شماره تلفن مشاوره حقوقی رایگان قوه قضاییه

مشاوره حقوقی تلفنی رایگان قوه قضاییه موضوعی است که در این مقاله بدان خواهیم پرداخت . شما می توانید با مطالعه این مقاله در خصوص موضوعات حقوقی  از طریق تلفن یا واتساپ با کارشناسان ما در این زمینه مشاوره کامل داشته باشید. در این زمینه شما می توانید از طریق شماره گیری شماره گیری 02186129208 با ما در این خصوص سوالات حقوقی خود را مطرح نمایید.

چرا از مشاوره حقوقی رایگان قوه قضاییه استفاده می کنید؟

شما به چند دلیل از مشاوره حقوقی رایگان قوه قضاییه استفاده می کنید . یکی از مواردی این است که قوه قضاییه پلی برای ارتباط افراد با سیستم قضایی است . در واقع مشاوران ما می توانند مشکل حقوقی شما را در هر زمینه به صورت کامل مرتفع نمایند .مورد دیگر این است که  شما هزینه پرداخت مشاوره و حق المشاوره را ندارید . در اینصورت نیز می توانید با ما تماس گرفته و مشاوره کامل را داشته باشید. یکی دیگر از مزیت های مشاوره حقوقی این است که به علت ترافیک و بعد مسافت از هر جا که باشید می توانید خدمات حقوقی خود را از ما مطالبه نمایید.

چه کسی مشاور حقوقی است و وظایف وی چیست؟

فارغ التحصیلان حقوق در تمام سطوح می توانند به عنوان مشاور حقوقی در شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی فعالیت کنند. این افراد می توانند در مناطق زیر فعالیت کنند:

۱ امور قراردادها
در مورد قراردادهایی که یک شرکت مشاوره حقوقی طرف است ، مشاور حقوقی بررسی های لازم را انجام داده و موارد مهم را بیان می کند و گاهی اوقات این شخص مسئول تهیه قرارداد است. بعضی اوقات ، در برخی از شرکت ها ، قراردادها فقط با تأیید و امضای مشاور حقوقی نهایی می شوند.

۲. ادعاها
شرکتها ممکن است در طول زندگی خود در پرونده های مختلفی شرکت کنند ، چه در دعوا و چه در دعاوی (دادخواه). بعضی اوقات شرکتها از مشاوران حقوقی خود استفاده می کنند تا صورتهای لازم را تهیه کنند یا اگر به جای مراجعه به دادگاه با یک وکیل قرارداد دارند ، به عنوان وکیل شرکت عمل می کنند.

از این نظر ، پرداخت نیز به دو طریق قابل انجام است: گاهی اوقات مشاور حقوقی برای وكیل بیش از هزینه ساعتی تعیین شده در قرارداد وی پرداخت نمی شود ، و گاهی اوقات به عنوان وكلا عادی بیشتر یا درصدی را دریافت می كنند. هزینه وظیفه تمبر بر روی وکالت عموما توسط شرکت تحمل می شود.

اصطلاح دیگری نیز به عنوان نماینده قانونی وجود دارد. فارغ التحصیل رشته حقوق با مدرک حقوق است که بیش از دو سال در یک شرکت یا سازمان دولتی مشغول به کار بوده است. در این حالت ، بدون مجوز قانونی ، وی همچنین می تواند به عنوان نماینده قانونی در دعاوی آن شرکت یا سازمان معرفی شود و تا حدی به عنوان وکیل عمل کند. همانطور که گفته شد نماینده قانونی باید واجد شرایطی باشد که برای مشاور حقوقی لازم نباشد. تفاوت مهم دیگر این دو در این است که یک مشاور حقوقی می تواند در صورت داشتن پروانه در دادخواست درگیر شود ، در حالی که نماینده قانونی نیازی به مجوز ندارد و فقط می تواند با ارائه ارجاع از شرکت یا سازمان مربوطه در دادگاه حضور یابد. .

۳. امور تحقیقاتی
بعضی اوقات انجام تحقیق یکی از وظایف یک مشاور حقوقی است. این کار برای هدایت شرکت یا حل مشکلات آن انجام می شود. برای انجام این کار ، مشاور حقوقی ابتدا پرونده حقوقی مرتبط با مطالعه پرونده را مطالعه کرده و سپس گزارش یا توصیه هایی را ارائه می دهد. بعضی اوقات تحقیقات بخصوص در سازمانهای دولتی با تشریفات لازم می تواند منجر به پیشنهاد قانون جدید یا اصلاح قوانین موجود شود.

تفاوت یک مشاور حقوقی با سایر کارمندان چیست؟

توجه به این نکته مهم است که یک مشاور حقوقی بطور رسمی یک شرکت یا سازمان را در زمینه تجارت استخدام نمی کند و این که قرارداد وی یک قرارداد مشاوره است نه یک قرارداد کار. یکی از تفاوت هایی که در یک قرارداد مشاوره وجود دارد این است که حقوق مشاور حقوقی اساساً ساعتی است؛ به عبارت دیگر ، مشاور حقوقی موظف است تعداد مشخصی از ساعت ها (به عنوان مثال 3 ساعت) را به طرف طرف قرارداد و هر ساعت اختصاص دهد. برای بدست آوردن پول

همچنین طبق قوانین جدید ، مالیات پرداخت شده در قراردادهای مشاوره 4٪ است و معافیت مالیاتی برای این افراد وجود ندارد ، هرچند که این برای کارمندان متفاوت است. حقوق آنها تا حدی از مالیات کسر می شود و برای این حقوق به ترتیب 1 ، 2 و 4 درصد پرداخت می شود. از طرف دیگر مزایایی مانند حقوق ، تعطیلات و پاداش تعلق نمی گیرد. برخی از شرکت ها حق بیمه برای مشاوران نمی پردازند که این خلاف قانون است.

تفاوت دیگر در این است که قانون ، قضاوت و دارندگان پروانه روحانی نمی توانند به طور رسمی توسط یک سازمان یا شرکت استخدام شوند و ممکن است نیاز باشد مجوز خود را بطور موقت به مرجع ذیربط ارائه دهیم ، در حالی که چنین شرطی برای مشاور حقوقی وجود ندارد. و او همچنین می تواند در صورت امکان در نقش مشاور در نقش مشاور فعالیت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)