وکیل ملکی غرب تهران

اگر مرد نفقه ندهد زن میتواند طلاق بگیرد

اگر مرد نفقه ندهد زن میتواند طلاق بگیرد موضوعی است که در این مقاله به آن می پردازیم. از آنجایی که چنین موضوعی بسیار مهم و حیاتی تلقی می گردد شما میتوانید در این خصوص با ما تماس گرفته و مشاوره حقوقی در این زمینه داشته باشید.

اگر مرد نفقه ندهد چه می شود

همانطور که میدانید طبق قانون مرد مکلف است به زن نفقه بدهد.مگر اینکه زن تمکین نکند .که در این صورت مرد مکلف به پرداخت نفقه نیست. اما اگر زن تمکین کند و شرایط پرداخت نفقه را داشته باشد و مرد پرداخت نکند برای مرد آثار خواصی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

آثار عدم پرداخت نفقه از جانب مرد چیست

اگر مرد نفقه را نه پردازد زن کار های مختلفی می تواند انجام دهد. اولین کاری که زن میتواند انجام دهد این است که اگر مرد نفر قرار ندهد دادخواست نفقه کیفری مطرح کنند. که این مورد برای زن آثار و تبعات زیادی دارد و زن با وسیله این دادخواست می تواند مرجع جلب کنند .و برای مرد حکم بگیرد. همچنین اگر مرد نفقه ندهد زن میتواند دادخواست نفقه حقوقی بدهد و مطالبه مهریه و نفقه از طریق حقوقی نماید .اگر مرد نفقه ندهد از زن شکایت کند و حکم قطعی بگیرد در این صورت نیز نمی تواند با حکم قطعی و برگه اجرای احکام تقاضای طلاق کند .که در این صورت نیز زن باید بخشی از مهریه خود را عنوان طلاق خلع به مرد بذل نماید.

نفقه زن چه مواردی است که مرد باید آن را بدهد

باید بپردازیم به اینکه نفقه یعنی خرجی زن و هزینه های زن که این هزینه ها از جمله خوراک پوشاک مسکن هزینه های بهداشتی و درمانی است. طبق قانون پرداخت آن به عهده زن می باشد و مرد میتواند به صورت نقدی یا به صورت تعیین جنس موضوع را انجام دهد.

مواردی که مرد میتواند نفقه زن را ندهد چه مواردی است

تنها موردی که مرد میتواند نفقه زن را ندهد اثبات نشوز عدم تمکین زن است که در این صورت میتواند زن را ندهد.

بیشتر بخوانید:اگر مرد طلاق ندهد تکلیف فرزند چه می شود

بهانه هایی که مرد برای نفقه ندادن به زن می آورد

ممکن است مرد بهانه هایی از جمله اینکه ورشکست شده اند یا ندارند برای نفقه زن بیاور است که در این صورت فیلم به آنها قابل توجیه نیست و این موضوعات برای زن حق طلاق ایجاد می کند.حق طلاق زن در صورت عدم پرداخت نفقه از مرد همانطور که گفته شد در صورتی که مرد نفقه پرداخت نکند زن میتواند درخواست طلاق دهد و این درخواست طلا در صورتی است که زن حکم عدم پرداخت نفقه را گرفته باشند و من شش ماه نفقه ندهد دهد و زن حکم عدم پرداخت نفقه را اجرا کند وزن در دادخواست طلاق از مرد پول به عنوان نفقه دریافت نکند که در این صورت است که می تواند دادخواست طلاق دهد.

نتیجه

جهت مشاوره با وکیل طلاق توافقی در تهران با شماره 02186128670 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *