مرکز روانشناسی- مرکز مشاوره و روانشناسی-بهترین مرکز روانشناسی

روانشناس خوب در غرب تهران

روانشناس خوب در غرب تهران کیست؟ روانشناسان را می توان در دو دسته کلی روانشناسی تمرین کرد: روانشناسی کاربردی که شامل “پزشکان” یا “متخصصین” و روانشناسی مبتنی بر پژوهش است که شامل “دانشمندان” یا “دانشمندان” می شود. مدلهای آموزشی مورد تأیید انجمن روانشناسی آمریكا (APA) مستلزم این است كه روانشناسان كاربردی هم به عنوان محقق و هم پزشك آموزش ببینند [2] و آنها دارای مدرک تحصیلی پیشرفته باشند.

مدرک روانشناس خوب در غرب تهران چیست

PsyD یا PhD. برنامه PsyD دانش آموز را فقط برای تمرین بالینی آماده می کند (مثلاً تست ، روان درمانی). بسته به تخصص (صنعتی / سازمانی ، اجتماعی ، بالینی ، مدرسه ، و غیره) ، یک دکترا ممکن است در تمرین بالینی و همچنین در روش علمی نیز آموزش داده شود تا بتواند برای شغلی در دانشگاه یا تحقیق آماده شود. هر دو برنامه PsyD و PhD دانشجویان را برای شرکت در امتحانات مجوز دولتی آماده می کنند.

در این دو دسته اصلی ، بسیاری دیگر از روانشناسان وجود دارند که توسط 56 طبقه بندی حرفه ای به رسمیت شناخته شده توسط APA ، [3] از جمله روانشناسی بالینی ، مشاوره و تربیت منعکس می شوند. اینگونه افراد حرفه ای با افراد مختلف در زمینه های مختلف درمانی همکاری می کنند. افراد غالباً این رشته را فقط شامل چنین روانشناسی بالینی یا مشاوره می دانند. در حالی که مشاوره و روان درمانی فعالیتهای مشترکی برای روانشناسان است ، این زمینه های کاربردی فقط دو شاخه در حوزه بزرگتر روانشناسی هستند. [4] طبقه بندی های دیگری همچون روانشناسان صنعتی ، سازمانی و جامعه وجود دارد که متخصصان آنها عمدتاً از تحقیقات روانشناسی ، نظریه ها و تکنیک ها برای مشکلات “دنیای واقعی” مشاغل ، صنعت ، سازمان های بهره برداری اجتماعی ، دولت ، استفاده می کنند. [5] [6] [7 ] و آکادمی.

 روانشناس خوب در غرب تهران-روانشناس خوب غرب تهران در چه حوزه هایی فعالیت دارند؟

ارائه درمان روانشناختی (روان درمانی)

مدیریت و تفسیر ارزیابی و آزمایش روانی

انجام تحقیقات روانشناسی

درس دادن

تدوین برنامه های پیشگیری

مشاوره (خصوصاً با مدارس و مشاغل)

مدیریت برنامه

ارائه شهادت متخصص (پزشکی قانونی)

در عمل ، روانشناسان بالینی و مشاوره ای ممکن است با افراد ، زوج ها ، خانواده ها یا گروههایی در انواع مختلف از جمله اقدامات خصوصی ، بیمارستان ها ، سازمان های بهداشت روان ، مدارس ، مشاغل و آژانس های غیرانتفاعی همکاری کنند.

اکثر کلینیک ها و مشاوره هایی که مشغول تحقیق و تدریس هستند ، این کار را در یک دانشگاه یا دانشگاه انجام می دهند. روانشناسان بالینی و مشاوره نیز ممکن است تخصص خود را در یک زمینه خاص انتخاب کنند. زمینه های مشترک تخصصی ، که برخی از آنها می توانند مجوز هیئت مدیره را کسب کنند ، عبارتند از: [9]

اختلالات خاص (به عنوان مثال تروما ، اعتیاد ، اختلالات خوردن و خواب ، اختلال عملکرد جنسی ، افسردگی ، اضطراب یا فوبیا)

حوزه های فعالیت روانشناس خوب در غرب تهران-روانشناس خوب غرب تهران

اختلالات عصبی روانی

روانشناسی کودک و نوجوان

مشاوره خانواده و روابط

روانشناسی سلامت

روانشناسی ورزشی

روانشناسی پزشکی قانونی

روانشناسی صنعتی و سازمانی

روانشناسی آموزشی

روانشناسان بالینی و مشاوره ای در تعدادی از روشهای روانشناختی اعم از رویکردهای رفتاری ، شناختی ، انسان گرایانه ، اگزیستانسی ، روانگردان و سیستماتیک و همچنین آموزشهای عمیق در تست روانشناسی و تا حدی آزمایش عصبی روانی را دریافت می کنند. ]

 

روانشناس خوب در غرب تهران-روانشناس خوب غرب تهران چه تضادی با روانپزشک دارد؟

اطلاعات بیشتر: متخصص بهداشت روان § روانپزشکان و روانشناسی بالینی

در پاسخ به اینکه   اگرچه روانشناسان و روانپزشکان بالینی و مشاوره همان هدف اساسی را دارند – کاهش اضطراب ، اما آموزش ، چشم انداز و روشهای آنها غالباً متفاوت است. شاید مهمترین تفاوت در این باشد که روانپزشکان پزشکان دارای مجوز هستند و به همین ترتیب روانپزشکان مایلند از مدل پزشکی برای ارزیابی مشکلات سلامت روان استفاده کنند و همچنین از داروهای روانگردان به عنوان روشی برای رفع مشکلات سلامت روان استفاده کنند. [10]

به طور کلی روانشناسان دارو تجویز نمی کنند ، اگرچه در بعضی از حوزه های قضایی امتیازات تجویز آنها وجود دارد. در پنج ایالت ایالات متحده (نیومکزیکو ، لوئیزیانا ، ایلینویز ، آیووا و آیداهو) ، روانشناسانی که دارای آموزش روانشناسی بالینی پس از دکترا هستند ، اختیاری برای سلامت روان به آنها داده شده است. [11] [12]

دکتر روانشناس خوب در غرب تهران

دکتر روانشناس خوب در غرب تهران باید بداند  روانشناسان بالینی و مشاوره آموزش های گسترده ای را در زمینه آزمون روانشناسی ، نمره دهی ، تفسیر و گزارش ارائه می دهند ، در حالی که روانپزشکان در آزمایش روانشناسی مهارت ندارند. علاوه بر این ، روانشناسان (به ویژه کسانی که از برنامه های دکتری هستند) چندین سال را در مدرسه فارغ التحصیل می گذرانند تا برای انجام تحقیقات رفتاری آموزش ببینند. آموزش آنها شامل طراحی تحقیق و تحلیل آماری پیشرفته است. در حالی که این آموزش از طریق MD / Ph.D دوگانه برای پزشکان در دسترس است. برنامه ها ، آن را به طور معمول در آموزش پزشکی استاندارد گنجانده نشده است ، اگرچه روانپزشکان ممکن است مهارت های تحقیقاتی را در طول اقامت خود یا یک بورس روانپزشکی (پس از اقامت) توسعه دهند.

آنچه باید روانشناس خوب در غرب تهران-روانشناس خوب غرب تهران  در مورد مقررات روانشناسی در آمریکا بداند ؟

یک حرفه ای

روانشناس خوب در غرب تهران-روانشناس خوب غرب تهران

در ایالات متحده یا کانادا باید دارای مدرک تحصیلات تکمیلی روانشناسی (MA ، Psy.D. ، Ed.D. یا Ph.D.) باشد ، یا مجوز ایالتی برای استفاده از روانشناس عنوان را داشته باشد. [49] [50] ] استثنا در این مورد ، حرفه روانشناسی مدارس است که بیشتر ایالت ها مجوز یا مجوز آنها را تحت مجوزهای مختلف یا جدا از نیازهای متفاوت از روانشناسان ارائه دهنده خدمات درمانی می گذارند. متداول ترین متخصصان روانشناسی روانشناسی بالینی و مشاوره ای هستند که روان درمانی را ارائه می دهند و یا تست های روانشناسی را اجرا و تفسیر می کنند. نیازها برای دانشگاهیان روانشناسی و همچنین برای کارمندان دولت از نظر دولت متفاوت است.

روانشناسان در ایالات متحده برای ایجاد امکان استفاده از روانشناسان متخصص آموزش تجویز داروهای روانپزشکی ، اقدام به ایجاد تغییرات قانونی کردند. قانونگذاری در آیداهو ، آیووا ، لوئیزیانا ، نیومکزیکو ، و ایلینویز به کسانی که یک برنامه فوق لیسانس اضافی را در مجوز روانشناسی فارغ التحصیل شده اند ، به تجویز دارو برای اختلالات روانی و عاطفی اعطا کرده است. از سال 2019 ، لوئیزیانا تنها ایالتی است که مجوز و تنظیم عملکرد روانشناسی توسط روانشناسان پزشکی (نمایندگان مجلس) توسط یک هیأت پزشکی (هیئت امتحانات پزشکی ایالتی لوئیزیانا) تنظیم شود نه یک هیئت روانشناس. [52] در حالی که سایر کشورها امتیازات تجویز شده را دنبال کرده اند ، اما موفق نشده اند. قانونگذاری مشابه در ایالت هاوایی و اورگان از طریق نهادهای قانونی مربوطه تصویب شد ، اما در هر مورد این قانون توسط والی ایالت وتو شد.

در سال 1989 ، وزارت دفاع آمریكا برای ایجاد پروژه تظاهرات روانشناسی-روانشناسی (PDP) هدایت شد. تا سال 1997 ، ده روانشناس در روانشناسی فارغ التحصیل شدند و توانایی تجویز داروهای روانپزشکی را داشتند.

در ایالات متحده و کانادا ، عضویت کامل در انجمن روانشناسی آمریکا مستلزم آموزش دکترا است (به جز در بعضی از استان های کانادا ، مانند آلبرتا ، جایی که مدرک کارشناسی ارشد کافی است). [الف] حداقل شرایط لازم برای عضویت کامل در شرایطی قابل چشم پوشی است. جایی که شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه سهم یا عملکرد قابل توجهی در زمینه روانشناسی انجام شده است. عضویت در دانشیار حداقل به دو سال تحصیلات تکمیلی در روانشناسی یا یک رشته مرتبط مصوب نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)