طلاق در سوئد/وکیل طلاق در سوئد

طلاق در سوئد همانطور که میدانید کشور سوئد یکی از مهاجرپذیرترین کشورهاست و به دلیل رفاه اجتماعی بالای آن افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به این کشور می گیرند. اما گاهی در این حین ممکن است.جهت مشاوره با شماره 09021517271 تماس بگیرید اتفاقی خارج از پیش بینی رخ دهد مثلاً فردی که به عنوان مهاجر به آن کشور رفته در آنجا با کسی آشنا شود و ازدواج کند .و یا یک زوج که با هم به این کشور مهاجرت کرده اند. در آنجا ناگزیر به جدایی از هم شوند به همین منظور لازم است که در مورد قوانین مربوط به این کشور بدانیم ، در ادامه این مقاله قصد داریم در خصوص طلاق در کشور سوئد و طلاق ایرانیان مقیم این کشور صحبت کنیم.در قسمت نتیجه گیری شماره ما را بردارید.

قوانین مربوط به طلاق در کشور سوئد

قوانین مربوط به طلاق در این کشور بسیار ساده است و روند بسیار سریعی دارد .و اگر زوجین فرزندی نداشته باشند و هردو خواستار طلاق باشند. این امکان برای شما وجود دارد که با پرداخت هزینه اندکی دادگاه حکم طلاق را برایتان صادر کند. اما اگر زوجین دارای فرزند باشد و یا طلاق ایشان توافقی نباشد. این پروسه کمی طولانی تر میشود و گاهی حتی ممکن است که چند ماه به طول بیانجامد.

مواردی که باید قبل از طلاق زوجین در سوئد به آن رسیدگی کند

۱. زوجه می بایست قبل از طلاق در مورد حضانت فرزندان به توافق برسند و اگر نتوانند توافق کنند در این زمینه دادگاه تصمیم گیری می کند.
۲.مورد دوم در خصوص اموال که در این مورد تمامی اموال زوج های که بعد از ازدواج به دست آوردند از طلاق بین آنها تقسیم میشود.

دلایل طلاق در سوئد

در سوئد مانند خیلی از کشورها که نباید لزوماً دلیل محکم و محکمه پسندی به دادگاه به جهت طلاق ارائه داده شود و نیازی نیست که زوجین برای طلاق دلایل و ادله ای به دادگاه ارائه و یا آن را اثبات کنند.

انواع طلاق در سوئد

همان طور که پیش تر توضیح دادم در سوئد دو نوع طلاق وجود دارد که یا بر اساس توافق طرفین صورت می‌گیرد که روند آن بسیار سریع و ساده است و و در کمتر از یک روز انجام می شود که در آن هر دو نفر خواستار طلاق هستند و مشترکا درخواست طلاق می کنند.
نوع دوم زمانی است که تقاضای طلاق از طرف یکی از زوجین باشد به بیان دیگر فقط یکی از زوجین خواستار طلاق باشد که این مورد نسبت به طلاق توافقی زمان بر است و تقاضا دهنده باید حدود ۶ ماه منتظر بماند تا دادگاه بررسی های لازم را انجام دهد و در نهایت در در صورتی که مشکلی نباشد حتی بدون رضایت طرف مقابل دادگاه حکم طلاق را صادر می کند البته لازم به ذکر است ست که در صورتیکه زوجین به مدت دو سال قبل از درخواست طلاق جدا از هم زندگی کرده باشند دیگر نیاز به بررسی ۶ ماهه نیست و دادگاه به سرعت حکم طلاق را صادر می کند.

مخارج و هزینه های مربوط به طلاق در کشور سوئد

…هزینه مربوط به درخواست طلاق و فرم های مربوط به آن ۴۵۰ کرون
… هزینه ثبت طلاق در سفارت ایران ۴۳۰ کرون
…. هزینه مربوط به طلاق شرعی مراکز اسلامی ۱۳۰۰ کرون

طلاق ایرانیان مقیم سوئد

همانطور که میدانید طلاق یکی از از مضامین احوال شخصیه است و باید طبق قوانین ایران صورت بگیرد. به همین منظور طلاق ایرانیان باید در ایران و بر اساس قوانین ایران ثبت شود .و زوجین باید هر دو در کشور ایران حضور پیدا کنند و طلاق خود را ثبت کنند. البته آنها می توانند به یک وکیل پایه یک دادگستری در ایران وکالت دهند. که به وکالت از آنها و بدون نیاز به حضورشان در ایران این مورد را برای شان پیگیری کند .به این منظور شما می توانید از طریق سامانه میخک به یک وکیل وکالت دهید تا پرونده طلاق شما را پیگیری کند.

بیشتر بخوانید:وکیل طلاق در ایتالیا

سامانه میخک جهت طلاق در سوئد

سامانه سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی است که شما می توانید با عضویت در آن به یک وکیل وکالت دهید تا پرونده شما را در ایران بدون نیاز به حضور شما پیگیری کند پس از ثبت نام در این سایت و وارد کردن اطلاعات شخصی خود اعم از نام و نام خانوادگی محل تولد شغل نوع و مدت اقامت محل زندگی و آدرس پستی می‌توانید در قسمت وکالت نامه به فرد مورد نظرتان وکالت دهید.

نتیجه

جهت طلاق در سوئد با شماره ما 09021517271 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)