فهرست مطالب

شماره تلفن وکیل پایه یک دادگستری تهران

ممکن است شما به دنبال شماره تلفن وکیل پایه یک دادگستری تهران باشید. در اینصورت می توانید با آقای دکتر امیرنجات به شماره 02186129208 تماس حاصل نموده و مشاوره حقوقی داشته باشید.

شماره تلفن وکیل پایه یک دادگستری تهران
شماره تلفن وکیل پایه یک دادگستری تهران

چه کسی یک وکیل خوب است؟ ویژگی های یک وکیل خوب چیست؟ چگونه یک وکیل متخصص پیدا کنیم؟ آیا قانون اساسی یکی بهتر است یا قانون دو؟ چه نوع وکلا داریم؟ اینها مهمترین سؤالاتی هستند که احتمالاً برای یافتن یک وکیل خوب برای حرفه قانونی خود مجبور خواهید بود. در این مقاله سعی می کنم از طریق این سؤالات شما را راهنمایی کنم تا به شما در یافتن بهترین و مناسب ترین وکیل برای شما کمک کند.

۱ انواع وکلا چیست؟ (انواع وکلا کدامند)

شما احتمالاً سخنان یک وکیل ، یک وکیل ، یک وکیل ، یک وکیل پایه ، یک مشاور ، یک وکیل ، یک وکیل ، یک وکیل و غیره را شنیده اید. مشاغل وکالت نیز مانند سایر کلاس ها دارای مقوله ها و درجه هایی است که در زیر به آنها خواهیم پرداخت.

2.3 وکالت و وکالت اداری

همه ما کلمه “وکالت” و “وکالت اداری” را بسیار شنیده ایم ، اما آیا این دو نوع وکالت متفاوت هستند؟

وكیل یا قاضی به عنوان وكیل خوانده می شود كه دارای پروانه قانونی است و بنابراین حق نمایندگی قانونی افراد را در دادگاه ها و سایر حوزه های قضایی دارد. برای اینکه وکالت شوید باید یک مدرک حقوق دریافت کنید و سپس با قبولی در آزمون وکالت ، مدرک حقوقی را از کانون وکلا یا مرکز وکلا و کارشناسان قضایی دریافت کنید. توجه داشته باشید که فقط اشخاص دارای تحصیلات قانونی با مجوز قانونی می توانند به عنوان اشخاص حقوقی محاکمه شوند و از حقوق خود دفاع کنند و اشخاص بی قانونی بدون مجوز قانونی جز در موارد استثنایی حق این کار را ندارند. اگر مداخله کنند ، طبق قانون مجازات خواهند شد.

در مقابل ، وکالت شخصی است که تحت قرارداد وکالت شخصی (که ممکن است با دست نوشته یا در دفتر اسناد رسمی امضاء شود) برای کار در دفتر دیگری برای انجام دفتر دیگری کار می کند. . توجه داشته باشید که قبل از هر چیز ، وکالت می تواند هر کسی باشد که سواد یا بی سواد و دارای تحصیلات و سوابق تحصیلی باشد و مجوز یا تخصص خاصی در وکالت لازم نیست. ثانیا ، وکالت صرفاً حق دسترسی به دفاتر را دارد و به هیچ وجه حق مشاوره در مراجع قضایی ، ارائه مشاوره حقوقی ، دخالت در امور قضایی و دفاع از موکل خود در دادگاه را ندارد ، و مانند آن گفت اگر وی مطابق قانون مداخله كند مجازات خواهد شد.

1.2 وکیل پایه یک ، وکیل پایه 2 ، وکالت پایه دار ، عضو کانون وکلا ، عضو کانون وکلای دادگستری و وکیل رسمی دادگستری
شما همچنین ممکن است این سؤالات را داشته باشید: تفاوت یک وکیل اول و دوم چیست؟ چه میزان مدرک حقوق دارد؟ آیا وکلای پایه یک بهتر هستند یا دو پایه؟ وکیل کیست؟ آیا می توان یک وکیل دادگستری؟ منظور از عضویت در کانون وکلا یا عضو کانون وکلا چیست؟ چه تفاوتی بین یک وکیل رسمی و سایر وکلا وجود دارد.

اگر تاکنون به تابلوها ، کارتهای ویزیت یا “فهرست وکلا” وکالت نگاه کرده اید ، ممکن است با عناوینی که در بالا به آنها اشاره کردیم ، برخورد کرده باشید. در ادامه شما را با تمام این مباحث آشنا خواهیم کرد:

1.2.1 وکیل پایه یک دادگستری

وكلاي حقوق اساسي بهترين و با تجربه ترين نوع وكلا از نظر تجربه و سلسله مراتب در بين انواع وكلا هستند. برای اینکه بتوانید در حرفه خود به این سطح برسید ، یک وکیل باید:

حداقل لیسانس حقوق داشته باشید.

2- در آزمون “مشروعیت” دشوار و دشوار شرکت کرد و توسط ده ها هزار نفر پذیرفته شد.

3. صلاحیت عمومی ، اخلاقی و مذهبی وی توسط سوالات مختلف تأیید شده است.

4 – داشتن یک کارآموزی دشوار دو ساله و تکالیف مختلف.

5- دارای مدرک دو ساله حقوق پایه است. (فقط وکالت ماده 187)

6. با موفقیت در امتحانات بیشماری و مصاحبه های علمی (معروف به تکانشگری) گذشت. افرادی که می توانند با موفقیت این مراحل را انجام دهند ، سرانجام مدرک “وکیل پایه یک دادگستری” را دریافت می کنند. وکلای درجه یک می توانند در کلیه دادگاههای حقوقی و کیفری ، در کلیه دادگاهها و در کلیه مراحل دادرسی شرکت کنند و هیچگونه محدودیتی در پذیرش وکالت برای افراد یا شرکتها ندارند.

1.2.2 وکیل پایه 2

برخلاف آنچه در مورد وكیل پایه یك دادگاه گفته شده است ، این دو وكیل اساسی اختیارات محدودتری دارند. وکیل اصلی این دو تنها حق شرکت در دادگاههای جنایی را دارند که با مجازات حبس برای مدت کمتر از 5 سال و ضربات و اعدام و مجازات نقدی و اقدامات امنیتی روبرو هستند. همچنین اختیارات یک وکیل سطح دوم در دادگاههای حقوقی محدودتر است. وکالت دوگانه فقط در پرونده های حقوقی با پرداخت مطالبات کمتر از 2 میلیون ریال یا در موارد غیر مالی (به استثنای طلاق ، طلاق ، تأیید و انکار) صرفاً می تواند در پرونده های حقوقی اقدام کند.

نکته این است که صرفاً وکلا از مرکز امور قضایی و مشاوران پس از گذراندن دوره کارآموزی و اخذ مدرک حقوق پایه ، مدرک وکالت درجه دو را دریافت می کنند و وکلا از کانون وکلا ، به طور مستقیم پس از کارآموزی ، به پایه ها معروف می شوند.

1.2.3 کارآموزی وکلا
اگرچه کلیه اشخاصی که موظف به تصویب وکالت یا وکلا و وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه هستند (ماده 187) هستند

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)