سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

شکایت -نحوه تنظیم شکایت-عریضه نویسی

عریضه نویسی

جهت عریضه شماره 02186128670 پیغام دهید . جهت تنظیم عریضه آنلاین نیز به همین شماره واتساپ نمایید.

ممکن است تا بحال مشکل حقوقی برایتان پیش آمده باشد. 80 درصد موفقیت در آن مشکل حقوقی تنظیم صحیح شکوائیه می باشد.که در این مقاله نحوه تنظیم شکوائیه دادخواست و لایحه  به شما ارائه می گردد.

نحوه تنظیم شکوائیه

به طور خلاصه شکوائیه مختص به جرائم است و محل تقدیم آن نیز دادسرا می باشد. ممکن است شما با جرائمی همچون کلاهبرداری، جعل و استفاده از سند مجعول ، توهین ، تهدید ، افترا  و سایر جرائم برخورد کرده باشید. در ابتدا به شما توصیه می گردد با پرداخت مبلغی مختصر تنظیم شکوائیه را به دفتر ما بسپارید . شما می توانید از سامانه عریضه نویسی آنلاین سایت یا ارسال مدارک به واتساپ شماره 02186128670 شکوائیه مد نظر خود را دریافت کنید.

اما اگر می خواهید خود تنظیم شکوائیه کنید به موارد زیر توجه کنید.

موارد لازم برای تنظیم شکوائیه

عریضه نویسی
عریضه نویسی

تنظیم شکوائیه دارای فرم خاصی نمی باشد. لیکن فرم های آن در سایت ما و سایت همکاران موجود است. در تنظیم شکوایه باید نام نام خانوادگی نام پدر ، شماره ملی ،و آدرس شاکی و مشتکی عنه نوشته شود. عنوان جرم درج گردد. میزان ضرر و زیان ناشی از جرم ذکر شود و ادله و مدارک نیز پیوست گردد. سپس  متن شکایت تنظیم شود.

متن شکایت چگونه باشد

متن شکایت باید روان و مدلل و متقن باشد. از توضیحات اضافه بپرهیزید چرا که باعث گیج شدن دادیار یا بازپرس مربوطه در رسیدگی به جرائم می شود.  در ابتدا باید طی یک خط شرح ماجرا به زیان ساده بیان شود. در خط دیگر باید توضیح داده شود چرا آن فعل جرم است و ارکان جرم را تببین نماید و در آخر نیز علاوه بر درخواست از قاضی برای مجازات مرتکب ماده قانونی نیز استناد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)