طلاق از مرد بد دهن- طلاق توافقی-وکیل طلاق توافقی

معایب طلاق از طرف مرد چه می باشد

معایب طلاق از طرف مرد چه می باشد  در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم که معایب طلاق از طرف مرد چه می باشد .در کل باید بگوییم که طلاق دارای معایبی است که آثار روحی و جسمی زیادی برای فرد دارد. اما در این مقاله قصد داریم به آثار روحی موضوع بپردازیم و صرفاً می خواهیم معایب قانونی طلاق از طرف مرد را بررسی کنیم.

آیا طلاق از طرف مرد معایب قانونی دارد

پاسخ مثبت است اگر از اکثر افراد پرسیده شود که سوال آیا معایب قانونی دارد .آنها پاسخ می دهند خیر هر وقت بخواهد میتواند زن خود را طلاق دهد. اما باید بگوییم که یک سری معایب در این زمینه وجود دارد که از جمله پرداخت حقوق مالی و همچنین مباحث مربوط به حضانت می باشد که در این ادامه توضیح میدهیم.

پرداخت حقوق مالی مهمترین عیب طلاق از طرف مرد

همانطور که گفته شد اگر مرد بخواهد همسر خود را طلاق دهد .در این صورت باید حقوق مالی زوجا پرداخت نماید حقوق مالی زوجه از جمله اجرت المثل مهریه و نفقه است. البته ممکن است زن مهریه خود را ببخشد. اما در ۹۹ درصد موارد است که زن درخواست طلاق از ناحیه مرد مهریه خود را نمی بخشد .و حکم در این زمینه اخذ می کند. پس اولین و مهمترین ایراد طلاق از ناحیه مرد پرداخت مهریه است .و همچنین پرداخت سایر حقوق از جمله نفقه و اجرت المثل است .که همانطور که گفته شد حجت المثل کارهایی است که به دستور زوج با عدم قصد تبرع انجام پذیرد .که در این زمینه نیز به طور کلی مرد باید همه موارد را پرداخت کند.

تصنیف دارایی از معایب طلاق از ناحیه مرد

یکی دیگر از معایب طلاق از ناحیه مرد بحث تصنیف دارایی است معمول است که آقایان در عقدنامه کلیه شروط مندرج در عقدنامه را امضا می نمایند .که یکی از شروط مندرج در عقد نامه بند ب عقد نامه در خصوص تصنیف دارایی اموال می باشد. یعنی اگر طلاق به درخواست زوج باشد ونیز ناشی از مشکلات زوجین باشد. زوجه میتواند درخواست دهد که نیمی از اموال زوج به اختصاص یابد .بنابراین این خطر برای مرد وجود دارد که در صورت طلاق نیمی از اموال را به زن بدهد.

بارداری زن از معایب طلاق از طرف مرد

یکی از موارد که مرد باید از آن بر حذر باشد بحث طلاق در هنگام بارداری است اگر زن باردار باشد گواهی بارداری را نمی توانند اخذ  کند. و این مورد باعث می‌شود که تا زمان وضع حمل و تعیین وضعیت فرزند طلاق به عقب بیفتد و قابل اجرا نباشد و صدور حکم طلاق در این صورت نیز امکان پذیر نمی باشد.

چگونگی برطرف کردن معایب طلاق از طرف مرد

راههایی بسیاری وجود دارد که معایب طلاق از ناحیه مرد را برطرف می نماید که در این مقاله این راه ها را بررسی می نماییم از جمله مواردی که عیب طلاق از ناحیه مرد را برطرف می نماید .این است که مرد از یک وکیل طلاق استفاده کند. مزیت استفاده از یک وکیل طلاق این است که راهکارهایی به مرد می دهد که باعث می شود وی دست به طلاق نزند .برای مثال اصولا وکلای طلاق به  مردم پیشنهاد می‌کنند که ابتدا از طریق دعاوی تمکین یا از طریق دعاوی اثبات رابطه نامشروع یا اذیت و آزار زن کاری کند. که زن بگوید مهرم حلال و جانم آزاد اما اگر زن چنین کاری را نکند و به اصطلاح نگوید مهرم حلال و جانم آزاد مرد باید قید پرداخت مهریه را بزنند و با هزینه از زندگی جدا شود .همچنین یکی دیگر از مواردی که مرد میتواند درخواست است این است که با مهریه قسط بندی شده مهریه همسر خود را بپردازد .مورد دیگر این است که مرد با همسر خود توافق کند که صیغه طلاق جاری شود .و بعد از جاری شدن صیغه طلاق مهریه خود را بپردازد که این موارد از مواردی است که باعث می شود مرد تقاضای طلاق کند و از معایب طلاق کاسته شود.

در ادامه سوالاتی در خصوص معایب طلاق از ناحیه مرد پرسیده می شود

 در طلاق از ناحیه مرد حق زن چگونه میشود .

که طبق مهریه مندرج در عقدنامه ذکر می‌شود اما جهیزیه در صورت ادعای زن و نفقه با تعیین کارشناس و تصنیف اموال در صورت ارائه مدارک به دادگاه تعیین می گردد.

مدت زمان طلاق از ناحیه مرد چقدر است اصولاً بین یک الی دو ماه بسته به مجتمع قضایی طلاق از ناحیه مرد طول می کشد که در صورت اعتراض زن حتی تا یک سال نیز این موضوع طول می کشد.

طلاق از ناحیه مرد چه نوع طلاقی است.

طلاق  از ناحیه مرد رژیم محسوب می‌شود و مرد در زمان طلاق میتواند به زن خود رجوع کند.

جهیزیه زن در طلاق از ناحیه مرد چه میشود

زن میتواند جهیزیه خود را در زمان طلاق از ناحیه مرد از دادگاه مطالبه کنند.

آیا در طلاق از ناحیه مرد نحله پرداخت میشود

در صورتی که زن مطالبه اجرت المثل کند محله پرداخت نمی شود.

بیشتر بخوانید چگونه حق طلاق را باطل کنیم

اجرت  المثل در طلاق از ناحیه مرد چگونه است

اصولا دادگاه کارشناس تعیین می کند و در صورتی که ثابت شود زن قصد تبرع نداشته است اجرت المثل پرداخت میشود.

طلاق از ناحیه مرد چگونه شروع میشود

بهتر است مرد از طریق دفاتر خدمات قضایی اقدام به دادخواست طلاق و پس از آن اقدام به دادخواست اعسار از پرداخت مهریه نمایند تا بتوانند زن را طلاق دهد.

مدت اعتبار طلاق از ناحیه مرد چقدر است

مدت اعتبار طلاق از ناحیه مرد از تاریخ صدور گواهی عدم سازش شش ماه میباشد که از تاریخ قطعی شدن حکم مرد تا ۳ ماه فرصت دارد که به دفترخانه مراجعه نمایند.

نتیجه

جهت مشاوره با وکیل طلاق توافقی در تهران با شماره 02186128670 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)