طلاق توافقی در کانادا

طلاق توافقی در کانادا/وکیل طلاق در تورنتو/طلاق در کانادا

طلاق توافقی در کانادا موضوع این مقاله است. شما اول با دقت این مقاله را بخوانید تا همه چیز را در مورد آن بدانید. سپس در قسمت نتیجه گیری شماره ما را برداشته و مشاوره تلفنی بگیرید.

طلاق توافقی در کانادا چیست

چنانچه  در کانادا چنانچه ساکن کانادا هستید و قصد طلاق توافقی دارید باید حتماً از وکیل طلاق توافقی استفاده کنید.شما می توانید از طریق واتساپ شماره 09021517271  با مجموعه حقوقدان با شماره تماس گرفته مشاوره دریافت کنید.و هم وکالت را به ما بدهید و در کمترین زمان و به بهترین نحو کار شما انجام پذیرد.

قانون طلاق توافقی در کانادا چیست

اگر فردی از اتباع ایران باشد قانون ایران بر طلاق ایشان حاکم است. تبعیت یا سیستم خاک است یا سیستم خون است.یعنی یا فرد باید در خاک ان کشور به دنیا بیاید تا تابعیت آن کشور محسوب شود یا رابطه نسبی و خونی با تبعه آن کشور داشته باشد.تا بتوان وی را جذب اتباع آن کشور دانست.بنابراین طبق ماده ۶ قانون مدنی که بیان می دارد احوال شخصیه و حقوق ارثیه و ازدواج و طلاق تابع قانون کشور فردی باشد.طلاق ایرانیان مقیم کانادا نیز تابع قانون کانادا است.

طلاق توافقی در کانادا
طلاق توافقی در کانادا

انواع طلاق توافقی در کانادا

برای ایرانیان مقیم کانادا همانند سایر کشورها سه نوع طلاق متصور می باشد.

  1. یک طلاق توافقی
  2. دو طلاق از ناحیه زوجه
  3. سه طلاق از ناحیه زوج

بنابراین اگر فرد بخواهد به صورت توافقی از هم جدا شوند و در زمینه حقوق مالی زوج و زوجه توافق گردد.طلاق از ناحیه مردنیز به این صورت می باشد که مرد حق طلاق دارد میتواند انجام دهد.و طلاق از ناحیه زن نیز به این صورت می باشد که زن باید عسر و حرج خود را ثابت نماید و بتواند طلاق بگیرد.

بیشتر بخوانید :شرایط پناهندگی به کانادا

چگونه برای طلاق توافقی  در کانادا به وکیل  وکالت دهم

همانطور که گفته شد طلاق ایرانیان مقیم کانادا تابع قانون ایران می باشد.بنابراین یا فرد باید به  دادگاه‌های کانادا و طبق قوانین ایران طلاق بگیرد و حکم صادره در دادگاههای ایران مورد تنفیذ قرار گیرد.یا مستقیماً به دادگاه های ایران بیاید و طلاق بگیرد.در هر دو صورت باید فرد به دادگاه های ایران مراجعه نماید و راهی غیر از این ندارد.بنابراین در هر دو صورت فرد باید به ایران مراجعه کند و همین مراجعات و هزینه هواپیما و اقامت در ایران بسیار بالا میشود .بنابراین چه بهتر که فرد به وکیل ایرانی وکالت دهد.طلاق توافقی در کانادا توسط وکیل طلاق توافقی در تهران انجام می پذیرد

وکیل طلاق در کانادا
وکیل طلاق در کانادا

مراحل وکالت از کانادا به وکیل ایرانی

  1. ۱ ثبت نام در سامانه ثنا

در قسمت سامانه برخط ثنا در سایت عدل ایران یا ثبت نام در سامانه میخک و ارسال وکالت به وکیل در سامانه میخک که در هر دو صورت فوق وکیل می‌تواند وکالت برای موکل در دادگاه ایران حکم طلاق را بگیرد.

  1. ۲ ارسال عقدنامه و شناسنامه و کارت ملی و تنظیم توافقات و ارسال آن به وکیل جهت طلاق توافقی

ثبت طلاق  توافقی ایرانیان مقیم کانادا

همانطور که بیان شد حکم طلاق یا باید در ایران گرفته شود یا اگر در کانادا گرفته می شود باید به تایید دادگاه های ایرانی برسد.در غیر این صورت دارای اعتبار نمی باشد و قابل ثبت نیست ثبت حکم طلاق در صورتی که حکم به تایید دادگاه های ایرانی برسد.یا در دادگاه های ایران صادر شود در مراجع سیاسی و کنسولی ایران در کشورهای متبوع قابل انجام است.لیکن اصلاً نیاز به این کار نیست چنانچه شما به ما وکالت دهید ما برای شما ثبت طلاق را نیز انجام می دهیم.

اثر حکم طلاق توافقی

همانطور که گفته شد حکم طلاق توافقی به عنوان گواهی عدم سازش تا ۳ ماه قابل ثبت است و اگر ثبت نشود دارای اثر نیست.لیکن اگر ثبت شود دارای اثر می باشد. همچنین اگر حکم طلاق توافقی در دستگاه های خارج از کشور صادر شود در دادگاه ایران تنفیذ نشود دارای اثر نمی باشد.

نتیجه گیری

این است که جهت انجام طلاق توافقی می توانید با شماره 09021517171  تماس گرفته و مشاوره حقوقی در این زمینه دریافت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)