
  • ۸ اصل گواهی ثبت و اعلام واقع طلاق بر اساس حکم دادگاه هلند

در شهرداری محل گواهی جاری شدن صیغه طلاق شرعی از مراکز اسلامی مورد تایید سفارت و در آخر یک قطعه عکس زوجین نکته لازم به ذکر این خصوص این است به ثبت طلاق بعد از از سپری شدن سه ماه و ده روز روز از تاریخ جاری شدن صیغه طلاق شرعی و احراز عدم رجوع در طلاق رجعی صورت می گیرد.

نتیجه

برای افزایش رویه رسیدگی به موضوع طلاق شما بهتر است است که از یک وکیل با تجربه در این زمینه بهره بگیرید تا در زمان کوتاه تری به نتیجه مورد نظر تان برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)